2 uit selectie podium donderdag 10 december 2009 Lilianne Butler Balletschool Lilianne Butler voert als de leerlingvoorstellling Mystery Dream op, een meesle pend verhaal vol passie voor mu ziek en dans. Centraal staat de reis van een viool, die 400 jaar geleden in Italië is gemaakt. Vrijdag 11 december (19.30 uur), za. 12 dec. (19.30) en zo 13 dec. (14.00), Scheldetheater, Terneuzen. Reincarnatus Vijf professionele, vrouwelijke musici met traditionele, middel eeuwse muziekinstrumenten vormen samen Reincarnatus. De groep geeft in Oostburg een kerstconcert met liederen uit de Middeleeuwen, meerstemmig in het Latijn en middeleeuws Frans en Engels. Zaterdag 12 december, Ledel- theater, Oostburg, 20.15 uur. Accordeonisten Het Nederlands Jeugd Accor deon Orkest en het A-orkest van de Zeeuwse Accordeon Ver eniging Concertina - samen zo'n tachtig muzikanten - ver zorgen een kerstconcert. Op het programma staan diverse klassie ke werken. Zaterdag 12 december, Sint Jacobs- kerk, Vlissingen, 20.00 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Pia Meuthen is de nieuwe huischoreograaf van Sta tion Zuid, het danshuis voor Zeeland en de ande re zuidelijke provincies. Met Nu de, dat morgen wordt opge voerd in De Mythe in Goes, maakt de Bossche haar eerste voorstelling in die rol. Ze liet zich inspireren door Tussen een persoon, een roman van Esther Gerritsen. Verwacht geen nauwgezette regis tratie van een boek. Voor Nude liet Pia Meuthen zich weliswaar inspi reren door de roman van Esther Gerritsen, maar ze maakte daar een eigen, autonome dans- en theatervoorstelling van. Thema's uit het boek zijn overeind geble ven, maar het verhaal is het ver haal van Meuthen en haar dan sers. Maar het is waar: literatuur beweegt haar. Zo maakte de dans- maker eerder al Newbodies, geïnspi reerd door de roman Het lichaam van Hanif Kureishi. Meuthen is de nieuwe huischoreo graaf van danshuis Station Zuid en Nude is daarvan het eerste resul taat. Ze produceert deze voorstel ling samen met haar eigen gezel schap Panama Pictures. Die con structie geeft haar artistieke vrij heid. Eerder dit jaar had Pia Meuthen uitvoerige gesprekken met de Vlaamse dramaturgen Guy Cools en Angelique Willkie. Die analy seerden de opnamen van eerdere dansvoorstellingen en wezen Meu then op haar sterke en zwakke kan ten. Het effect van die begeleiding is bij Nude te zien, weet de choreo- graaf „We spraken over betrokkenheid en groepsvorming. Deze keer ben ik voordat de repetities begonnen met de dansers een weekend naar Zeeland gegaan. Daar zijn we een groep geworden. De voorstelling is door Joost Goutziers associatiever. Ik was gewend het verhaal van mijn voorstellingen te vertellen, wilde te graag uitleggen. Nu leg ik de verantwoordelijkheid bij de toeschouwer, die maakt zijn eigen verhaal." Tussen een persoon beschrijft de ge- dachtenwereld van een vrouw die weigert om met haar vriend naar Scène uit Nude van danshuis Station Zuid. DONDERDAG 10 DECEMBER Goes Herman van Veen in de Grote kerk is ver vallen, evenals Edith Leerkes 16 en 17 jan. en Max Douw op 3 en 4 februari. Grijpskerke Kleinkunstprogramma Adrie Oosterling Boerderijgalerie de Osseberg, 20.00 uur Heinkenszand Echt Antwaarps Teater: De Vrouwendief. De Stenge, 20.00 uur Vlissingen Theatermakers Jilesen Jagdewsing van MGA brengen de psychologische klucht The Importance of Being Wild(e). Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 11 DECEMBER Goes In De Cabaretpoel geven aanstormende cabarettalenten acte de présence. Podium 't Beest, 20.30 uur Haamstede Adventsconcert door mannenkoor de Westhoekzangers en drie andere koren. Grote Kerk, 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland Bart Jan Baartmans treedt op. Theater De Wegwijzer, 20.00 uur Oostburg Theateravond van Ivo Niehe, met confe rences, sketches en cross-talks. Ledeltheater, 20.15 uur Schore Culturele avond van Ons Boeregoed. Schoorse kerk, 20.00 uur Sirjansland De Schouwspelers spelen de komedie 'Niet alleen gek' van Alan Ayckbourn, Dorpshuis, 20.00 uur Terneuzen Balletschool Lilianne Butler: Mystery Dream. Scheldetheater, 19.30 uur Jamsession Jazz en Funk. Porgy Bess, 22.00 uur Vlissingen Het Zeeuws Byzantijns koor Srétenje met het Vlaamse concertensemble Molitva. Sint-Jacobskerk, 20.00 uur Stand-up comedy met vier comedians. De Piek, 20.00 uur Westkapelle Hooikoorts. 4 bands en special act Fornax. Kasteel van Batavia, 20.00 uur; ZATERDAG 12 DECEMBER Aardenburg Kerstconcert Nederlandse Bachvereniging ter afsluiting van het 1050ste jubileum jaar van de Sint-Baafskerk. Sint-Baafskerk, 14.00 uur Arnemuiden Koor de Lofstem viert het 50-jarig be staan. Met jongerenkoor Het Kleinood (Aagtekerke), kinderkoor Jubilate en ge- mengdkoor De Lofstem (Arnemuiden), Arjan van Dalen (orgel, piano) en René Troost (orgel). Hervormde kerk, 19.00 uur Colijnsplaat Camellia T Drop (vh Natural) Eetcafé Juliana, 21.30 uur. Domburg Optreden van De Buurman, feest-en coverband. GrandCafé Markt Zes, 22.00 uur. Dreischor Klankschaalconcert door Ward en Marian ne Blokland. Dorpshuis, 19.30 uur Goes Het theaterconcert dat Kayak zou geven in De Mythe is in verband met het overlij den van drummer en Kayak-oprichter Pim Koopman geannuleerd. Kortgene De Zeeuwse band Dan Musk staat op het podium. De Graaf van Buren, 21.30 uur Krabbendijke Mark van de Veerdonk brengt een repri se van zijn programma 'Ranjaneurose'. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Het Strijkersensemble PlanB olv Rien Hille-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88