weer verder 3i ZSC'62 krijgt tegen koploper geen loon naar werken Gemiste penalty Vos breekt Mevo op Dorst en Geluk geschorst maandag 14 december 2009 Emiel Dorst en George Geluk kregen tegen Zaam slag geel en zijn zaterdag tegen Veere geschorst Dorst kreeg de kaart voor een vermeende schwal- be 'in de zestien', vlak voor rust Hij zei écht te zijn geraakt Minuten later honkte hij nog. door Rudy Boogert bruinisse - Ronald van Oeveren liet zich niet meevoeren in de eufo rie bij Bruse Boys. De trainer zag zijn manschappen zaterdag de ze vende zege op rij boeken, nota be ne tegen de nog ongeslagen koplo per Zaamslag (2-1) en zijn Bruse Boys nam daardoor ook nog 's de leiding over in de tweede klasse. En natuurlijk, de schreeuw en de gebalde vuist bij het laatste fluitsig naal waren uitbundig, maar Van Oeveren keek al snel weer verder. Hij had het de spelersgroep ook meteen na afloop in de kleedka mer gezegd. Alle lof en compli menten voor de overwinning, maar er waren wat zaken waarop hij dinsdag tijdens de training nog wel zou terugkomen. „Simpel voet ballen", doceerde Van Oeveren. „Als je een bal in het centrum ver liest, kan dat dodelijk zijn. Het lijkt wel of iedereen bij ons de eindpass wil geven." Het typeerde de trainer. Hij zou natuurlijk op zijn lauweren kun nen rusten. Na een dramatische competitiestart met drie punten uit vier duels heeft Van Oeveren de Bruse ploeg aan het draaien ge kregen. Na de zevende zege op rij is 'Bru' opgeklommen van plaats negen naar plaats één. Maar Van Oeveren denkt niet aan consolide ren; het moet nóg beter, vindt hij. En het kan ook beter. Op tactisch gebied bijvoorbeeld. Zaterdag wer den bijvoorbeeld regelmatig onge lukkige keuzes gemaakt: een (mis lukte) crosspass in plaats van een simpele breedtepass, op gevaarlij ke momenten doorschuiven ter wijl achterin blijven beter was. Het waren details voor dinsdag. Want eerst mocht de zwaarbevoch ten zege gevierd worden. Vijf minuten voor tijd kroonde Olaf Willemse zich tot matchwin naar. De centrale verdediger was in een counter mee naar voren ge slopen. De onvermoeibare Marco Ketting worstelde zich op de ach terlijn langs twee verdedigers en legde de bal terug op Willemse die op de rand van het strafschopge bied de binnenkant van zijn rech tervoet tegen de bal zette. Met weg draaiend effect viel zijn inzet in de rechterbovenhoek: 2-1. Het was een hoogwaardige apothe ose van een gevecht tussen strijd en techniek. Vlak voor rust ontfut selde Emiel Dorst de bal aan Zaam- slag-aanvoerder Joris Rademakers en zette Mats Willemse aan het werk. Willemse zette koers rich ting doel, kapte naar rechts, kapte naar links en schot met links in de korte hoek binnen: 1-0 voor Bruse Boys. Voor het eerst dit seizoen stond Zaamslag op achterstand. Na rust zorgde de man-op-manva riant van Zaamslag-trainer Kenny Verhoene voor onrust in de Bruse defensie. Verdedigend had 'Bru' er wel het oog in, maar het had moei te om de bal vervolgens zonder ge vaar naar voren te loodsen. Na een uur kreeg het de bal ook niet goed weg en na een carambolage in het eigen strafschopgebied schoot Peter Dieleman de gelijkmaker bin nen. Zaamslag wilde door, maar Bruse Boys sloeg vlak voor tijd toe. In blessuretijd maakte Bru-aanvoerder Rudi van der Bijl de wedstrijd nog een tikkeltje he- roïscher door een inzet van Siebe van Damme van de lijn te halen. De buit was binnen. Bruse Boys-Zaamslag 2-1 (1-0). 39. Mats Willemse 1-0, 60. Peter Dieleman 1-1, 84. Olaf Willemse 2-1. Scheids rechter: H. Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: George Geluk, Emiel Dorst (bei den Bruse Boys), Coen Goossen, Mare de Haas, Jordy Bakker (allen Zaamslag). Aantal toeschouwers: 300. Mevo-aanvaller Matthijs Heeres kwam ook tegen Vosmeer niet tot scoren. Hij wacht ai tien duels op zijn vijfde sei zoenstreffer. Thomas Vos (rechts) kijkt toe. foto Leo Adriaansen door Klaas Verspoor middelburg - Mevo liep in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal bij Vosmeer tegen de vierde ne derlaag van het seizoen op. De ploeg van trainer Jack Wijnands ging met 2-1 onderuit. WIK'57 ver loor met 1-0 bij koploper SPS. De derde eilandelijke ploeg, Brouwers haven, kwam als dertiende ploeg in de competitie niet in actie. SPS - WIK'57 1-0: Trainer Kasi- mier Snoek leed met WIK'57 de twaalfde nederlaag van het sei zoen. De uitslag had een heel an der aanzien kunnen krijgen als de koploper zorgvuldiger met de kan sen was omgesprongen. Zonder de geschorste Willem Be velander leverde SPS voorin aan stootkracht in en WIK'57, dat met veel mensen achter de bal speelde, bleef tot de rust op de been. In de 49e minuut scoorde SPS. Na een goede combinatie kwam de bal op de rand van het strafschopgebied bij Sjaak Quist die WIK-doelman Jeffrey Janson, die al een aantal keer met een fraaie redding een treffer had voorkomen, kansloos liet. De voorsprong werkte allesbe halve bevrijdend voor SPS, dat Co lin van der Slikke in het vervolg nog met een blessure zag uitval len. De ploeg uit Kerkwerve kwam gedurende het hele duel niet verder dan wat kleine kansjes. Vosmeer - Mevo 2-1: Vosmeer blijft Mevo's angstgegner, want evenals in de thuiswedstrijd ver loor Mevo. Mohammed El Jilali zet te Vosmeer na een snelle uitbraak in de tiende minuut 'al op een i-o-voorsprong. Daarna verzuim de Mevo-topscorer Thomas Vos om zijn ploeg aan de gelijkmaker te helpen. Vos zag zijn strafschop uit de hoek geplukt worden door Vosmeer-doelman Ibrahim El Jila li. Joren Versaevel hielp Mevo in de 25e minuut toch aan de 1-1 en met die stand gingen de ploegen rus ten. De tweede helft: was nog maar drie minuten oud toen Mo hammed Allali Vosmeer aan de 2-1 hielp. Daarna blonken de ploegen uit in het missen van kansen. Door de nederlaag verloor de ploeg uit Zierikzee de aansluiting met koploper SPS. Mevo's achter stand bedraagt vier punten en SPS heeft ook nog eens een duel min der gespeeld. SLavenósse - Vrederust 1-1 (1-0). Per ry Potappel 1-0, Richard van Steenpaal 1-1. Smerdiek - zpr'84 5-1 (1-1). Farid El Mallouki 0-1, Leroy Pors 1-1, Andreas Vroegop 2-1, Erik van Haaften 3-1, Erik van Haaften 4-1, Hilbert Brinkman 5-1. Halsferen - Waarde 5-4 (4-2). Jappe Zandee (eigen doelpunt) 1-0, Maurice Wils 2-0, Sjoerd Bakx 3-0, Evert van Houte 3-1, Maurice Boone 3-2, John Lambregts 4-2, Frank Lobbezoo 4-3, Dennis van de Avert (penalty) 5-3 Evert van Houte 5-4. Chrislandia - FSV 2-2 (0-0). Bas van Sprundel 0-1, Corné Jongenelen 1-1, Edward de Rooij 1-2, Corné Jongenelen 2-2. door Marco Puik middelburg - ZSC'62 leed in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal de zevende nederlaag van het seizoen. De ploeg uit Scharen- dijke ging op eigen veld onderuit tegen Hoedekenskerke: 1-3. ZSC staat nu op de elfde plaats met tien punten uit elf ontmoetingen. Er vielen zaterdag veel doelpunten in deze klasse. Liefst drie wedstrij den leverden dubbele cijfers op. De grootste verrassing viel in Nieuwland te noteren. Wolfaarts- dijk leed er de derde seizoensne derlaag en zakte naar het rechterrij- tje. ZSC'62-Hoedekenskerke 1-3: Na tien minuten bracht Anne van het Veer de bezoekers op voorsprong en via Jermo Stoel werd het kort voor rust 0-2. In de 55e minuut te kende Jos Erades voor de aanslui tingstreffer. „Het werd daarna spannend", sprak ZSC-trainer Jos Wesdorp na afloop. „Qua inzet hebben we een fantastische twee de helft gespeeld. We kregen een aantal goede kansen, maar het ma ken van doelpunten was het pro bleem." ZSC'62 kreeg niet wat het verdiende en moest in <ie slotse conde nog een derde tegentreffer incasseren. Van het Veer nam de 1-3 voor zijn rekening. Apollo'69-Bevelanders 2-10 (1-3). Al- bert Budding 0-1, Ramon Remijnse 0-2, Kevin Savonije 1-2, Arie Jongejan 1-3, Michel Verburg 1-4, Arie Jongejan 1-5, Kevin van de Velde 2-5, Rudy Cle ment 2-6, Michel Verburg 2-7, Jimmy van Goudswaard 2-8, Rudy Clement 2-9, Michel Verburg 2-10. NieuwSand-Woilfaartsdsjk 3-2 (2-0). Ja- not Joosse 1-0, Michel Carol 2-0, Harm Fluijt 2-1, Richard Jacobs 3-1 (straf schop), Harm Fluijt 3-2. Bijzonderhe den: rode kaart (tweemaal geel) voor Kevin de Jong (Wolfaartsdijk). Richard Jacobs (Nieuwland) mist strafschop. Domburg-SVD 11-3 (5-0). Chiel Mara- nus 1-0, Chiel Maranus 2-0, Jimmy Bas- tiaanse 3-0 (strafschop), Mark Maranus 4-0, Rick van den Driest 5-0, Kevin Kou- denburg 5-1, Dirk van 't Zelfde 5-2 (strafschop), Martijn Minderhoud 6-2, Sander Willemse 7-2, Martijn Minder houd 8-2 (strafschop), Kevin Kouden- burg 8-3, Sander Willemse 9-3, Sander Willemse 10-3, Sander Willemse 11 -3. Heinkenszand-Cadzand 10-0 (8-0). Kevin Jacobusse 1-0, Jeroen Verschiere 2-0, Gerben Menheere 3-0, Tom Blom- aard 4-0, Jeroen Verschiere 5-0, Leon Bek 6-0, Tom Blomaard 7-0, Kevin Jaco busse 8-0, Leon Bek 9-0, Jeroen Ver schiere 10-0. Borssele-Wemeldïinige 0-1 (0-0). Pie- ter Bolle 0-1. MZVC-'s-Heer Arendskerke 1-0 (0-0). Martijn de Vries 1-0. Een spelmoment uit het duel tussen ZSC'62 en Hoedekenskerke, dat de ploeg uit Scharendijke een 3-1 opleverde. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33