SALE' 'n Mortiere Trinnety vaker en langer open m uiuiui.mortiere.nl Gemeente leent liever dan garant te staan almanak dELANDEN-THOLEf" 18 en 19 JEUGDSOOS Kapelle begint proef om jongeren meer van de straat te houden Jubilerend Zeelandia showt 450 dieren Gebruik merknaam Hyundai mag niet Werkstraf voor billen knijpen van fietssters Kerstboom www.prontowonen.nl relaxfauteuil rood van 399,- euro voor 249,- euro 4F Kom op 12 DECEMBER A.S. tussen 10.00 en 13.00 uur naar de OPEN HUIZEN ROUTE: bekijk alle woningen en sla uw slag! Alle bestaande woningen moeten weg! Wij ontvangen u graag in de modelwoning aan de Willie Dixonstraat 4 te Middelburg. ftetjmans Vrijdag 11 december 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/thoien@pzc.nl GOES Het college van burgemeester en wethouders in Goes wil het zieken huis liever 2 miljoen euro lenen dan voor dat bedrag garant te staan. Op een verzoek tot garant stelling van het ziekenhuisbestuur stelt het college de raad voor zelf een lening te verstrekken. Burge meester Dick van der Zaag: „Of we nu garant staan of het zelf uitle nen; we lopen precies hetzelfde ri sico. In het laatste geval, kunnen we er nog wat voor vangen." De raad beslist erover op 17 december. Nieuwlandse slinger in A58 heeft zijn werk gedaan School voor tiende keer met tekening in kalender ROVZ door Lilian Döminicus KAPELLE - jongerencentrum Trin nety in Kapelle gaat bij wijze van proef een keer per maand op zater dagavond open. Daarmee hoopt de gemeente dat jongeren minder op straat hangen en dus minder overlast veroorzaken voor andere Kapellenaren. „We hebben al goede ervaringen op de vrijdagavond. Twee keer in de maand zorgen we dan voor openstelling tot een of tien 's avonds. Dat loopt ook wel eens uit tot een uur of half elf', zegt jonge renwerker Chris Scheermeijer van de gemeente Kapelle. „We merken dat de klachten over hangende jon geren, die buiten samenscholen om in te drinken en vervolgens naar Goes vertrekken om uit te gaan, erdoor vermindert. Ze lopen niet meer op straat." Vanaf januari begint de maande lijkse jeugdsoos op de zaterdaga vond, die tot circa elf uur open zal zijn. Nu al kunnen jongeren er, be halve twee keer in de maand op vrijdag iedere dinsdag, woensdag en donderdag van drie uur 's mid dags tot negen uur 's avonds te recht. Niet dat het de bedoeling is dat de jongeren het centrum gaan gebrui ken als nieuwe 'indrinkplek'. „Dat proberen we te voorkomen", aldus Scheermeijer. Volgens de jongeren werker is Trinnety 'herontdekt' door de jongeren van Kapelle. „We hebben vaak zo'n vijftig a zes tig gasten binnen zitten." Volgens wethouder Leo Kosten (SGP, jongerenzaken) was het een nadrukkelijke wens van het colle ge om Trinnety vaker en langer open te stellen. „We wilden dat de jongeren er ook op vrijdag en za terdag terecht kunnen. Zo houden we ze zoveel mogelijk bezig." Een tijdje geleden ging het verhaal onder jongeren in Kapelle rond dat Trinnety dicht zou gaan. Kos ten: „Zoals je merkt, is daar hele maal niets van waar." Het gerucht werd gevoed door het nieuws dat beheerder Reinier Vermaat door de gemeente op non-actief is ge steld. Inmiddels is hij op een ande re plek aan het werk en is een nieuwe beheerder aangesteld: Mi chel Schouten. „Die doet het heel goed bij de jongeren", zegt Scheer meijer. Kosten wil niet kwijt waar om Vermaat uit zijn functie is ge zet. „Daar mag ik niets over zeg gen." Ook komende zaterdag is er al wat te doen in Trinnety. Vanaf 19.30 uur treden de bands Phono logy, Skybicycle en Lawaii op. Toe gang 3,50 euro. GOES Automobielbedrijf Van der Vliet Goes BV moet binnen vijf dagen het gebruik van de merknaam Hyundai staken. Dit heeft de Haag se kort gedingrechter gisteren be paald. Het autobedrijf moet een dwangsom van 1000 euro betalen voor iedere dag dat de naam Hyun dai nog op de gevel of de website staat. Hyundai heeft in 2007 de dis tributieovereenkomst met Van der Vliet opgezegd. Van der Vliet heeft nog een aantal onverkochte Hyun dai's en wil met de merknaam ad verteren om ze te verkopen. MIDDELBURG Een werkstraf van 120 uur, waar van de helft voorwaardelijk. Die straf eiste de officier van justitie gisteren bij de rechtbank in Middel burg, achter gesloten deuren, tegen een nu achttienjarige Goesenaar. De jongen wordt er van verdacht dat hij langsfietsende vrouwen en meisjes in hun billen heeft gekne pen. Elf vrouwen deden aangifte te gen hem. De politie kwam hem op het spoor door te posten langs het fietspad tussen 's-Heer Arendsker- ke en 's-Heer Hendrikskinderen. 'S-HEERENHOEK - De kleindierensportvereniging Zeelandia houdt vandaag en morgen de jaarlijkse tentoonstelling van kleindieren in het gebouw van de Boerenbond aan de Werrilaan in 's-Hee- renhoek. Gisteren zijn de 450 dieren, siervogels, cavia's en konijnen gekeurd door deskundige keurmeesters. Zeelandia houdt de tentoonstel ling al voor het 85ste jaar. Het begon in de vei linghallen in Goes en reisde in de loop der jaren langs verschillende locaties om nu voor het der de jaar bij de Boerenbond neer te strijken. De ten toonstelling is vandaag geopend van 8.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis en er worden enkele dieren te koop aangeboden. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Het was een geslaagde kerstbonel, afgelopen week in dat Middelburgse kantoor. Er was nepsneeuw, er was een buffet met winterse hapjes, en er was drank. Bovendien kregen alle collega's een echte kerstboom om thuis neer te zet ten. Zodoende heeft een van de jongere werknemers, niet bepaald een liefheb ber van het kersfeest, voor het eerst van zijn leven een kerstboom thuis. Al snel diende zich het probleem aan wat hij daar mee moest, want kerst ballen heeft hij niet. Gelukkig blijken er meer dingen te zijn waarmee je een spar kunt vol hangen; van kruidenzakjes tot keu kengerei. Het enige nadeel is dat hij nu bij het koken steeds op en neer moet lopen naar de kerstboom. voor onze ondere aanbiedingen Mortierebouievard 16, Middelburg, T: 0118-41 45 04, E: info@prontomiddelburg.nl nu diverse relaxfauteuils met hoge kortingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19