Man en vr in elkaar verstrikt uit 3 dance event agenoj he Ballroom Nick Simon 31 december donderdag 10 december 2009 het platteland te verhuizen. Ze wil de toekomst niet concreet invul len. In wezen gaat de roman over foto Bart van Geldrop communicatie, of juist gebrek daar aan, en onuitgesproken wensen. Na lezing van het boek begon Pia Meuthen met het verzamelen van materiaal voor Nude. Ze selecteer de tekstfragmenten die in de voor stelling door dansers worden uitge sproken en/of op band zijn te ho ren. Daarna liet ze haar dansers im proviseren, losjes gebaseerd op the ma's uit het boek. „Als iemand zit opgesloten in haar hoofd, kun je dat in bewegingen omzetten. We duiken in het hoofd van die vrouw. Ik ben gefascineerd door wat mensen denken, wat er in een hoofd gebeurt. Een duet is erop gebaseerd dat de man en de vrouw in elkaar verstrikt zijn, dat ze elkaar vastzetten." De improvisaties zijn met camera opgenomen. Uit de beelden maak te Pia Meuthen een keuze. Die be wegingen gingen de dansers - Bar bara Mullin, Reinier Schimmel en Anne van Balen - vervolgens instu deren. Reinier Schimmel: „In de voorstelling ben ik de man die al tijd doorgaat, nooit in het hier en nu is, altijd met de toekomst bezig is. Zijn bewegingen komen uit mij zelf." Esther Gerritsen was voor de pre mière van Nude - begin oktober in Tilburg - uitgenodigd, maar Meu then had niet eerder met haar ge sproken. Bewust, om niet beïn vloed te worden. De choreograaf heeft ervoor geko zen een derde persoon op te voe ren. Die verbeeldt de gedachtewe reld van de vrouw. De teksten van de vrouw in de voorstelling zijn in het Engels, waardoor de afstand tussen man en vrouw een extra ac cent krijgt. Nude - de titel verwijst naar het blootgeven van gedachten - is een voorstelling met een wezenlijk aan deel voor de muziek. Die is gecom poneerd door Jeroen Strijbos en wordt live gespeeld door Jeroen van Vliet en Pascal Vermeer. 'Nude' van Station Zuid, morgen in theater De Mythe in Goes. Aanvang: 20.00 uur. brand concerteert, met werken van Swee- linck, Bach, Arensky, Fauré en Kosma. Zeeuwse Bibliotheek, 14.00 uur Singer-songwriter/pianiste Eva Meijer treedt samen met violiste Simone Manu- putty op. De Drukkery, 15.00 uur Ter gelegenheid van het zesjarig bestaan van café De Geere treedt de twaalfkoppi ge Zeeuwse soulcoverband Juice op.- Café De Geere, 22.30 uur Renesse Seth Gaaikema brengt zijn cabaretpro gramma 'Als was het de eerste keer'. Theater aan Zéé, 20.00 uur Sirjansland De Schouwspelers spelen de komedie 'Niet alleen gek' van Alan Ayckbourn, Dorpshuis, 20.00 uur. Terneuzen Night of the Friends - Muzikanten verzor gen belangeloos een avondvullende avond ten bate van KiKa. Met: Superauto- matic (coverband), DJ Martin, Francis Le- voy (akoestisch gastmuzikanten), Jim Dundas on sax, Yasmin Friends, Whate ver (coverband) St guests. Porgy en Bess, 19.00 uur Vlissingen Koor A58 met 80 zangers en zangeres sen. Ter Reede, 19.30 uur. Mónica Triga: fadoconcert Som Do Sul. Arsenaaltheater, 20.15 uur Cd-release met Crappydog en That Band From Holland. De Piek, 21.00 uur Zierikzee Concert Saskia Gerritsen, Nel van den Broeke en Natalia Pavlova De Rode Kamer, 20.00 uur. Concert damesensemble Waisisi De Nieuwe Kerk, 20.00 üur. ZONDAG 13 DECEMBER Middelburg De Lazy River Jazzband treedt op. Hotel Arneville, 16.00 uur De Hungarian Pink Floyd Show is de afslui ter van de drie Survivorsland-concerten dit jaar. Café 't Schuttershof, 18.00 uur Burgh-Haamstede Concert Accordeonensemble 'Encore'. Gereformeerde kerk, 10.00 uur. DINSDAG 15 DECEMBER Goes Mother Africa is een circusshow. Theater de Mythe, 20.00 uur Middelburg Maarten van Roozendaal presenteert zijn theaterconcert 'noem het maar vrienden'. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 16 DECEMBER Middelburg Pippi is een musical naar de boeken van Astrid Lindgren (familie 6+). Stadsschouwburg, 13.30 en 16.30 uur Rilland Eerste in de serie 'Wintertime'concerten van koor A58. Dorpshuis, 20.00 uur. Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen niet o.a. The Partysquad Benny Rodrigues 19 20 december zoekplezier in meubeltjes en dat ene 20 december van 65+ 3 kinderen 16 januari Op 16 januari zet het Volendamse zangduo Zeelandhallen Goes op z'n kop! Met 'Vallende sterren', 'Luister', maar ook andere grote hits maken Nick Simon van deze avond een groot muziekfestijn. Tickets zijn verkrijgbaar vanaf 38,50 via www.zeelandhailen.nl. Binnenkort in Zeelandhallen Goes o.a.: 16 januari Nick Simon 22 -23 januari Dutch Open Supercross 20 - 2t februari Modelbouw 12-14 maart Thuis&TüinTrends 31 december Laat de kurken maar knallen! Oud Nieuw vier je uitbundig in Zeelandhallen Goes met discoclassscs uit de 70's, 80's en 90's, house en harddance. Mental Thëo, Ario van Sluis, Benny Rödrigues, DJ Jean, Biggi en veie andere artiesten zijn van de partij. Dat wordt gegarandeerd een spectaculaire jaarwisseling. Koop nu tickets via www.zeeiandhaOjen.nl. Zeelandhallen Goes is onderdeel van Libéma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89