Truck scheert Middelburger langs woning Eindejaarsacties bij Imabo LOGUS! 27 II 11 LOGUS II Toch een kerstboom in kernen van Hulst STUURFOUT Bewoonster ontsnapt aan ramp Jaar Cel VOOT De magazijnen MOETEN leeg: 0 /r(V/ Complete ^7 badkamer Xan €7.500,-voor douchecabine, wancWose imabo CD's uit culturen Pop van de sixties tot nu Grote uitverkoop €35,- Kerstmarkt in Dauwendaele Kijkmiddag in nieuw woongebouw Dokke Vlissinger (23) bekent inbraak in woning Tentoonstelling van rasdieren Boerenbond donderdag 10 december 2009 door Henk Postma VROUWENPOLDER - „Dekking zoe ken, dacht ik." Annelies Stoorvogel kreeg gisterochtend de schrik van haar leven. Vanaf de N57 bij Vrou wenpolder kwam een truck met oplegger recht op haar huis af Het gevaarte ramde de tuinhekken, en kwam met de voorwielen in een vijvertje tot stilstand. De brand stoftank stroomde leeg. Volgens getuigen kwam de truck bij het nemen van een flauwe bocht met een wiel in de berm te recht, waarna de chauffeur de macht over het stuur verloor. Hij kwam met de schrik vrij, net als de bewoonster. Die was toevallig alleen thuis, en zat in de voorka mer aan de koffie. De truck kwam uit de richting Serooskerke. Het duurde uren voordat het gevaarte was gebor gen. De vrachtwagen vervoerde een container vol uien. „Nog een geluk", zegt mevrouw Stoorvogel, dat het ding niet gekanteld is." Bij de woning, aan de Vrouwenpol- derseweg 42, zijn de afgelopen ja ren al vaker voertuigen van de weg geraakt. „Het is een vreselijke bocht", zegt Stoorvogel. „We wo nen hier acht jaar. Het is nu al de vierde keer. Laatst lag er nog een busje op de kop in de sloot. Maar dat was allemaal niet zo dichtbij. Deze keer was het rennen." De bergingsactiviteiten namen meer dan-vier uur in beslag. Er kwam een kraan aan te pas om de oplegger los te koppelen, en het ge vaarte weg te slepen. Al die tijd was het gedeelte van de N57 (Vrou- wenpolderseweg) afgesloten. Het verkeer werd omgeleid via de pol derwegen. Annelies Stoorvogel werd opgevan gen door een buurvrouw. Die had het ongeluk zien gebeuren. Bij haar liet ze haar tranen even de vrije loop. „Ik zat er met m'n rug naartoe, en schrok van het lawaai. Toen ik me omdraaide zag ik 'm recht op me afkomen. M'n eerste reactie was: ga op de grond liggen. Gek eigenlijk, dat zoiets in je op komt. Maar ik ben toch zo hard mogelijk weggerend, het huis uit, ook al heb ik net twee heupopera ties achter de rug." De N57 wordt binnenkort verlegd. Ze was daar niet zo'n voorstander van. „Ik dacht: laten we het land schap sparen. Maar daar kijk ik nu toch wat anders tegenaan." inclusief twee wo^ bad en tegels Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1, T 0113 - 24 95 29 www.logus.nl MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een acht tienjarige Middelburger voor po ging tot doodslag en openlijke ge weldpleging een gevangenisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk opgelegd. Te gen de jongeman was twee jaar waarvan een half jaar voorwaarde lijk geëist. Zijn één jaar oudere vriend, even eens uit Middelburg kreeg in plaats van de gevorderde vijftien maanden cel waarvan vijf voor waardelijk, één jaar waarvan de helft voorwaardelijk. Hij werd schuldig bevonden aan poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en eveneens openlijke ge weldpleging. Een twintigjarige Middelburger werd na een eis van 180 uur taakstraf, waarvan zestig uur voorwaardelijk, vrijgesproken. De jongste was druk bezig op 11 au gustus de Middelburgse kermis te vieren, toen hij een woordenwisse ling met een plaatsgenoot kreeg. Spoedig rolden beide mannen over de grond. Terwijl de achttien jarige op de grond lag en zijn bela ger zich oprichtte om een stomp uit te delen, trok hij zijn stiletto. Op dat moment kreeg zijn belager een flinke trap van de negentienja rige, waardoor het slachtoffer - vol gens de jongste dader - in het mes was gevallen. Vervolgens trok hij zijn mes terug en nam hij de be nen. Het slachtoffer raakte niet le vensgevaarlijk gewond. Meer dan 50% korting op 4.000 CD's Wereld en Pop Mu^aj LP's 2^ I Bellamypark 37 Vlissingen Tot 31 december elke dag open van 12 tot 17 uur HULST - De wijk- en dorpsraden in de gemeente Hulst krijgen van de gemeente toch een kerstboom. Het college van burgemeester en wethouders heeft de bezuinigings maatregel om de boom niet langer ip elke kern te plaatsen terugge draaid. De wijk- en dorpsraden hebben in middels bericht gekregen dat ze wel zelf actie moeten onderne men. De gemeente zorgt namelijk zelf niet voor bomen en gaat die ook niet overal plaatsen. Wel kan de rekening voor de aanschaf van de kerstboom bij de gemeente wor den ingediend, iaat een woordvoer ster weten. Met de gemeenteraads verkiezingen in aantocht speelden de SP en Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) al handig in op de teleurstelling die bij de dorpsraden van Sint Jansteen, Clinge en Kloos- terzande heerste over het college- besluit om te breken met de tradi tie. Alleen in de binnenstad van Hulst plaatste de gemeente dins dag nog een kerstboom. De SP stel de zelfs de eis dat de gemeente de ze week nog de kerstbomen in de dorpen zou plaatsen. Anders zou de partij daar zelf voor zorgen. wsgBsssmmm IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU. 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip wtam T 0118-617475 MIDDELBURG Winkelcentrum Dauwendaele staat vrijdag 11 en zaterdag 12 december in het teken van Kerstmis. Beide da gen staan er tegen de twintig extra kraampjes in het winkelcentrum. Zaterdag begint m.et een karaoke- show (10.00-10.30 uur). Van 15.00 tot 15.30 uur is er weer karaoke. Van 10.30 tot 11.00 uur en van 15.30 tot 16.00 uur kan iedereen met de kerstman op de foto. Van 14.00 tot 15.00 uur treedt het popkoor EX stream op. ARNEMUIDEN Toekomstige bewoners en mensen die een appartement in het nieuwe woongebouw De Dokke in Arne- muiden willen huren of kopen, kunnen maandag 14 december tus sen 15 en 17 uur een kijkje komen nemen in het complex. De bouw van De Dokke aan de Cla- sinastraat verloopt volgens schema en moet voor de zomer van 2010 klaar zijn, aldus Woongoed Middel burg. MIDDELBURG Dinsdag omstreeks 22.00 uur kreeg de politie melding van een inbraak in een woning in de Meanderlaan in Middelburg. Getuigen hadden gezien dat iemand via een gebro ken ruit de woning was binnenge gaan. Toen agenten ter plaatse kwa men zagen zij iemand de woning verlaten die er direct vandoor ging. Deze Vlissinger (23) werd aange houden op de Torenweg. Hij beken de dat hij had ingebroken in de wo ning en daar een gsm had gestolen. 'S-HEERENHOEK Kleindierenvereniging Zeelandia houdt morgen en zaterdag haar jaarlijkse tentoonstelling van ras dieren bij de Boerenbond-winkel aan de Werrilaan in 's-Heerenhoek. Tijdens de 85e editie zijn 450 die ren te bewonderen, zoals konijnen, dwerghoenders, cavia's en sierdui- ven. De tentoonstelling is morgen van 8.00 tot 20.30 uur, zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Gratis toegang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71