Laatste seconden weer fataal bij AZ Barcelona herstelt zich na slippertje doelman Valdes 35 37 CHAMPIONS LEAGUE Keeper van Standard kopt in blessuretijd gelijkmaker binnen Scorende Bolat: een beetje geluk Is situatie Van Persie te vergelijken met die van Van Basten? Donderdag 10 december 2009 33 Druk op Woods neemt toe om een publieke boetedoening te doen Tip? sport@pzc.nl 0SM8HSH fK^z&ü VXS door Jaco Kaijen LUIK - AZ heeft gisteravond een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan een zwaar en teleurstellend sei zoen. De landskampioen was bij Standard Luik lang op weg naar de eerste zege ooit in de Champions League en daarmee 'overwinte ring' in de Europa League. Maar in de laatste seconden kwamen de Belgen nog langszij: 1-1. Uitgere kend doelman Sinan Bolat, mee naar voren gekomen bij een vrije trap, kopte de gelijkmaker achter Sergio Romero. De kennismaking tussen Dick Ad vocaat en de selectie van AZ zal daardoor vandaag geen gezellig tintje krijgen. Bij winst in Luik had AZ het moeizame seizoen nog een beetje glans gegeven, maar Bolat bezorgde AZ - dat za terdag afscheid nam van trainer Ronald Koeman - een nieuwe ka ter. In eigen huis moest AZ tegen de Belgen ook al in blessuretijd de gelijkmaker incasseren. Advocaat zag voor de televisie dat de Alkmaarders voetballend min der waren dan de kampioen van België. Standard Luik domineerde LUIK - Standard-doelman Sinan Bo lat was gisteravond de meest be sproken man in Luik. Zijn gelijk maker in blessuretijd dompelde AZ in rouw en bracht Standard in een jubelstemming. „Ik had niks te verliezen", zei de doelpuntenmaker. „Daarom ging ik mee naar voren. De vrije trap was perfect en met een beetje ge luk kopte ik de bal binnen." AZ-aanvoerder Stijn Schaars wist niet wat hij meemaakte: „Dit ver zin je niet. Zowel thuis als uit krij gen we tegen Standard in de dying seconds een goal tegen. Dit komt keihard aan." in grote delen van de wedstrijd, maar liet vooral in het eerste half uur veel kansen liggen om AZ - dat slordig speelde - op achter stand te zetten. Zo belandde een vrije trap van Milan Jovanovic op de lat. Vlak voor rust kon keeper Sergio Romero nog net een vinger krij gen achter een omhaal van Igor de Camargo, waardoor de bal via de buitenkant van de paal naast zijn doel verdween. Aan het einde van de eerste helft kreeg AZ wat meer grip op de wed strijd. Brett Holman ontpopte zich zoals zo vaak de laatste weken tot de animator bij de Alkmaarders. De Australiër zette na een half uur spelen als eerste doelman Sinan Bolat van Standard aan het werk. Even later knalde Holman een af geslagen bal van buiten het zestien metergebied net over het doel van Standard. De middenvelder stond vier minu ten voor rust ook aan de basis van het verrassende openingsdoelpunt van AZ. Holman behield bij een snelle uit braak van de bezoekers het over zicht en stuurde Sébastien Pocog- noli diep op links. De Belgische back leverde een prima voorzet af die door Jeremain Lens bij de eer ste paal knap werd binnengetikt: o-r. De score deed geen recht aan de verhoudingen op het veld, maar de voorsprong deed het bro ze zelfvertrouwen van de Alkmaar ders wel goed. AZ moest na rust wel verder zónder Holman, die ge blesseerd raakte en werd vervan gen door Maarten Martens. De kampioenen van Nederland en België waren in de tweede helft meer aan elkaar gewaagd. Beide ploegen kregen kansen, maar AZ leek overeind te blijven. Tot Sinan Bolat in de vijfde minuut van de blessuretijd de gelijkmaker binnen kopte. Standard-doelman Sinan Bolat kopt vér in blessuretijd de gelijkmaker in het doel van zijn AZ-collega Romero. Standard mag daardoor na de Europa League verder, AZ is Europees uitgespeeld. foto Geert de winterstop in Vanden Wijngaert CHAMPIONS CROEP E Liverpool-Fiorentina 1-2 (1-0). 43. Benayoun 1-0, 63. Jorgensen 1-1, 90+2. Gilardino 1-2. Scheidsrechter: Skomina (Slv). Olympique Lyon-Debreceni 4-0 (2-0). 25. Gomis 1-0, 45. Bastos 2-0, 59. Pjanic 3-0, 76. Cissokho 4-0. Scheidsrechter: Meyer (Dui). Fiorentina 01. Lyon Liverpool Debreceni 6 5 0 1 15 14 - 77 6 4 1 1 13 12 - 3 6 2 1 3 7 5 - 7 6 0 0 6 0 5 - 19 GROEP F Dinamo Kiev-Barcelona 1-2 (1-1). 2. Milevs- ky 1-0, 33. Xavi 1-1, 86. Messi 1-2. Scheids rechter: Webb (Eng). Internazionale-Rubin Kazan 2-0 (1-0). 31. Eto'o 1-0, 64. Balotelli 2-0. Scheidsrechter: Vink (Ned). Barcelona 632111 7 - 3 Internazionale 6 2 3 1 9 7 - 6 Rubin K. 6 1 3 2 6 4 -7 Din. Kiev 6 1 2 3 5 -7 - 9 GROEP G Sevilla-Glasgow Rangers 1-0 (1-0). 8. Kan- outé 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Layec (Fra). VfB Stuttgart-Unirea Urziceni 3-1 (3-0). 5. Marica 1-0, 8. Trasch 2-0, 11. Pogrebnijak 3-0, 46. Semedo 3-1. Scheidsrechter: Kassai (Hon). Sevilla 6 4 1 1 13 11 - 4 Stuttgart 6 2 3 1 9 9 - 7 UnireaUrz. 6 2 2 2 8 7 - 8 Glasgow R. 602424 -13 GROEP H Olympiakos Piraeus-Arsenal 1-0 (0-0). 47. Leonardo 1-0. Scheidsrechter: Batista (Por). Standard Luik-AZ 1-1 (0-1). Arsena 6 4 1 1 13 12 - 5 Piraeus 6 3 1 2 10 4 - 5 Standard L. 6 1 2 3 5 7 -9 AZ 604244-8 DE 16 CLUBS IN DE ACHTSTE FINALE Duitsland (2): Bayern München, VfB Stuttgart. Engeland (3): Chelsea, Manchester United, Ar senal. Frankrijk (2): Bordeaux, Olympique Lyon. Griekenland (1): Olympiakos Piraeus. Italië (3): AC Milan, Fiorentina, Internazionale. Portugal (1): FC Porto. Rusland (1): CSKA Moskou. Spanje (3): Real Madrid, Sevilla, Barcelona. door Jochem Lippmann KIEV - Barcelona mag de titel in de Champions League ook na de win terstop verdedigen. De Catalaanse ploeg won gisteravond de uitwed strijd bij Dinamo Kiev met 1-2. Wie anders dan Lionel Messi zorg de vier minuten voor tijd voor de winnende treffer. De winnaar van de gouden schoen trof doel uit een vrije trap. Barcelona keek in het volgepakte Valeri Lobanovski-stadion al na twee minuten tegen een achter stand aan. Doelman Victor Valdes liet de bal door zijn handen glip pen nadat Artem Milevskij op doel kopte (1-0). Barcelona raakte niet paniek en verhoogde de druk op het doel van de thuisclub. Xavi be zorgde zijn ploeg in de 33e minuut de verdiende gelijkmaker, waarna Messi het duel vlak voor het einde besliste. Internazionale eindigde achter groepswinnaar Barcelona als tweede in groep F. De kam pioen van Italië klopte zonder goed te spelen Rubin Kazan (2-0). Samuel Eto'o schoot in de 31e mi nuut hard raak (1-0). Mario Balotel li zorgde vanuit een vrije trap on der toeziend oog van arbiter Pieter Vink voor opluchting (2-0). We sley Sneijder, net hersteld van een spierblessure, speelde de hele wed strijd. Ook-VfB Stuttgart overwintert in de Champions League. De nieuwe trainer Christian Gross beleefde in de thuiswedstrijd tegen het Roe meense Unirea Urziceni een droomstart. Nog nooit eerder in de geschiedenis van de Cham pions League leidde een ploeg na elf minuten met 3-0. Ciprian Mari ca (5e minuut), Christian Trasch (8e minuut) en Pavel Pogrebnjak (11e minuut) bezorgden de Duitse club, waar Khalid Boulahrouz ont brak, het record. VfB Stuttgart won uiteindelijk met 3-1 en eindi ge als tweede in groep G. Poulewinnaar Sevilla sloot af met een zege op Glasgow Rangers (1-0). Frederic Kanouté benutte na acht minuten een strafschop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77