late gelijkmaker sport31 Zaamslag ten onder tegen fel Bruse Boys Bottinga houdt Spui op de been in Kruiningen Karakteristiek Tweede klasse E maandag 14 december 2009 iri 'We maken één foutje en hij straft dat meteen af. Dat is knap, het is een slimme spits.' Ferry Alfons over topscorer Albert van Nijhuis door Barry van der Hooft HOEK - De spits die zijn status als matchwinnaar in rook had op zien gaan, leunde teleurgesteld tegen een reclamebord. De aanvoerder bleef er zoals altijd nuchter onder, terwijl zijn trainer 'stevig baalde. Hoek hield aan de topper tegen Sparta Nijkerk weliswaar een punt over (1-1), maar stapte het veld af met het gevoel dat er veel meer in had gezeten. „We geven het weer weg", zei Ferry Alfons. „Maar we hebben wel laten zien dat we bij de top vier van deze hoofdklasse thuishoren." De voormalige aanvaller speelde een bijna foutloze wedstrijd en liet de indruk achter als centrale verde diger nog jaren mee te kunnen. Alfons zorgde opnieuw voor rust in het elftal van Hoek. Alleen baal de hij, net als zijn ploeggenoten en trainer, van die ene, zure tegen treffer een kleine tien minuten voor tijd. Een pass achteruit van Gideon Imagbudu belandde in de voeten van Albert van Nijhuis. De topscorer van Sparta Nijkerk tikte de bal beheerst over Hoek-doel- man Lieven de Veirman (1-1). Voor de tweede keer op, rij moest Hoek daardoor een tegenvaller in casseren. Vorige week ging de ploeg in blessuretijd onderuit te gen Spakenburg (2-1). „Toch baal ik hier meer van dan vorige week", zei Paul Telussa. „Zeker door de manier waarop we die ge lijkmaker weggeven. We leveren de bal onnodig in." Met Van Nij huis in de buurt kun je dat maar beter niet doen. De spits., oogt niet als een hoogstaande voetballer, maar verstaat de kunst om vanuit het niets toe te slaan. „We maken één foutje en hij straft dat meteen af', zei aanvoerder Alf ons over de topscorer. „Dat is knap, het is een slimme spits." Josi- mar Pattinama dacht er ook zo over: „Die Van Nijhuis is geen ster als je hem ziet voetballen. Maar hij is echt levensgevaarlijk." Pattinama drukte zelf ook zijn stempel op de wedstrijd en leek lange tijd tot matchwinnaar ge kroond te worden. De spits van Hoek zat voor rust niet lekker in de wedstrijd, maar sloeg uit het niets toe. Pattinama werd vijf mi nuten voor rust door Imagbudu de diepte ingestuurd en schoot van een meter of twintig met links snoeihard raak (1-0). Het was de beloning voor een goe de eerste helft, waarin Hoek de voetballende oplossing zocht en Sparta Nijkerk structureel voor de lange bal koos. Die speelwijze le verde dé bezoekers twee goede mo gelijkheden op, maar Hoek kreeg er meer. Na rust zette Sparta Nij- Hoek-Sparta Nijkerk 1-1 (1-0). 40. Josimar Pattinama 1-0, 81. Al- bert van Nijhuis 1-1. Scheidsrech ter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Michael Koné, Gideon Imagbudu (Hoek) en Tim Muller (Sparta Nij kerk). Aantal toeschouwers: 850. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bosschaart, Ferry Alfons, Jurgen Landuyt, Michael Koné; Thomas Ra- gut, Stijn Mahieu, Gideon Imagbu du; Regilio Pinas, Josimar Pattina ma en Hoessein Bouzambou (77. Musaba Selemani). Bijzonderheid: het duel werd na 58 minuten stilgelegd vanwege een blessure bij assistent-scheids- rechter Bax. Na een onderbreking van elf minuten kon de wedstrijd met een invaller worden hervat. kerk meer druk en kwam er voor al in de beginfase veel ruimte op het middenveld. Het ritme stokte even, door een blessure bij assis tent-scheidsrechter Bax. Het duel lag daardoor elf minuten stil, maar na het hervatten van de wedstrijd golfde het spel op en neer. Nadat Van Nijhuis voor evenwicht had gezorgd, kreeg Hoek toch nog een enorme mogelijkheid om op nieuw op voorsprong te komen. Musaba Selemani mocht zo het strafschopgebied binnenlopen, maar schoot van een meter of zes hard op de benen van doelman Sven Onland. De doorgebroken Re gilio Pinas werd kort daarna ge vloerd door Tim Muller (die er met geel genadig vanaf kwam), Pat tinama volleerde de bal over en een corner van Selemani belandde bovenop de lat. Het waren gemiste kansen en mogelijkheden, die de teleurstelling bij Hoek extra voed den. „Zo zou ik niet willen voetballen", zei Telussa over de tegenstander. „Ze trappen de bal zo buiten." Hij doelde op de fase na de 1-1, waarin de verdedigers van Sparta Nijkerk de bal zonder twijfel op het twee de veld knalden. Zijn collega ver woordde het als volgt: „Het is voor ons iedere week een finale", vertel de Sparta Nijkerk-trainer Henny Lee. „Soms moet je genoegen ne men met een gelijkspel. De eerste helft was voor Hoek, de tweede voor ons. Dus dat gelijkspel was te recht." „Daar ben ik het niet mee eens", reageerde Telussa. „Ze hebben wel wat druk uitgeoefend, maar geen uitgespeelde kansen gehad. Wij hebben het betere voetbal ge speeld. Het is nu zaak dat we vol gende week van LRC winnen. Dan gaan we als nummer drie de winterstop in, met een fantas tische uitgangspositie bij de start van de tweede competitiehelft." door Rudy Boogert BRUINISSE - Het was niet verdiend en het was niet onverdiend, zei Jo ris Rademakers zaterdag over de 2-1-overwinning van Bruse Boys. De paradox van de aanvoerder van Zaamslag sneed hout. De topper in Bruinisse was een wedstrijd waar geen verdiend-stempel op te drukken was. Het gevecht tussen de Bruse strijdlust en Zeeuws- Vlaamse techniek werd door een laat doelpunt van Olaf Willemse gewonnen door Bruse Boys. Voor Bruse Boys betekende het de zevende opeenvolgende overwin ning, voor Zaamslag de eerste ne derlaag van het seizoen. Boven dien raakte Zaamslag de kopposi tie kwijt in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal. Een zware aanslag op het gestel van Zaamslag werd er niet door gedaan. „In de kleedkamer heerst een sfeertje van 'dit kan een keer gebeuren"', vertel de Rademakers. Een begrijpelijke constatering. De selectie van Zaam slag herbergt zoveel kwaliteit dat het moeiteloos tot het einde voor de hoofdprijs zal meedoen. Maar het het vlotte combinatiespel van Zaamslag werd bemoeilijkt door het oneffen veld. „En Bruse Boys speelde heel opportunistisch", vond Rademakers. „We hadden het er moeilijk mee dat ze met lan ge ballen speelden." Hij constateerde een gapend gat op het middenveld dat hij met zijn kompanen onmogelijk kon belo pen. „In de tweede helft hadden we het onder controle. We heb ben toen redelijk gevoetbald en niet veel weggegeven." Behalve dan vijf minuten voor tijd. Op de achterlijn worstelde Marco Ketting (Bruse Boys) zich langs Arjan Ha melink en Coen Goossen en legde de bal terug op Olaf Willemse. Op de rand van het strafschopgebied zette de verdediger de binnenkant van zijn rechtervoet tegen de bal, die met wegdraaiend effect achter doelman Bart Corstanje in de rech terbovenhoek viel: 2-1. Het was een hoogwaardige apothe ose. Bruse Boys had de score vlak voor rust geopend. Rademakers kreeg op eigen helft de bal niet on der controle en routinier Emiel Dorst was er als de kippen bij om Mats Willemse aan het werk te zet ten. Willemse - de beste man van het veld - zette koers richting doel, kapte naar rechts, kapte naar links en schoot met links in de korte hoek binnen: 1-0. Na rust zorgde de man-op-manva- riant van Zaamslag-trainer Kenny Verhoene voor onrust in de Bruse defensie. Verdedigend had 'Bru' er wel het oog in, maar het had moei te om de bal vervolgens zonder ge vaar naar voren te loodsen. Na een uur kreeg het de bal ook niet goed weg en na een carambolage in het eigen strafschopgebied schoot Peter Dieleman - verder vrijwel on zichtbaar - de gelijkmaker binnen. Zaamslag wilde door, maar Bruse Boys sloeg vlak voor tijd toe. In blessuretijd werd een inzet van Sie- be van Damme nog van de lijn ge haald. Dat was het slotoffensief. Bruse Boys-Zaamslag 2-1 (1-0). 39. Mats Willemse 1-0, 60. Peter Dieleman 1-1, 84. Olaf Willemse 2-1.'Scheids rechter: H. Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: George Geluk, Emiel Dorst (bei den Bruse Boys), Coen Goossen, Mare de Haas, Jordy Bakker (allen Zaamslag). Aantal toeschouwers: 300. Na een serie nederlagen boekte Duiveland zaterdag eindelijk weer eens een overwinning. De zater dag-tweedeklasser won met 1-3 van Serooskerke. SSV'65 en FC Dauwendaele bleven in het spoor van Bruse Boys en Zaamslag. SSV'65 was veel te sterk voor hekkensluiter Oostkapelle (5-1). FC Dauwendaele won van Arnemui- den. De ploeg van de naar Bres- kens vertrekkende trainer Henk Ot- tens ging op eigen veld met 1 -2 on deruit. Wieldrecbt-Veere eindigde in 3-2. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - AZW en Spui kwa men in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal niet verder dan een gelijkspel. AZW bleef in de thuiswedstrijd tegen Yerseke op 0-0 steken, Spui nam een punt mee uit Kruiningen (1-1). Bovenin zag VCK Nieuwdorp in punten op gelijke hoogte komen. Kruiningen-Spui 1-1: Spui was in het degradatieduel voor rust de be tere ploeg. Uit een voorzet van Mark van Minnen kopte Niek de Meijer de bezoekers na een half uur voetballen naar een o-i-voor- sprong. Na rust was Kruiningen de fellere ploeg. In de 57e minuut beging een Spui-verdediger een duwfout op Arno van de Berge en dat leverde Kruiningen een straf schop op. Vanaf de stip zorgde aan voerder Jimmy Fens voor de 1-1. Daarna kreeg Kruiningen een aan tal goede kansen op de zege maar Spui-doelman Jeroen Bottinga hield Edwin van Houte (2x) en Ad Lokerse van een treffer af. AZW-Yerseke 0-0: De topper ein digde onbeslist en er was in Axel sprake van een typische o-o-wed- strijd. Het spel golfde voortdurend op en neer, zonder dat AZW-doel- man Joeri Bakker en zijn Yerseke- collega Ramon Boone veel te doen kregen. Voor zowel AZW als Yer seke betekende de uitslag het twee de gelijkspel van het seizoen. Colijnsplaatse Boys-De Noormannen 2-0 (1-0): Michiel van der Weele 1-0, Wouter van Gilst 2-0. VCK-Kapelle 1-2 (0-1): Robin Boog aard 0-1, Merijn Dek 1-1, Marco den Deurwaarder 1-2. Nieuwdorp-SKNWK 3-0 (1-0): Janick van As 1-0, Janick van As 2-0, Ralf Kole 3-0. De Meeuwen-DFS 3-1 (2-0): Vincenzo Lorello 1-0 (strafschop), Robin Dek 2-0, Pieter Roelse 3-0, Pieter de Mun- nik 3-1. pSTELE Vu>HAI Roy van Ham rukt op in het duel met Achilles Veen. De linkeraanvaller gaf de voorzet waaruit Abubakar Kourou- man de enige treffer van de middag maakte. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23