141 zeeland Twee hekken bij Ossenisse blijven staan Glazen Huis in Hulst levert Swaffelkoning DORPSRAAD Overleg levert niets op Veel waterschade na brand in bedrijf Feestcomité houdt lampionnenoptocht Kerstmarkt met werk van hobbyisten Sieraden weg bij inbraak in woning almanak Expositie van tweehonderd kerststallen in kerk van Hengstdijk BH maandag 14 december 2009 door Harold de Puysseleijr ossenisse - Het overleg tussen de dorpsraad Ossenisse, waterschap en provincie over de versperringen op de dijk bij Ossenisse heeft niets opgeleverd. „Het komt er op neer dat ze niet meer kunnen of wensen te doen dan wat er nu gedaan is", aldus woordvoerder Jos de Schepper van de dorpsraad na afloop van het overleg. Dat vond plaats op de dijk met gezworene Jos Verdurmen van waterschap Zeeuws-Vlaande- ren en gedeputeerde Frans Hame link van de provincie. Nadat de gedeputeerde eerder op een protestbijeenkomst had be loofd alle hekken en afrasteringen aan de zoute kant van de zeedijk weg te laten halen, werd vorige week slechts een gedeelte van de blokkades opgeruimd. Twee hek ken moesten volgens waterschap TERNEUZEN Bij een brand in een bedrijf aan de Polenweg in Terneuzen is zaterdag middag grote schade ontstaan. De eigenaar van het pand sloeg zelf alarm toen hij de brand rond 13.45 uur ontdekte. De brandweer had de brand snel onder controle. Door nog onbekende oorzaak sprong de waterleiding waardoor veel water schade ontstond. De oorzaak van de brand is onbekend. HEIKANT Het feestcomité Heikant houdt donderdag een lampionoptocht. Muziekgezelschap 'Ons Klein Or kest' zorgt voor de passende noot. De tocht begint om 19.00 uur bij ca fé Du Commerce. Het voorlezen van het kerstverhaal en het zingen van kerstliedjes vormen de rode draad van de lichtstoet. Bij terug komst volgt een gezellig samen zijn. en provincie blijven staan om te voorkomen, dat er auto's op de dijk zouden rijden. „Ónze conclusie dat afspraken niet zijn nagekomen, blijft keihard over eind staan", aldus De Schepper. Volgens hem is uit een inspectie die hij dit weekeinde maakte geble ken dat de dijk nog steeds zo goed als ontoegankelijk is. De afraste ring met prikkeldraad over een lengte van anderhalve kilometer staat er bijvoorbeeld nog steeds. Daarnaast is het fietspad niet bruikbaar. De klei is daar over een afstand van vijfhonderd meter wel iswaar weggehaald, maar er ligt geen asfalt meer, zodat het pad niet bruikbaar is. aldus De Schep per. „Nu hopen we maar dat Provincia le Staten of de leden van de ge meenteraad van Hulst er in slagen de gedeputeerde dusdanig aan te spreken dat de afspraak alsnog wordt nagekomen." KLOOSTERZANDE In de zaal van pannenkoekenhuis 't Kabouterke in Kloosterzande wordt zondag 20 december een kerstmarkt gehouden. Diverse hob byisten presenteren zich vanaf 12.00 ur met aan kerstgerelateerde artikelen. Daarnaast is er een stand van de Zonnebloem en verkoopt de herenknutselgroep van het Woonzorgcentrum Antonius het resultaat van nijvere kerstarbeid. TERNEUZEN Bij een inbraak tussen afgelopen vrijdag 22.05 uur en zaterdag 02.20 uur in een woning aan de Geul straat in Terneuzen is door de da der een flinke buit gemaakt. Uit de woning zijn beeldappara- tuur en sieraden met een totale waarde van honderden euro's weg genomen. Er is een raam openge broken. Het schadebedrag is onbe kend. Tip? redactie@pzc.nl Het was op een verjaardag, de ka mer zat vol visite. 'Ik ben de Swaffelkoning' stond er op het T-shirt van de jarige zoon des huizes. Oma wilde wel eens weten wat dat was, 'swaffel'. Opa kende het woord ook niet. Dus werd aan opa en oma duidelijk gemaakt wat swaffelen - het slaan met de penis, tegen andermans lichaam of tegen een voorwerp - was. Hilariteit alom. Moeder kende ook nog een gek ver haal. Ze had in de krant gelezen dat een militair geschorst was, omdat hij had geswaffeld in het klaslokaal. Het incident kwam voor de rechter en die sprak de militair vrij, omdat 'het swaffelen vaker voorkwam on der militairen'. „Goh, Kees", zegt oma tegen opa, „nou kijk jij toch zo vaak oorlogs films, maar toch wist jij ook niet wat swaffelen was..." Zangeres Maxine was een van de bekende gasten in het Glazen Huis van het Rode Kruis in Hulst. Na haar optreden op het podium schoof ze nog even in het glazen huis aan tafel voor een vraaggesprek met de dj's. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HENGSTDIJK - Direct na de kerstda gen is er in de Catharinakerk in Hengstdijk een tentoonstelling te zien van een paar honderd kerst stallen. Elk jaar wordt een school bena derd om de leerlingen gelegenheid te geven, om met een of meerdere kerststallen of groepen te laten zien hoe zij tegen Kerstmis aankij ken. Dit jaar zijn de leerlingen van ba sisschool De Oostvogel uit Lams- waarde uitgenodigd en deze zijn fa natiek aan het knutselen gegaan. Het geeft steeds een verrassend ele ment in de tentoonstelling. Met medewerking van diverse enthou siaste vrijwilligers en personen, die spontaan hun eigen kerststal ter beschikking stellen, is het ook dit jaar weer gelukt een collectie kerststallen en toebehoren bij el kaar te brengen samengesteld van de meest uiteenlopende materia len, en met herkomsten van over de hele wereld. Want ook tijdens vakanties in het buitenland wordt naarstig gezocht naar elk exotisch stuk. De tentoon stelling is geopend vanaf 27 decem ber tot en met 30 december 2009 steeds vanaf 13.00 uur tot 18.00 uur. Deze expositie is volgens de organisatie voor de hele familie van klein tot groot een bezoek waard. De tentoonstelling is gratis te bekijken in de Catharinakerk aan de Hengstdijkse Kerkstraat 6 in Hengstdijk. Westerscheldetunnel moet waarschuwingssysteem snel verbeteren Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen reacties: 757 Ook Terneuzen en Hulst moeten ophouden met bouwen. 76% 'oneens 24%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 18