!JÜ sport 129 hun visitekaartje af SANHXJMP Het is alles of niets voor Tiger Woods Shani Davis regeert met harde hand Willeboordse deelt in Oranje-misère MEGATOILET-AKTIl!!! WWW.SANIDUMP.COM Bob de Jong over Enrico Fabris Nominatie voor zitskiër Van der Klooster A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy Boch Wandcloset (wit! Grohe Rapid-Sl inbouwreservoir Grohe normaal 667 afdekplaat OQQ Ol 'Fabris heeft uitstekend verstoppertje gespeeld. Hij reed tot nu toe onder de maat, maar dat deed hij bewust Ik wist wel beter. Wat ik hem in trainingen zag doen correspondeerde niet met zijn uitslagen in de wedstrijden.' maandag 14 december 2009 door Maarten van Helvoirt SALT LAKE CITY - Als er één les ge trokken dient te worden uit het voorbije schaatsweekeinde in Salt Lake City, de laatste worldcup voor de Olympische Spelen in fe bruari, is het wel dat gewezen we reldtoppers nooit mogen worden afgeschreven, Erben Wennemars, Enrico Fabris en Jennifer Rodriguez leverden het bewijs. Allemaal wereld- dan wel olympisch kampioenen die al geen tijden meer een deuk in een pakje boter hadden geschaatst en nu ineens prestaties van wereldfor maat afleverden. „Fabris heeft uit stekend verstoppertje gespeeld", zei Bob de Jong zaterdag met een respectvolle glimlach na de feno menale vijf kilometer van de Itali aan: 6.06,06, de tweede snelste tijd ooit. Was dit dezelfde Fabris die de laatste weken leek afgezakt naar een niveau van een middelmatige krabbelaar? Die een week eerder in Calgary nog ruim zestien secon den langzamer was en dertiende werd. De long, in Salt Lake tweede in 6.08,76: „Hij reed tot nu toe on der de maat, maar dat deed hij be wust. Ik wist wel beter. Wat ik hem in trainingen zag doen corres pondeerde niet met zijn uitslagen in de wedstrijden." Fabris deed vrij luchtig over zijn schijnwederopstanding en bezigde clichés als 'Ik ben altijd in mezelf blijven geloven' en 'Ik wist dat ik het in me had, maar het kwam er nog niet uit'. Terwijl de Italiaan ge woon pure klasse is. En dat geldt ook voor Jennifer Ro driguez. De Amerikaanse werd za terdag op de 1500 meter derde. In 2006 ging de sprintwereldkampioe- ne met schaatspensioen, medio 2008 maakte ze haar rentree en exact een jaar geleden werd ze in Nagano eerste op de 1000 meter. Daarna was het even stil, maar nu, met de Olympische Spelen in aan tocht, stond ze dus weer op het po dium. Fabris en Rodriguez hebben in hun land zo weinig concurrentie dat ze het zich kunnen permitte ren een poos gas terug te némen, Erben Wennemars heeft die luxe niet. Nederlandse schaatsers leven van kwalificatie naar kwalificatie. En dat 'gejakker', zoals hij het zelf noemde, heeft dit jaar een negatie ve weerslag op hem gehad. Voor Salt Lake City stond Wenne mars op de 1500 meter op de standby-lijst. Pas een paar uur voor zijn race landde Wennemars op de luchthaven, maar deson danks knalde hij naar 1.42,73. Als hij niet gediskwalificeerd was (hij kon de laatste binnenbocht niet houden), was hij derde geworden. Alleen toen hij twee jaar geleden in Salt Lake City het wereldrecord pakte, was hij nog sneller. Wennemars heeft er nu weer alle vertrouwen in dat hij zich zal plaat sen voor de Spelen. „Ik heb de schaatsen waarop ik al mijn we reldtitels heb gehaald weer tevoor schijn gehaald. Die had ik na de Spelen van Turijn weggedaan. Daarna heb ik er alleen nog in Na gano mee gereden en toen werd ik wereldkampioen op de ploegen- achtervolging." Gisteren toonde Christine Nesbitt wederom aan dat zij een topkandi- daat is voor goud op de 1000 me ter. De Canadese won in 1.13,36. De mondiale toptijd staat op naam van haar landgenote Cindy Klassen: 1.13,11. door Maarten van Helvoirt SALT LAKE CITY - Na zijn zeldzame nederlaag van vorige week in Cal gary liet Shani Davis er vrijdag in Salt Lake City geen enkele twijfel over bestaan dat hij de beste schaatser op de 1500 meter is. De Amerikaanse scherpte zijn eigen wereldrecord op het supersnelle ijs van 1.41.80 aan naar 1.41.04. Eer der op de dag had de Duitse Jenny Wolf twee honderdsten van haar wereldrecord op de 500 meter ge snoept: 37,00 seconden nu. Sven Kramer profiteerde van de af wezigheid van een zwik Neder landse toppers. Kuipers, Tuitert en Groothuis prefereerden een extra trainingsblok boven de worldcup en Remco Olde Heuvel werd net als negen andere Nederlandse schaatsers geveld door - vermoede lijk - het Norovirus. Kramer verzil verde zijn invalbeurt met een pr van 1.43.54 en werd daarmee ne gende, waar een plaats bij de beste twaalf volstond voor kwalificatie voor de Winterspelen. Het was het enige optreden van de Fries dit jaar op de 1500 meter. Door zijn resultaat hoeft hij eind december bij het olympisch kwali ficatietoernooi niet per se eerste te worden voor definitieve plaatsing op dit nummer. Kramer was on der de indruk van Davis' prestatie. Over Claudia Pechstein, die even respijt kreeg van haar dopingschor- sing maar op de drie kilometer ruimschoots niet aan de Duitse kwalificatie-eis voldeed, zei hij: „Het is goed dat ze het niet heeft gehaald. Al die commotie is niet goed voor de sport." HMMHKMi PITZTAL - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft tijdens zijn eerste Europa Cup van het seizoen een nominatie binnengesleept voor de Winterspelen van Vancouver. De Vlissinger eindigde zaterdag op de reuzenslalom in het Oostenrijkse Pitztal als vijfde, waarmee hij pre cies aan een deel van de kwalifica tie-eis voldeed. Van der Klooster noteerde in de eerste run de vijfde tijd en in de tweede de zesde tijd. Daarmee werd hij vijfde in het dagklasse ment, op 4,68 seconden van de winnaar. Als hij nu nog een keer op een Europa Cup in de top vijf eindigt op de reuzenslalom mag hij naar de Paralympics. Op de Super-G heeft Van der Klooster nog geen nominatie kun nen bemachtigen. Op dat onder deel werd hij zondag zesde. Er had meer in gezeten. Hij maakte name lijk een grote fout in het begin. door Roeland van Vliet TOKIO - Judoka Elisabeth Wille boordse heeft zaterdag tijdens de Grand Slam van Tokio geen rol van betekenis kunnen spelen. De 31-jarige Middelburgse, die uit komt in de klasse tot 63 kilo, ver loor al in de tweede ronde en was toen meteen uitgeschakeld. De nummer twee van de wereld ranglijst, die de laatste maanden niet met topsport bezig is geweest en dus niet optimaal getraind had voor het laatste toernooi van het jaar, versloeg in haar eerste partij de Poolse Agata Ozdoba op ippon. Eén ronde later verloor Wille boordse zelf op ippon. De lapanse Ikumi Tanimoto, die later de fina le haalde, was beduidend sterker. Bij grote toernooien zoals in Tokio zijn sinds begin 2009 geen herkan singen meer. De Zeeuwse stond Tiger Woods verschijnt niet meer op televisie in commercials van Gillette. foto Phelan Ebenhack MIAMI - Zal hij ooit nog terugkeren als de beste golfer van de wereld en misschien wel aller tijden? Dat was in de internationale sport- en showwereld dit weekeinde een veelgestelde vraag nadat Tiger Woods zich vrijdag voor onbepaal de tijd had teruggetrokken uit zijn geliefde sport. De 33-jarige su perster uit Florida is abrupt ge stopt om zijn huwelijk en zijn ge zin te redden en daarmee zijn door seksschandalen zwaar ge schonden imago weer een beetje op te poetsen. Woods, vader van een zoon en dochter, bood op zijn website op nieuw zijn excuses aan voor zijn overspelige gedrag. De. Amerikaan- viel in de afgelopen weken van de ene in de andere rel. Diverse da mes verklaarden met de eerste sportmiljardair het bed te hebben gedeeld. De pikante onthullingen leidden onder meer tot een woe de-uitbarsting bij zijn vrouw en een dubbele, eenzijdige aanrijding van de Amerikaan in de buurt van zijn villa in Florida. „Het is misschien niet meer moge lijk, maar ik wiftnijn uiterste best doen om de schade die ik aange richt heb te herstellen", liet Woods deemoedig weten. „Daar om heb ik besloten om me voor onbepaalde tijd uit het golfcircuit terug te trekken." De onvermijdelijke beslissing van Woods, nog vier titels verwijderd van het Major-record van Jack Nicklaus, leidde in het weekeinde tot een stroom van reacties. De Au stralische golflegende Greg Nor- man verwacht Woods na verloop van tijd wel weer terug op de baan. „Tiger zal hier weten uit te komen. Hij zal echter eerst zijn pri- véleven op orde moeten brengen." TVveevoudig Major-winnaar John 'Wild Thing' Daly was geschokt door het plotselinge en open af scheid van de onbetwiste num mer 1 van de wereld. „Alle spelers uit het circuit zijn aangedaan", merkte de 43-jarige Amerikaan op. „Ik heb geprobeerd om met hem of zijn manager in contact te ko men, maar voorlopig wil hij met niemand praten. Ik leef met hem en zijn vrouw mee. Ik hoop dat ze er'samen nog kunnen uitkomen." Diverse sponsors hebben hun cam pagnes rond en met Woods al aan zienlijk ingekrompen wegens de overvloed aan negatieve publici teit. De vraag blijft of wanneer en hoe het zwaarbeschadigde rolmo del van de Amerikaanse sport te rugkeert in de schijnwerpers van de topsport. daarom in totaal slechts zevenen- halve minuut op de mat. De meeste andere Nederlanders deden het niet veel beter op het door Japanners gedomineerde toer nooi. Het thuisland ging er met elf van de veertien gouden plakken vandoor. Alleen Edith Bosch deel de niet in de Oranje-misère. Zij won drie partijen op rij en pakte in de klasse tot 70 kilo een bron zen medaille. Verrassend was het optreden van Marhinde Verkerk in de klasse tot 78 kilo. De wereldkampioene, die morgen kans maakt op de titel Sportvrouw van het jaar, verloor meteen in de eerste ronde. Het was haar eerste optreden sinds het WK van augustus. Ook Birgit Ente (-48), Kitty Bravik (-52), Carola Uilenhoed (+78), Guillaume Elmont (-81) en Grim Vuijsters (+100) gingen er snel af ONS BESTAAT DE AKTIE-SET UITSLUITEND UIT A-MERKEN WW^ Bergen op Zoom 0 van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 *Ty Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31