PZCI* Brandbrief naar minister Klink Ossenisse ilngt en danst rond de kerststal Veel onderscheidingen bij jubilerende EHBO Clinge ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 17 DOTTERCENTRUM Zeeuws-Vlaamse gemeenten vinden dat Zorgsaam groen licht moet krijgen voor exploitatie Gratis foto voor arm® gezinnen Nik (11) grijpt in Zeeland was groot succes naast dicteetitel Maandag 14 december 2009 Glazen Huis in Hulst brengt ruim 8500 euro op Plunderaars slopen oorlogswrak in Veerse Meer Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door HaroBd de Puysseleijr TERNEUZEN - Minister Ab Klink van Volksgezondheid moet zieken huis Zorgsaam in Terneuzen 'on voorwaardelijk groen licht geven' voor de exploitatie van het Zeeuw se dottercentrum. Dat vinden de gemeentebesturen van de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten die daar een brief over hebben gestuurd aan de minister. De bestuurders in Hulst, Terneu zen en Sluis zeggen zich ernstig zorgen te maken over de kwaliteit van de tweedelijns zorg in Zeeuws-Vlaand eren. Door de wei gering van het Admiraal De Ruy- terziekenhuis in Goes om af te zien van de eigen bouw .van een dottercentrum en samen te wer ken met Zorgsaam komt volgens de gemeenten zelfs de leefbaar heid in Zeeuws-Vlaanderen in het geding. „De leefbaarheid is gebaat bij samenwerking van grootschali ge voorzieningen en zeker niet van concurrentie. Het behoud van goede tweedelijns zorg in Zeeuws-Vlaanderen voorkomt ver schraling van het voorzieningenni veau en versterkt de leefbaarheid", aldus burgemeester Jan Lonink van Terneuzen namens de drie ge meenten. Het ministerie van Volksgezondheid verleende Zorg saam dit jaar een vergunning voor de bouw van het dottercentrum, maar verbond daar wel de voor waarde aan dat er moest worden samengewerkt met het ziekenhuis in Goes. „Extra gespecialiseerde mensen zijn binnenkort opgeleid en het gebouw staat er al in Ter neuzen. Alleen de apparatuur moet nog worden geplaatst", schrijft Lonink. Door de ambities van het bestuur van het zieken huis in Goes dreigt dat allemaal tel oor te gaan, aldus de brief Niet al leen de investeringen gaan verlo ren, 'ook de goede zorg beneden de Westerschelde dreigt ten onder te gaan'. De houding van dat be stuur maakt dat Zorgsaam niet kan starten met het dottercen trum. Een tweede dottercentrum in Zeeland is niet haalbaar, van daar immers de voorwaarde van het ministerie bij de vergunning verlening. „Het betekent dat men in Goes tegen beter weten in ge meenschapsgeld gaat investeren in een centrum dat niet levensvat baar is ën dat ook dotteren elders in Zeeland onmogelijk maakt." De Zeeuws-Vlaamse gemeentebestu ren willen dat Klink 'ingrijpt in de ze zorgelijke situatie' en het be stuur van het Goese ziekenhuis op roept tot samenwerking met Zorg saam. Ook vragen ze Klink geen vergunning af te geven voor een tweede dottercentrum in Zeeland. door Edy de Wótte OSSENISSE - Het samenzijn tussen jong en oud stond gistermiddag voorop tijdens de viering 'rondom de kerststal' in Ossenisse. De au thentieke kerststal uit de voormali ge Willibrorduskerk was in het ge meenschapscentrum Hof ter Nes se het stralend middelpunt van de drukbezochte sfeervolle, warme viering. „Onze kern leeft en elkaar op allerlei manieren bij activitei ten ontmoeten maakt de band tus sen de inwoners alleen maar hech ter", zegt Peter Saeij van het orga niserende kerstcomité. „Bij deze tiende editie hebben we vooral de binding met de jeugd aangetrok ken. Zo'n 20 kinderen uit het dorp variërend van 3 tot en met 10 jaar dragen met het opvoeren van een kerstmusical hun steentje bij aan het samenzijn." Een groot gedeelte van het programma werd ook inge vuld door burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst. De burgervader las een kerstverhaal voor en teken de verder voor een overdenking. De aanwezigen zongen kerstliede ren met gitaarbegeleiding. De sa menzang werd met een dansje extra belicht. De Menorah Brothers zongen a capella kerstlied jes. Het kerstgevoel werd dit week einde ook gecreëerd bij diverse kerstmarkten. Die vonden plaats in onder meer Groede, Westdor- pe, Nieuw Namen, Sas van Gent, Graauw, Clinge, Kloosterzande en het verzorgingshuis in Axel. foto Peter Nicolai IJZENDIJKE - De actie om gezinnen met een krappe beurs gratis op de foto te zetten was afgelopen zater dag een groot succes. Fotograaf Jeroen de Jong uit IJzen- dijke nam het initiatief en zette met zo'n twintig collega's in heel Zeeland ruim driehonderd gezin nen op de foto. „Dit krijgt volgend jaar zeker een vervolg alleen gaan we het dan nog grootser aanpakken", aldus De Jong. De Jong zocht voor de actie samen werking met de voedselbanken in de provincie. Bij wijze van kerstgeschenk stop ten ze in hun pakketten een uitno diging om het gezin gratis profes sioneel te laten fotograferen. Ver volgens gingen de fotografen de adressen langs. Het Zeeuwse initiatief sloot aan bij de wereldwijde actie Help Por trait, opgezet door de Amerikaan se fotograaf Jeremy Cowart. TERNEUZEN - De elfjarige Nik v^n der Have uit Terneuzen is er gister avond in Den Haag net niet in ge slaagd zich te laten kronen tot kin- derdicteekampioen van Neder land. Hij kwam dicht in de buurt, want Nik maakte maar drie fouten in het dictee. Winnaars werden twee kinderen met maar één fout. Nik, leerling van basisschool De Geule in zijn woonplaats, was een van de zestig deelnemers aan het Groot Kinderdictee. CLINGE - De zeventigjarige EH- BO-vereniging in Clinge is zater dag door de nationale bond ver rast met de Mgr. C.J.A. Ven- ings-plaquette in zilver aan het vol tallige bestuur. Verder kreeg José Smet-Weemaes de allerhoogste on derscheiding, het Bondskruis ie klas, voor haar inzet gedurende 37 jaar. Annie Vermeersen-Van Duijse en Etiënne de Wit kregen het bondsinsigne in goud. Het bondsinsigne in zilver werd uitge reikt aan Walter Dobbelaar en Frans Pauwels. Marina de Pot- ter-De Boeije en Daniël de Loos ontvingen het bondsinsigne in brons. Jan Vermeulen en Fons de Koek tenslotte, kregen het bonds kruis 3e klas op het jubileumfeest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17