301 sport Tt Ronald van Oeveren kijkt al Duiveland wint met tien spelers DFS is na verlies aansluiting met Kloetinge loopt averij op top in derde klasse A kwijt neemt daardoor de leiding over van Zaamslag seizoenen scoorde hij telkens tien keer. maandag 14 december 2009 door Marco Puik BRUSE BOYS NEEMT OE LEIDING Olaf Willemse beslist vlak voor tijd de topper tus sen Bruse Boys en Zaamslag (2-1). De Bruse ploeg Mats Willemse maakte zaterdag zijn elfde competi- tiegoal, een persoonlijk record. De afgelopen drie Erik Duffner (rechts) probeert Mario de Fouw van Zaamslag van de bal te zetten. Op de achtergrond kijken Johan van Rumst (links) en Marco Ketting toe. foto Dirk-Jan Cjeltema MIDDELBURG - Na een serie nederla gen mocht Duiveland zaterdag weer de smaak van een overwin ning proeven. De tweedeklasser won met 1-3 van Serooskerke. Serooskerke-Duiveland 1-3: In de 38e minuut incasseerde Oosterlan- der Jean-Paul van der Weele een gele kaart voor een overtreding op Alex Jacobse. Diezelfde Van der Weele ging vijf minuten later op nieuw te fel door op Jacobse, wat hem op een tweede gele kaart kwam te staan. Met tien tegen elf opende Duive land kort voor rust de score. Ro nald Zwager dribbelde richting het zestienmetergebied van de thuisclub en schoot de bal in de verre hoek tussen de palen. Het derde kwart van de wedstrijd werd een (gele-)kaartenfestival. Serooskerke maakte het spel, maar Duiveland controleerde de wed strijd. Toen Dennie le Comte een vrije trap van Ronald Zwager tot doelpunt promoveerde (0-2) was het duel beslist. In de 77e minuut was opnieuw een hoofdrol wegge legd voor het duo van Duiveland. Wederom fungeerde Zwager als aangever en Le Comte als doelpun tenmaker. In de ogen van de thuisclub scoorde Le Comte het doelpunt wel vanuit buitenspelpo sitie, maar de scheidsrechter oor deelde anders. In de slotfase deed Serooskerke in de persoon van Alex Jobse nog iets terug. SSV'65-Oostkapelle 5-1 (1-0). Soule- man Abali 1-0, Mitchell van Belzen 2-0, Johan de Goederen 3-0 (strafschop), Ar jen Pattenier 3-1, Christiaan Boon 4-1, Christiaan Boon 5-1. Arnemuiden-FC Dauwendaele 1-2 (0-2). Chris Kiala 0-1, Francis Langemai- re 0-2, Leon van Belzen 1-2. Wieldrecht-Veere 3-2 (1-1). René-Mi- chel Gerritsen 0-1 (strafschop), Ralph Verschuure 1-1, Ralph Verschuure 2-1, Yassine Hajar 3-1, Joey van Zalen 3-2. Zwaluwe-WC'68 2-2 (1-0). Jordy Bol- laart 1-0, Jordy Bollaart 2-0, Danny Wit- Jiagen 2-1, Bart Vane 2-2. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal stijgt de spanning. Het gat tussen de koplo pers VCK en Nieuwdorp én de nummer zeven, Colijnsplaatse Boys, bedraagt slechts drie pun ten! DFS leed bij De Meeuwen de vierde seizoensnederlaag. Hier door zakt de ploeg af naar de acht ste plaats op de ranglijst. SKNWK verloor opnieuw. De Meeuwen-DFS 3-1: Het elftal van trainer Nico Schoute had het, evenals in de thuiswedstrijd tegen De Meeuwen die in een 2-2-gelijk- spel eindigde, lastig in Zoutelande. Beide ploegen bezorgden de 200 toeschouwers wel een leuke mid dag. De Meeuwen en DFS waren aan elkaar gewaagd, maar de thuis ploeg was iets slagvaardiger. Vin- cenzo Lorello opende in de 20e mi nuut de score uit een strafschop, nadat Martijn Blommaert was ge vloerd. Drie minuten later stond het al 2-0 toen Robin Dek na een fraaie aanval over links afrondde. In de 70e minuut leek de wed strijd beslist. Pieter Roelse be kroonde een lange rush met een fraai doelpunt: 3-0. Pieter de Mun- nik zorgde vijf minuten later voor 3-1 en bracht hoop in de harten van DFS. Een tweede treffer kwam er echter niet. Zo bleef het 3-1 en-boekte De Meeuwen zijn vierde opeenvolgende zege in de derde klasse. Nieuwdorp-SKNWK 3-0: Een ver zwakt Nieuwdorp liep in het eer ste kwartier van het duel achter het sterk begonnen SKNWK aan. Via Kristian Bouwman kregen de Nieuwerkerkers een goede kans, maar een doelpunt bleef uit. Na goed doorzetten van Niels Mul der kon Janick van As Nieuwdorp wel aan een treffer helpen. Na rust hield Nieuwdorp het heft in han den en werd de score uitgebouwd. De ingevallen Turan Dogan ver zorgde de assist bij de tweede tref fer van Janick van As. Uit een cor ner van Niels Mulder kopte Ralf Kole zijn ploeg ook nog naar de 3-0. De ploeg van trainer Gerjo Prins zakte door de tiende nederlaag van het seizoen naar de laatste plaats op de ranglijst. AZW-Yerseke 0-0. Krusmmgen-Spui 1-1 (0-1). Niek de Meijer 0-1, Jimmy Fens (strafschop) 1-1. Colijnsplaatse Boys-De Noormannen 2-0 (1-0). Michiel van der Weele 1-0, Wouter van Gilst 2-0. VCK-Kapelle 1-2 (0-1). Robin Boog aard 0-1, Merijn Dek 1-1, Marco den Deurwaarder 1-2. SCHELLUINEN - Bij Kloetinge hiel den ze een nare smaak over aan de uitwedstrijd tegen Schelluinen. De Bevelandse eersteklasser verspeel de niet alleen dure punten (0-0), er waren ook nogal wat blessurege vallen. Zo kampten Mervin Niemantsver- driet en Corné Schilperoort nader hand met ernstige dijbeenblessure en liep Björn Quartel een zware enkelkwetsuur op. Het had volgens trainer Cees Hout epen van Kloetinge allemaal te ma ken met het harde en agressieve spel vah de thuisclub. „Het was een slijtageslag", vond de oefen- meester. „En het vervelende was dat de scheidsrechter (Visser) er bijna niets tegen deed. In de twee de minuut werd Jaap Esser door Leon de Bruijn neergeslagen en Teun Rentmeester kreeg in de 20e minuut van diezelfde speler een el leboogstoot. Hierna ging het van kwaad tot erger." Kloetinge was aangeslagen en ging op den duur mee in het spel van de thuisclub. Niettemin had Kloetinge het tref fen met de nummer negen in zijn voordeel kunnen beslissen. Zo ver schenen Daan Esser, Mervin Nie- mantsverdriet en Etienne Mallie in kansrijke positie voor het doel, maar ze konden de keeper niet ver schalken. Houtepen: „Natuurlijk moet ook de hand in eigen boe zem. We hebben te veel kansen la ten liggen." GPC Vlissingen kroop tegen Din- teloord door het oog van de naald. Ralph Wiessner redde in de 89e minuut een punt door al vallend raak te koppen: 1-1. GPC was kort na rust op achterstand gekomen. Nicky de Frel schoot van dichtbij raak. Terneuzense Boys boekte een zwaarbevochten 1-0-thuiszege op Achilles Veen. De treffer viel in de 60e minuut. Roy van Ham leverde een afgemeten voorzet af waaruit Abubakar Kourouman bij de twee de paal raakt kopte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32