de koploper sÏO 33 Axel wint opnieuw en loopt twee punten uit op concurrent Walcheren Lastige middag voor Aardenburg Van den Berg bezorgt HW'24 op knollenveld de overwinning maandag 14 december 2009 „Qua punten hebben we onszelf tekort gedaan, maar ik zie progressie." Terneuzen-trainer Diederik Hiensch door Jack Begijn TERNEUZEN - Met een tevreden ge voel gaat Terneuzen de winterstop in. De ploeg van trainer Diederik Hiensch won gistermiddag overtui gend met 4-1 van koploper Haar steeg. De ploeg uit Vlijmen maak te geen moment de indruk de on betwiste nummer één te zijn in de tweede klasse. Terneuzen was vooral in de twee de helft de bovenliggende partij en liet goed voetbal zien. Voor rust was de thuisploeg vooral slor dig in de passing en klopte de orga nisatie niet altijd. Ook de scherpte om duels te willen winnen ont brak. Fabian Wilson was afwezig vanwe ge een schorsing. Remco van Leeu wen kampte met een kuitblessure en Jordy van Bremen begon op de bank. Door een doelpunt van uit blinker Bert den Hamer gingen de Terneuzenaren met een i-o-voor- sprong de rust in. Dominique Ver linde zag eerder zijn inzet door de lat gekeerd. Na de thee zette een herboren Terneuzen de tegenstan der vast op eigen helft. Erik-Jan Naudts en Dominique Verlinde (2x) zetten Terneuzen op een rian te 4-o-voorsprong. In de slotfase kon Bart Schuur uit een vrije trap de eer redden voor de bezoekers. Verlinde keek met een goed gevoel terug op de wedstrijd. „In het be gin was het aanpassen voor me", sprak de van Koewacht afkomstige spits „Het ging de laatste weken steeds beter. Die twee doelpunten van vandaag zijn een beloning voor hard werken. Ik ben spits en dan word je toch op het aantal doelpunten afgerekend." Trainer Diederik Hiensch stak zijn blijheid niet onder stoelen of ban ken. „Heerlijk. Hier hebben we vier weken naar toegewerkt. Een echte zespuntenwedstrijd. Verlies je, dan haak je voorlopig af Door deze overwinning doen we weer mee voor de eerste plaats. Je zag een enorme gretigheid en bij vla gen ook goed voetbal." Terneuzen had iets goed te maken na de 3-0-nederlaag tegen Haar steeg eerder dit seizoen. „We zet ten veel druk naar voren", aldus Hiensch. „Zo konden we ze pijn doen. Haarsteeg is een voetballen de ploeg en wil graag opbouwen. Die gelegenheid hebben we ze niet gegeven. De aanvoer naar hun spitsen sneden we goed af" Over de eerste helft van de compe titie is de oefenmeester tevreden. „Qua punten hebben we onszelf tekort gedaan, maar ik zie progres sie. Het voetballen in balbezit is be ter geworden met minder aanna mes en sneller spel. De over-mijn- Tijk-mentaliteit moet wel beter. Dan krijg je meer evenwicht in je team." Dinsdag speelt Terneuzen nog een oefenwedstrijd tegen RCS. Op 2 ja nuari doet het mee aan het soccer- toernooi. Hiensch: „En een week later gaan we op trainingskamp naar de Ardennen. Daar kijfc ik naar uit. Het is goed voor de team building en een vervolg op de praatsessie die we vorige week had den. We willen spelers ervan door dringen dat ze meer verantwoor ding moeten nemen om beter te worden. Je speelt niet voor de trai ner. Discipline moet vanuit jezelf komen. Niet alleen tijdens de wed strijd. Ook op de trainingen." Terneuzen hervat de competitie weer op zondag 17 januari. Terneuzen-Haarsteeg 4-1 (1-0). 40. Bert den Hamer 1-0, 46. Erik-Jan Naudts 2-0, 58. Dominique Verlinde 3-0, 80. Dominique Verlinde 4-0, 85. Bart Schuur 4-1. Scheidsrechter: M. Bleumink (Goes). Gele kaart: Niels Burm en Jordy van Bremen (beiden Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 150. mtm mtsmm msssam mmmm sns «a®mmm &xz>r~ m a mm mss mum mammam -7 door Marco Puik MIDDELBURG - De voetballers van Axel deden gisteren prima zaken. De koploper in de vierde klasse A van het zondagvoetbal won zelf met 3-2 van Luctor'88 en zag con current Walcheren met 1-1 gelijk spelen tegen Clinge. Steen nestel de zich dankzij een 4-0-zege op Corn Boys op de derde plaats. Luctor'88-Axel 2-3: Axel was de bovenliggende partij in Heinkens- zand. Toch bood Luctor de gasten goed partij. Een eigen doelpunt van Omar Malagic bracht "de thuisclub aan de leiding. Daryl Ra- widjan zorgde voor een 1-1-rust- stand. Malagic spoelde in de twee de helft de slechte smaak van zijn eigen doelpunt weg door de 1-2 aan te tekenen. Rawidjan nam ver volgens de 1-3 voor zijn rekening, waarna Jeroen Kedde de eind stand op 2-3 bepaalde. Walcheren-Clinge 1-1: Walcheren opende al na vier minuten de sco re. Boban Martinovic tekende voor de treffer. De thuisclub was opper machtig, maar verzuimde om meer doelpunten te maken. Een met zeven invallers spelend Clinge kwam verrassend langszij. Percy Verlinden schoot de bal fraai over de keeper. Na rust liet Walcheren nog acht opgelegde kansen onbe nut en verspeelde daardoor twee dure punten. Oostburg-Hontenisse 0-2: In een gelijkopgaande eerste helft opende Hontenisse na 35 minuten de sco re. Tom Rijk mikte de bal op prachtige wijze in de kruising. In de tweede helft sloeg Hontenisse nogmaals toe op de counter. Sjoerd Vervaet kopte de bal na een mooie aanval in het doel: 0-2. De defensie van de bezoekers gaf nau welijks kansen weg. Koewacht-Patrijzen 1-4: Patrijzen boekte een terechte, maar geflat teerde overwinning op Koewacht. In de eerste helft was het krachts verschil minimaal. Arjan Verburg tekende na 54 minuten voor 0-1. Acht minuten later kwam Koe wacht via Arthur Bronk langszij. Edwin Capello zorgde kort daarna voor 1-2 en via Mario Mulder en Jo- ren Lammers liep Patrijzen uit naar 1-4. Breskens-Jong Ambon 2-1: In de openingsfase stond de paal een doelpunt van een beter spelend Jong Ambon in de weg. Toch kwa men de Middelburgers op voor sprong, toen Eli Wattimena van een meter of 25 doeltreffend uit haalde. Kort voor rust kwam Bres- kens via Michel Meeuwsen langs zij. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Na voorbereidend werk van Johnny de Jaeger schoot Jan Meijaard de thuisclub naar de winst. Corn Boys-Steen 0-4: De bezoe kers waren voor rust meer in bal bezit, maar grote kansen bleven uit. Een eigen doelpunt van Den nis Leestra hielp Steen aan de lei ding. In de tweede helft waren de gasten nog driemaal trefzeker. Piet van Looij zorgde voor 0-2, Serge Merckx nam de 0-3 voor zijn reke ning en ook Wouter de Neijs voeg de zijn naam toe aan het rijtje doelpuntenmakers (0-4). Odïo-Zeelandia Middelburg 2-6 (2-1): In het duel in de vierde klas se B keek Zeelandia Middelburg bij rust tegen een achterstand aan. Die werd in de tweede helft omge bogen in een ruime zege. De goals kwamen op naam van Alberto Conde Morgado (3x), Mike But, Pa trick Joossens en Jeremy van Aalst. door Marco Puik MIDDELBURG - Aardenburg had het gistermiddag lastig in de uitwed strijd tegen MOC'17, maar uiteinde lijk stapte de ploeg van trainer Ri- nus Zegers toch met een ruime overwinning van het veld (1-4). RIA W. moest zijn meerdere er kennen in BSC. De hekkensluiter verloor met 3-0. Zierikzee ging met 4-0 onderuit bij Alliance. MOC'17-Aardenburg 1-4: In de eerste helft was MOC'17 de betere ploeg en ook na rust was het beste voetbal afkomstig van de formatie uit Bergen op Zoom. De lat stond een Bergse openingstreffer in de weg. Een kwartier voor tijd kopte Niek van Sprundel de gasten naar een voorsprong. Marvin Bedaf zorgde enkele minuten later voor de gelijkmaker. Daarna kwam de aanvallende klasse van Aarden burg weer eens bovendrijven. Ste ven de Croock nam de 1-2 voor zijn rekening, Van Sprundel teken de voor 1-3 en het slotakkoord kwam op naam van Robbie van de Wijnckel: 1-4. BSC-RIA W. 3-0: BSC had voor rust een licht veldoverwicht, maar RIA W wist in de eerste 45 minu ten de nul op het scorebord te hou den. De Zeeuws-Vlamingen zagen verdediger Steve Kestelijn na ze ven minuten wel geblesseerd uit vallen (schouder uit de kom). Kort na rust opende Tito namens de ploeg uit Roosendaal de score. RIA ging daarna achterin één op één spelen in de hoop de gelijkma ker te forceren. In plaats van 1-1 werd het zeven minuten voor tijd 2-0. Mohamed el Massaoui zorgde voor het doelpunt. Via Maikel Ub- bink liep BSC nog uit naar 3-0. Alliance-Zierikzee 4-0: Zierikzee kreeg een lesje countervoetbal voorgeschoteld in Roosendaal. Te genstander Alliance nestelde zich binnen drie minuten in een zetel, toen het al op een i-o-voorsprong kwam. Heerlijk achterover leu nend counterde de Brabantse ploeg Zierikzee weg in de ander half uur die volgde. Het werd uit eindelijk zelfs 4-0. Door de neder laag raakte Zierikzee de gedeelde koppositie ook kwijt. wsmmmmm ms& m mmm door Jurgen Naeye HULST - „Heb je er zelf ook al over heen gelopen?", vroeg trainer Erik Brems verontwaardigd. „Het is een schande dat mijn ploeg op zo'n slecht veld moet acteren." De Belgische oefenmeester hield na het gewonnen duel (2-0) tegen SC Gastel geen blad voor zijn mond. Tegen alle afspraken in werden er op zaterdag twee duels op het hoofdveld afgewerkt, waardoor het veld gistermiddag vrijwel onbe speelbaar was. De drie punten waren weliswaar binnen, maar de teleurstelling bij Brems was voelbaar. Op vrijdag avond was hem toegezegd dat er zaterdag niet op het hoofdveld zou worden gespeeld. Dit gebeurde toch, waardoor het veld er bij lag als een verwaarloosde grasweide. Technisch vaardige spelers als Mi- chal Szczawinski, Evert van den Berg en Dzingiz Asanovski zagen hun passes of doelpogingen op knullige wijze mislukken, omdat de bal op het laatste moment op stuitte. Het combinatievoetbal, dat Brems met zijn ploeg nastreeft, kwam door het hobbelige veld niet uit de verf Brems gaf zijn defensie daarom de opdracht om absoluut geen risi co's te nemen. „Ik heb ze verteld dat ze achterin sober moesten spe len. Op zo'n grasmat moet je geen gekke dingen doen, want voor je het weet, maak je een foutje en is je tegenstander terug in de wed strijd." Zover kwam het niet. HW'24 nam in de eerste helft een verdien de 2-o-voorsprong door twee goals van Evert van den Berg, die daar door zijn productie van dit sei zoen verdubbelde. In het restant van het duel speelde het vervol gens zeer gedisciplineerd. Doel man Tim Siersema moest zelden handelend optreden. Matchwinnaar Van den Berg be aamde dat het een rommelige wed strijd was, maar hij was uiteraard blij met de drie punten. „Het is jammer dat we in de eerste helft niet uitliepen naar 3-0. Dan was de partij voor de rust al gespeeld. Maar goed, het feit dat we in de tweede helft niet in de problemen zijn geraakt, is ook een compli ment waard", vond Van den Berg. Door de overwinning behoudt HW'24 aansluiting bij de top van het klassement. De selectie van de Zeeuws-Vlamingen wordt na de winterstop uitgebreid. Aanvaller Christoph Praet, momenteel uitko mend voor FC Eendracht Bazel, keert terug op het oude nest. Praet moet in verband met zijn Middenvelder Kieran O'Shea (rechts) van HVV'24 wint met het hoofd een duel in de wedstrijd tegen Gastel. foto Peter Nicolai werk een opleiding volgen, waar door hij niet meer kan trainen op donderdagavond. De aanvaller kijkt uit naar zijn rentree bij HW'24. „Momenteel kamp ik nog met een liesblessure, maar ik hoop 17 januari fit te zijn voor het duel met Aardenburg", zei Praet. HW24-SC Gastel 2-0 (2-0). 24. Evert van den Berg 1-0, 36. Evert van den Berg 2-0. Scheidsrechter: J. Nijsen (Mid delburg). Gele kaart: Koen Moerland, Pascal van Caam (beiden SC Gastel). Aantal toeschouwers: 225.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25