binnenland 17 'Herzie korting AOW-toeslag' Homo's doen zelden aangifte van geweld Koningin in de race voor titel 'dom bontje' Nu 10,- gratis beltegoed. Uj Mobile Op bed met Jet Bij een nieuwe PrePaid van T-Mobile. donderdag 10 december 2009 DEN HAAG - Ruim 70 procent van de homo's krijgt te maken met dis criminatie of geweld als gevolg van hun seksuele geaardheid. De slacht offers doen vaak geen aangifte bij de politie. Daardoor blijven de da ders vaak onbestraft. Dat leert een gisteren gepubliceerd onderzoek, waarvoor het kabinet opdracht had gegeven. Uit het onderzoek komt naar vo ren dat de daders vaak jonge man nen zijn met strikte opvattingen over seksualiteit. Ze treden vaak op als groep en pakken bij voor keur homo's aan die ze in de open bare ruimte tegenkomen. Uit cijfers van de politie blijkt dat zowel autochtonen als allochtonen zich schuldig maken aan geweld te gen homo's. De mate waarin zij opduiken in de politiecijfers weer spiegelt grofweg de verhouding DELFT - Staatssecretaris Jet Bussemaker (links) van Volksgezondheid zit op een groot bed in een touring car. Ze deed gisteren mee aan een 'droomsessie' van medewerkers van de thuis- en ouderenzorg. Ze bespra ken op het bed hoe de kwaliteit van de zorg kan wor den verbeterd, terwijl er ook bezuinigd moet worden en er meer ouderen bij komen. Het zorgpersoneel sug gereerde familieleden meer te betrekken bij de zorg in verpleeghuizen. Ze zouden ook meer mogelijkheden moeten krijgen 's nachts in de buurt van hun familielid te slapen. foto Ed Oudenaarden/ANP tussen autochtonen en allochto nen in Nederland. Religie lijkt nau welijks een rol te spelen bij discri minatie en geweld tegen homo's, aldus het onderzoek. De slachtoffers zijn vaak jongeren. Homo's, onder wie ook lesbische vrouwen en biseksuelen, doen rela tief weinig aangifte omdat ze incidenten bagatelliseren of liever niet als homoseksueel te boek staan. Daarnaast zeggen ze weinig vertrouwen te hebben in de poli tie en te verwachten dat de daders toch geen straf krijgen. Het kabinet vindt dat homo's te weinig aangifte doen van discriminatie en geweld, ondanks de benoeming van aparte officie ren van justitie voor discriminatie zaken. Vanaf augustus 2011 komt er ook een aparte registratie voor discriminatie. AMSTERDAM - Al een keer eerder werd koningin Beatrix genomi neerd en ook nu dingt ze mee naar de titel 'dom bontje'. Bont voor Dieren heeft een internetver kiezing uitgeschreven. Ook op topmodel Doutzen Kroes, presentatrice Catherine Keyl, Ra chel Hazes (vrouw van wijlen zan ger André) en minister Gerda Ver burg (Landbouw, Natuurbeheer en Visserij) kunnen mensen tot 31 januari stemmen. Begin februari maakt de organisa tie bekend naar wie de 'eer' gaat. Bont voor Dieren maakt zich onge rust over de 'oprukkende bont kraagjes die vooral door jongeren worden gedragen'. Bekende Nederlanders geven het verkeerde voorbeeld aan de jeugd, vindt de organsatie. „Bijzonder jammer dat we dit jaar koningin Beatrix moesten nomine ren. Ze draagt geregeld capes met een rand van vossenbont." Ga naart-mobile.nl, jouwT-Mobile Shop of bel 0800-7123. Actie geldig bij de eerste opwaardering van minimaal 20,- tot 3 januari 2010. KAMER Meerderheid wil verzachting maatregel 'Jeugdwerk Verkeert in ZW3M' weer' DEN HAAG - Het jongerenwerk ver keert in zwaar weer. Er is een te kort van duizend jongerenwerkers, 40 procent van de buurthuizen is te klein en slecht onderhouden en gemeenten investeren minder in structurele hulp aan risicojonge ren. Dat leert onderzoek in opdracht van brancheorganisatie MOgroep Welzijn en Maatschappelijke Dienstverlening. De vacatures voor jongerenwer kers worden moeizaam vervuld, omdat er te weinig goed opgelei de, professionele krachten zijn. Het stoort de brancheorganisatie dat gemeenten meer geld investe ren in korte, tijdelijke projecten dan in hulp op lange termijn. DEN HAAG - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil de bezuiniging op de AOW-partnertoeslag beper ken. Al eerder lieten PvdA, Christen- Unie, SP en D66 weten kritisch te zijn. CDA-Kamerlid Pieter Omt- zigt vroeg gisteren bij de behande ling van de begroting Sociale Za ken ook om verzachting van de maatregel. De partijen zijn ervan geschrok ken dat gepensioneerden met een klein pensioen en een niet-werken- de partner onder de 55 jaar vanaf 2011 er ongeveer 600 euro per maand op achteruit kunnen gaan. Omtzigt wil met PvdA en Christenunie dat jongere partners worden ontzien als zij zo ziek zijn dat ze niet kunnen werken om een eigen inkomen te verwerven. Verder pleitte de CDA'er voor een overgangsregeling voor de partners tussen de 50 en 55 jaar, omdat de kans klein is dat zij op de huidige arbeidsmarkt snel een baan vin den. SP-Kamerlid Paul Ulenbelt consta teerde dat als de voorstellen van het CDA doorgaan, straks zo wei nig wordt bezuinigd dat volgens hem het kabinet de ingreep beter helemaal achterwege kan laten. Ulenbelt wees erop dat vlak voor de begrotingsbehandeling bekend is geworden dat de bezuiniging de helft minder oplevert dan beoogd, omdat de groep AOW'ers met een partner jonger dan 55 jaar kleiner is dan gedacht. Maar Omtzigt hoopt juist dat daardoor ook geld overblijft van de 100 miljoen euro die het kabinet al eerder heeft uit getrokken voor verzachtende maat regelen. Dat geld wil hij gebruiken voor zijn voorstellen. Eerder is al besloten om vanaf 2015 de AOW-toeslag voor gepen sioneerden met een jongere niet-werkende partner helemaal af te schaffen. Maar om tegenvallers op de begroting weg te werken, hebben minister Piet Hein Don- ner en staatssecretaris Jetta Klijns- ma (Sociale Zaken) besloten de toeslag voor AOW'ers met een partner jonger dan 55 jaar al vanaf 2011 af te schaffen. De redenering is dat 55-minners best een baan kunnen zoeken. - mmaummss& m Menu Iedere maand 300 gratis sms'jes met Bonus Sms. 2,0 megapixelcamera. Bluetooth 2.0. Sim Only PrePaid T-Mobile Vairy Text PrePaid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7