'Ook gratis vervoer Sluise ouderen' Zéér sfeervolle Kerstmarkt in Veere «sin«Sar- 23 Actie tegen coffeeshop Middelburg INITIATIEFVOORSTEL PvdA-fractie wil aanhaken bij proefjaar in Terneuzen en Hulst Morgen (za. 12 dec) en overmorgen (zo. 13 dec) ROVZ-Prijs voor Ninah Hubregtse Man gewond door vuurwerkbom weekenddiensten Ook Walcherse klokken luiden voor het klimaat WOONECCX NOG 5 DAGEN TOT START VERKOOP! www.wooneco.nl vrijdag 11 december 2009 door René Hoonhorst SLUIS - Ook Sluise 65-plussers moe ten volgend jaar gratis met het openbaar vervoer kunnen reizen, vindt de PvdA-fractie. Om ouderen achter de geraniums weg te halen, eigen initiatief te sti muleren en autogebruik terug te dringen, moet Sluis deelnemen aan de proef om Zeeuws-Vlaamse ouderen gratis te laten reizen van- door Theo Giele ARNEMUIDEN - De Arnemuidse commissie Preventie Alcohol- en Drugsverslaving is fel tegen de ves tiging van een coffeeshop in een pand aan de Kleverskerkseweg in Middelburg. De commissie houdt daarom vanavond tijdens de win- termarkt in Arnemuiden een handtekeningenactie. De Middelburgse gemeenteraad be sloot vorige maand dat een nieu we coffeeshop in het pand van Het Traject aan de Kleverskerkse weg gevestigd zou moeten wor den. Sinds de sluiting van Roxy en Sixty Two beleeft Middelburg een coffeeshoploos tijdperk. Met een meerderheid van één stem besloot de raad het huidige beleid, waarin ruimte is voor een coffeeshop, voort te zetten. De Arnemuidse commissie werd vorig jaar opgericht om drugsver slaving onder de Arnemuidse jeugd aan te pakken en te voorko men. Dat uitgerekend is gekozen voor de Kleverskerkseweg is ver keerd gevallen bij de commissie. Veel Arnemuidse scholieren fiet sen dagelijks over die weg. „Er zijn ook geen direct omwonenden, dus de sociale controle ontbreekt." De commissie verwacht 'overlast voor alle leeftijden' en voorziet cri minele activiteiten rond de coffees hop aan de Kleverskerkseweg. „Ge zien de reeds bestaande problema tiek rond verhoogd drugsgebruik is dit een contraproductief be sluit", beoordeelt de commissie het besluit van de Middelburgse ge meenteraad. De commissie denkt ook dat niet iedereen het prettig vindt om langs een coffeeshop te moeten fietsen. „En er is voor de Arnemui- denaren geen alternatieve route om naar Middelburg te fietsen", licht Ronny Theune, woordvoer der van de commissie, toe. af 9.00 uur tot einde dienstrege ling. De sociaal-democraten ko men met een door raadslid Wim Kruidenier opgesteld initiatiefvoor stel voor de raadsvergadering van woensdag 23 december. Sluis moet 18.500 euro bijdragen om aan de 150.000 euro kostende proef mee te doen. Dat bedrag wil de PvdA volgend jaar uit het Bud get Gemeentelijke Projecten van de GGD Zeeland halen, een bud get waarvan de hoogte door ge meenten zelf wordt bepaald. Het is overigens niet de bedoeling van de fractie om permanent minder geld beschikbaar te stellen aan de GGD. Als veel 65-plussers gebruik ma ken van het gratis openbaar ver voer hoeven ze minder een be roep te doen op het budget voor het WMO-vervoer. Met dit WMO- voordeeltje kan gratis openbaar vervoer na 2010 worden voortge zet, hoopt de PvdA. Mocht die ver wachting geen bewaarheid wor den dan kan Sluis alsnog afhaken na het proefjaar. Met dat argument hopen de so ciaal-democraten de meerderheid van de gemeenteraad te overtui gen toch aan de proef deel te ne men. Terneuzen en Hulst hebben - evenals de provincie, die de helft betaalt - al besloten deel te nemen aan de proef Het zou heel zuur zijn als een vergrijzende gemeente als Sluis om financiële redenen af- In ca. 30 kramen koopt u de lekkerste etenswaren en de bijzonderste kerstdecoraties In het 'Kerstcafe" voor het stadhuis, kunt u terecht voor o.a. erwtensoep, glüwein, broodjes zuurkool en wentelteefjes. Alle winkels en horeca geopend, kerstbomen te koop voor 7,50 en 10,- Locatie: Markt Veere, open 11.00 - 17.00 uur. Gratis toegang, gratis parkeren in heel Veere. Bezoek ook de goede doelen-adventsmarkt in de kleine kerk. Za. 12 dec van 10.00 - 16.00 uur. Ingang Kapeilestraat. O.a. heerlijk huisgemaakt gebak. ELLEMEET - De 11-jarige Ninah Hubregtse uit Ellemeet, leerling van OBS 't Mêêtje, is met haar tekening van een fietser in de polder in de prijzen gevallen. Haar teke ning is één van de twaalf die op de nieuwe kalender van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO- haakt, vindt de PvdA. Gratis open baar vervoer bevordert het onder houden van sociale contacten en maatschappelijke betrokkenheid. Ook worden medische en andere voorzieningen beter bereikbaar en zullen minder ouderen er met de auto op uit trekken. Wethouder Maria le Roy is blij met het initiatiefvoorstel. Zij zei drie weken geleden al te hopen dat Sluis zich ook nog bij de proef kan aansluiten. SAS VAN CENT - In zijn woning in Sas van Gent is woensdagavond rond 22.00 uur een 23-jarige man gewond geraakt. Toen hij de voor deur opende, werd hij 'weggebla zen' door de kracht van een explo sie, vermoedelijk een vuurwerk- bom, die naast de voordeur tot ontploffing kwam. De man werd de gang in geslingerd en raakte ge wond aan zijn onderrug. VZ) prijkt. Ninah kreeg uit handen van jurylid Edith Ramakers een oorkonde, een exemplaar van de RO- VZ-kalender en een cd-bon. Het was voor de derde keer dat een leerling van 't Mêêtje een prijs won in de jaar lijkse ROVZ-wedstrijd. foto Ronald den Dekker Zaterdag 12 en zondag 13 december 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Custaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Crevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. MIDDELBURG - Kerken in Zeeland luiden zondag om 15.00 uur hun klokken voor een rechtvaardig kli maatverdrag. Ze doen dat met het oog op de klimaattop in Kopenha gen die zondag wordt afgesloten. Het luiden van de klokken voor het klimaat is een wereldwijde ac tie. De Raad van Kerken in Neder land, de protestantse en de katholi- ke kerk hebben opgeroepen mee te doen. De eerste klokken wor den zondag om 15.00 uur lokale tijd geluid in Fiji in de Stille Zuid zee waar de dag als eerste begint. De actie eindigt om 15.00 uur in Europa. Op Walcheren doen de protestantse gemeenten van Oost- kapelle en Serooskerke mee. De ge reformeerde kerk in Sint Laurens is te horen evenals de Morgenster, de Hoeksteen en de Nieuwe Kerk in Middelburg. In Vlissingen wordt de Sint Jacobskerk geluid. Op Schouwen-Duiveland luiden de klokken in Renesse en in Burgh-Haamstede. Meer informatie: M2 Makelaars T 0118 44 22 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39