PZC Bossenburghers voelen zich bedreigd Swaffelkoning WALCHEREN 14 en 15 13 17 SAMENSCHOLINGSVERBOD 'Politie deed niks, situatie is alleen maar erger geworden' Eerste lichtje van Chanoeka Scootmobiel, sieraden, computer, geld en een gsm'etje gestolen Prikplek wegens almanak brand verplaatst ■H Maandag 14 december 2009 Wapeninleveractie tijdens uitgaansnacht levert drie messen op Plunderaars slopen oorlogswrak in Veerse Meer Tip? walcheren@pzc.nf door Werady vami den Hurk VLISSINGEN - Het samenscholings verbod heeft in Bossenburgh uit eindelijk alleen maar averechts ge werkt. Dat zeggen bewoners van de wijk in Vlissingen. De bewoners, allen uit een andere straat rondom het centraal gelegen Sterkenburgplein, hadden goede hoop op de maatregel die burge meester Wim Dijkstra verleden zo mer uit zijn veelbesproken gereed schapskist haalde. Maar, zeggen ze, het terroriseren ging gewoon door en de politie, die deed niks. „Af en toe reden ze voorbij, maar ze ver trokken altijd weer snel. Ook al wa ren er vijftig Antillianen op het plein aan het feesten, zittend op onze auto's. Dus denken ze: als dit de strengste maatregel is, kunnen we alles maken. De politie, daar steken ze hun vinger naar op. Ze zijn er arrogant van geworden." En dat niet alleen. Toen de ene be woonster na nachtenlang kabaal de politie belde en een ander dat verklikte, kreeg ze prompt een stel stoeptegels tegen haar raam. Haar brievenbus werd opgeblazen en toen ze om opheldering vroeg, werd ze uitgemaakt voor 'kanker- hoer'. „Mijn dochter zéi: 'Dat is nog altijd 'mevrouw' voor jou.' En vervolgens werd ze tegen de grond gewerkt. Waar ik bij stond." Zo hebben ze allemaal hun erva ring. Bij de een werd in haar eerste Bossenburghse weekend de over buurvrouw neergestoken, de an der beleefde een schietpartij van dichtbij. „Visite die een beetje moet rondrijden, omdat het hier zo'n doolhof is, krijgt gelijk een grote bek. Ze komen niet meer." Zelf gaan ze nooit meer via de voordeur naar binnen; liever wur men ze zich door de achterdeur. En ook al mag het niet, de mees ten hebben een hoge schutting bij de voordeur. Zo voelen ze zich vei lig. De bewoners zijn bang; van daar hun anonimiteit. Maar ze zijn ook boos; op de politie, gemeente en l'Escaut. „Die stopt ons, alleen staande vrouwen met kinderen, tussen deze types. Bijna iedereen in de buurt staat alweer ingeschre ven voor een nieuwe huurwoning, hoeveel je ook in je huis hebt geïn vesteerd en hoe kortgeleden je er nog maar bent ingetrokken. Zodra het kan, zijn wij weg." De politie was dit weekend niet in de gelegenheid op deze klachten te reageren. Dat doet zij vandaag. Ook een reactie vanuit het stadsbe stuur van Vlissingen volgt. MIDDELBURG - Met het ontsteken van de me nora hebben burgemeester K. Schouwenaar, opperrabijn J. Jacobs en chazzan (voorganger) L. Smit zaterdag het begin aangegeven van het Joodse lichtfeest Chanoeka. Het was een bijzondere plechtigheid in het stadhuis, want Middelburg was de eerste stad in een estafet te waarbij elke dag in een andere plaats een extra lichtje wordt aangestoken van de nege- narmige kandelaar. Omdat de Joodse synagoge aan de Heren straat vijftien jaar geleden opnieuw werd inge wijd, kreeg de Joodse Gemeente Zeeland de eer om de estafette te starten. De komende week zijn er nog een lezing over de Thora (morgenavond), een Joods muziek programma met Annet Beten (woensdaga vond) en een optreden van Luuc van Gessel met 'Sores, Gein en Mazzel' in de synagoge. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Op Walcheren is dit weekend aardig wat ontvreemd. In Vlissingen was het vrijdaga vond raak in een flat aan de De Meesterstraat. Vanuit een portiek werd daar een scootmobiel meege nomen. Dat moet zijn gebeurd tus sen 18.30 en 23.30 uur. De scootmobiel stond met een le ge accu op slot geparkeerd in het portiek. Verder is er vrijdag in de namid dag ingebroken in een woning aan Tip? redactie@pzc.nl 1 «8 i de Hammarskjöldlaan in Middel burg. Uit de woning werden siera den weggenomen. Dat was ook het geval aan de Nieu we Vlissingseweg in Vlissingen, waar bewoners zaterdagnacht bij thuiskomst om 2.30 uur ontdekten dat er iemand in hun huis was ge weest. Behalve sieraden waren zij echter ook computerapparatuur, een geldbedrag en een mobiele te lefoon kwijt. De inbraak moet na middernacht zijn gepleegd. MIDDELBURG - De tweede ronde van de vaccinatie tegen de Mexi caanse griep in Middelburg, van daag, is verplaatst naar sporthal De Voorborch aan de Breeweg. Aanleiding is de brand vrij dagnacht in bowlingcentrum De Kruitmolen. De naastgelegen sporthal, waar de vaccinaties zou den worden verricht, is door rook- en roetschade niet te gebruiken. Depriktijden blijven ongewijzigd. jfMéM pagina 14: brand in bowlinghal Het was op een verjaardag, de ka mer zat vol visite. 'Ik ben de Swaffelkoning' stond er op het T-shirt van de jarige zoon des huizes. Oma wilde wel eens weten wat dat was, 'swaffel'. Opa kende het woord ook niet. Dus werd aan opa en oma duidelijk gemaakt wat 'swaffelen' - het slaan met de penis, tegen andermans lichaam of tegen' een voorwerp - was. Hilariteit alom. Moeder kende ook nog een gek ver haal. Ze had in de krant gelezen dat een militair geschorst wasomdat hij had geswaffeld in het klaslokaal. Het incident kwam voor de rechter en die sprak de militair vrij, omdat 'het swaffelen vaker voorkwam on der militairen'. „Goh, Kees", zegt oma tegen opa, „nou kijk jij toch zo vaak oorlogs films, maar toch wist jij ook niet wat swaffelen was..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15