Nijhuis heeft zichzelf in de hand EK KORTEBAAN Nieuw zwemleven levert gouden EK-medaille op Pechstein mag alleen 3000 meter schaatsen Legende van 51 jaar keert terug op het ijs 31 31 Voetbalclub Haarlem kan weer even door La nee Armstrong: Na 2011 stop ik Zet uw foto in het album www.pzc.nl/ kon ik me zo druk maken dat ik ongeveer al verloren was voordat ik op het blok ging staan. Nu kan ik relativeren. Als het niet lukt, raak ik niet meer diep in de put. Dat was zo toen ik de Olympische Spelen niet haalde, maar toen LAUSANNE Claudia Pechstein mag dit weekein de in Salt Lake City alleen starten op de 3000 meter. Een Zwitserse rechtbank heeft dat gisteren be paald. Advocaten van de Duitse schaatsster hadden de rechter ge vraagd Pechstein ook toestemming te geven om te starten op de 1000 en 1500 meter. Dat verzoek is afge wezen. De Duitse mag volgens het vonnis meedoen aan de race en de trainingen in Salt Lake City voor zover die gelden als voorbereiding op de race over 3000 meter. foto Darko Bandic en Kerim Okten dacht ik: dit is nu klaar, zo moet het niet. Het moet niet zo zijn dat je hele leven in elkaar stort omdat je een toernooi niet gehaald hebt. Ik neem alles in me op en geniet ervan. Ik denk dat je dan het beste uit jezelf haalt." MOSKOU De Russische ijshockeylegende Vjatjeslav Fetisov maakt na meer dan tien jaar zijn rentree op de ijs vloer. De 51-jarige voorzitter van CSKA Moskou springt wegens de vele blessures in het eerste team bij in het duel van vandaag met Sint Petersburg. Fetisov speelde zijn laatste wed strijden in 1998 voor Detroit Red Wings in de Amerikaanse profliga NHL. Met het Russische team won hij twee keer olympisch goud en zeven wereldtitels. Vrijdag 11 december 2009 Immense achterstand Nederlandse vrouwen op de langste afstand Dick Advocaat zou relatie tussen AZ en Gazprom toejuichen Tip? sport@pzc.nl door Noor Tonkens ISTANBOEL - Het is niet het einde van de wereld als je het niet haalt. Die les leerde Moniek Nijhuis (21) nadat ze de Olympische Spelen van Peking was misgelopen. Ze gooide het roer om en veroverde gisteren haar eerste individuele gouden medaille op een groot toer nooi, in een dik persoonlijk re cord. Op de eerste dag van de Europese kampioenschappen kortebaan in Istanboel won Nijhuis goud op de 50 meter schoolslag. Ze verbeterde haar eigen Nederlands record via 29.90 seconden in de halve finale naar 29.68 in de eindstrijd in één dag met vier tiende. En dat was een verrassing voor Nijhuis. „Er zijn wat dingen gebeurd in mijn persoonlijke leven de laatste tijd waardoor ik niet had verwacht dat ik hier zo goed zou zwemmen. Maar het zwemmen hield me ook op de been. Het is zo mooi dat het nu allemaal lukt." Nadat Nijhuis in 2008 verzuimd had haar nominatie voor de Spe len van Peking te verzilveren, be sloot ze gas terug te nemen. Ze had alles opzij gezet om de Spelen te halen, maar het had haar niks opgeleverd. „Je hebt daar naartoe geleefd, dan mislukt het en moet je maar door gaan trainen. Daar zag ik het nut niet van in. Ik was niet happy en dan kun je nog zo veel talent hebben, maar dan komt het er gewoon niet uit." Ze besloot dat haar leven uit meer moest bestaan dan zwemmen al leen. Ze stapte over van Nationaal Zweminstituut Amsterdam (NZA) naar de Dolfijn, ging minder trai nen en pakte haar studie bedrijfs kunde en economie weer op. Haar vertrek bij NZA werd door de bui tenwacht vertaald als het einde van haar carrière. En dat had zo zijn voordelen. „Het was wel lek ker dat het zo definitief over kwam, want dan kon ik vanuit de luwte misschien weer verrassen." Het nieuwe zwemleven bracht haar vorig jaar al succes. Ze won toen op de EK kortebaan brons op de 50 meter, werd zesde op de 100 meter en won goud als schoolslag- De gouden race van Moniek Nijhuis: start, race, finish en prijsuitrekining. zwemster op de 4x50 wisselslag. Afgelopen zomer maakte ze met een vierde plaats op de WK in Ro me (langebaan) weer een belangrij ke stap richting de internationale top. Inmiddels is Nijhuis weer te rug bij NZA, waar ze nog altijd on der Elzerman traint, en heeft ze haar zinnen gezet op de 100 meter bij de Spelen van Londen. Ze zwemt en studeert en door haar ei gen weg te kiezen is ze meer in ba lans gekomen. „Ik kan mezelf nu beter in de hand houden. Vroeger HAARLEM MILAAN Voetbalclub Haarlem kan mini maal een week door. De clublei ding bereikte gisteren een akkoord met de spelers (onder wie Thole- naar Wilmer Kousemaker), de trai ners en het kantoorpersoneel over het gedeeltelijk betalen van achter stallig salaris. De werknemers kre gen gisteren een deel van het inko men overgemaakt. Het benodigde geld was niet afkomstig van een plotseling opgedoken geldschieter, maar grotendeels van fans en sym pathisanten. Lance Armstrong fietst nog twee seizoenen en dan stopt hij. Dat zegt de Amerikaanse wielrenner in de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport. „Na 2011 stop ik." De 38-jarige Armstrong is met zijn nieuwe ploeg RadioShack op trai ningskamp in Arizona. „Dit team is niet voor mij opgezet. Ik ben 38. Onze doelen reiken verder dan Am- rstrong." De Texaan zei wel dat hij in die komende twee jaar er alles aan zal doen de Tour de France voor de achtste keer te winnen. MEEST GELEZEN 1. Zegers kondigt na 599 duels af scheid aan 2. Weer speler FC Twente in fout 3. Affaires doen afbreuk aan Woods STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73