PZCU Geluid bedrijven strikt aan banden Swaffelkoning SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 17 GELUID EN STILTE Gemeente introduceert geluidverkaveling en emissiebudget Veel animo voor zelf zagen kerstboom in Boswachterij Britse ballon maakt oversteek en landt in Ouwerkerks krekengebied Auto in sloot langs Delingsdijk almanak Maandag 14 december 2009 Ellemeet laat zien dat in een klein dorp veel mogelijk is Stropers slopen oorlogswrak in Veerse Meer Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl sasaasa door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Bedrijventerrein Zuid aan de rand van Zierikzee mag geen nadelige invloed hebben op het aangrenzende'natuurgebied en burgers die erbij in de buurt wo nen geen (geluids)overlast bezor gen. Dat is het uitgangspunt van de gemeente Schouwen-Duive- land. Dat blijkt uit de aan het bedrijven terrein gewijde geluidnota, een uit werking van de module geluid en stilte. Grote 'lawaaimakers' zijn om te beginnen al niet welkom op het Zierikzeese bedrijventerrein, maar dat is via het bestemmingp- slan al geregeld. Om per bedrijf maatwerk te kun nen leveren gaat de gemeente wer ken met een geluidverkavelingplan en een geluid- en emissiebudget. Het geluidbudget wordt verstrekt per vierkante meter en is afhanke lijk van het soort bedrijf In de praktijk betekent het dat bedrijven op industrieterrein Zuidhoek en bedrijventerrein Zuid ten opzichte van natuurgebied Zuidhoek inlaag overdag niet meer dan 40 decibel en 's nachts maximaal 30 decibel mogen produceren. Voor een aantal woningen in de buurt van genoemd terrein is eer der al een geluidzone ingesteld. Voor deze woningen geldt een li miet van 55 decibel. In de nieuwe geluidnota wordt daar niets aan veranderd. Enkele andere wonin gen - gelegen in het overgangsge bied tussen bedrijventerrein en na tuurgebied vallen net buiten die geluidzone en daar zijn wel nieu we regels voor vastgesteld. Voor de ze woningen geldt een maximale geluidsbelasting van 50 decibel. Bedrijven die zich op het nieuwe bedrijventerrein willen vestigen, krijgen van de gemeente precies te horen hoeveel geluid zij mogen produceren en krijgen een 'emis siebudget' toegewezen. Willen ze grond kopen om zich daar te vesti gen dan moeten ze kunnen bewij zen dat ze aan de geluidregels vol doen. De gemeente zoekt de balans tus sen strenge regels en onnodig toe komstplannen in de weg zitten. Het geluidverkavelingsplan kan worden gewijzigd, maar alleen als dat niet ten koste gaat van het 'akoestisch klimaat'. WESTERSCHOUWEN - Een groot succes, iets an ders kan boswachter Dirk Fluijt van Staatsbos beheer er niet van maken. Zaterdag konden mensen in de Boswachterij Westerschouwen - Zeelands grootste naaldbos - hun eigen kerst boom komen zagen en daar was bijzonder veel animo voor. Naar schatting enkele hon derden mensen trokken - al dan niet gewa pend met werkhandschoenen en een aanhan ger - naar het bos. Staatsbosbeheer zorgde vanaf de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijdeweg voor transport naar de zaaglocatie bij drinkwatervijvers Boompjesput en Harings- put en na het zagen weer - met kerstboom - terug. Onder de enthousiaste zagers het echt paar Jansen uit Burgh. Vader Roel werpt zich op de foto samen met zoons Siebrand (5) en Okke (3) op het zagen van hun eigen kerst boom. „Een heel leuk initiatief. En het is prachtig weer. foto Dirk-Jan Cjeltema OUWERKERK - Een in Londen in het kader van een wedstrijd opge laten ballon is geland op Schou- wen-Duiveland. Zierikzeeënaar Gerrit Witvliet vond de ballon in het krekenge bied bij Ouwerkerk en stuurde na enig speurwerk op internet een be richtje naar de 'afzender', de Cor pus Christi Primary School in Lon den. Witvliet liet zijn bericht ver gezeld gaan van uitleg over het Ou- werkerkse krekengebied en enkele foto's en een plattegrondje van de vindplaats. Dat leverde Witvliet enthousiaste reacties op van admi nistratief medewerkster Kitty Fer- ma die Witvliets bericht - verge zeld van geestdriftig commentaar - ('The children will be so exited') doorstuurde naar 'headmaster' John Wentworth. Die reageerde per omgaande. De andere ballon nen, zo blijkt uit zijn reactie, kwa men niet verder dan Oost-Londen en Essex. SCHAREndijke - Door nog onbeken de oorzaak is zondag rond 1.00 uur een personenauto op de De lingsdijk in de sloot beland. De drie inzittenden, waaronder twee jonge mannen van 18 en 21 jaar en afkomstig van Schouwen-Duive- land, liepen slechts lichte verwon dingen op. Een van hen had een kleine hoofdwond en de andere twee enkele schrammen in het ge zicht. De auto is totaal vernield tij dens dit eenzijdige ongeval. Tip? redactie@pzc.nl Het was op een verjaardag, de ka mer zat vol visite. 'Ik ben de Swaffelkoning' stond er op het T-shirt van de jarige zoon des huizes. Oma wilde wel eens weten wat dat was, 'swaffel'. Opa kende het woord ook niet. Dus werd aan opa en oma duidelijk gemaakt wat swaffelen - het slaan met de penis, tegen andermans lichaam of tegen een voorwerp - was. Hilariteit alom. Moeder kende ook nog een gek ver haal. Ze had in de krant gelezen dat een militair geschorst was, omdat hij had geswaffeld in het klaslokaal. Het incident kwam voor de rechter en die sprak de militair vrij, omdat 'het swaffelen vaker voorkwam on der militairen'. „Goh, Kees", zegt oma tegen opa, „nou kijk jij toch zo vaak oorlogs films, maar toch wist jij ook niet wat swaffelen was..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27