KvK leest Vlissingen een oude les PZCI 21 üft I 22 en 23 ONDERZOEK 'Toeristisch-recreatief voorzieningenniveau niet om over naar huis te schrijven' 25 in Middelburg Verkeersborden rooien Stroomstoring almanak grootste prijzenpot déDRVKKERY door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Smeet de gemeente Vlissingen er de afgelopen jaren handenvol met geld tegenaan om van onderzoekers te horen dat ze er sociaal-economisch niet al te flo rissant voor staat, doet de Kamer van Koophandel die onderzoeken nog eens dunnetjes over. In een sociaaleconomische analyse die de Kamer gistermiddag samen met de gemeente presenteerde staan geen nieuwe aanbevelingen*. De gemeente moet zich sterk ma ken voor behoud van werkgelegen heid, versterking van de binnen stad, beschikbaarheid van voldoen de bedrijvenlocaties, kansen van toerisme beter benutten en star tende ondernemers stimuleren. „Het toeristisch-recreatief voorzie ningenniveau is niet om over naar huis te schrijven", vindt de Kamer. „In elk geval kwantitatief niet." Op het gebied van 'bedden' blijft Vlis singen ver achter op de rest van Zeeland. Qua horeca, banengroei, winkeloppervlak, arbeidsplaatsen, maar ook werkloosheidsaanpak wordt Vlissingen evengoed voorbij gestreefd. Op het gebied van leeg stand staat ze dan weer aan de top, met 14 procent tegen zeven als Zeeuws gemiddelde. De cijfers die de Kamer presenteerde, geteld tot en met 2008, werden echter ge lijk onderuit gehaald door de voor zitter van de Vlissingse Bedrijven Club, Martin van der Louw. Uit zendkrachten waren niet mee gere kend in de arbeidsplaatsen. „Ter wijl we daar juist heel veel van hebben in Vlissingen. En is bij het grote aantal startende onderne mers rekening gehouden met het feit dat loodsen zelfstandigen zijn geworden? Dat zijn er honder den." Nee dus. De laatste conclusie van vice-voorzitter van de Kamer luid de dan ook: „Dat zullen we dan op nieuw moeten onderzoeken." Dat lijkt overbodig, aangezien de gemeente goed in kaart lijkt te heb ben wat haar te doen staat. Want de conclusies zijn niet aan wethou der Rob van Dooren voorbijge gaan. „De aanbevelingen, dat be doel ik positief, voeren we al uit of daar gaan we mee beginnen. Wij weten inmiddels dat we beter kun nen inzetten op kwaliteit dan op kwantiteit." Joodse Gemeente springlevend 15 jaar na herwijding synagoge Donderdag 10 december 2009 Hoeder boerderijen wordt Ridder in Orde van Oranje-Nassau Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Door kortsluiting in een kabel zat de Middelburgse wijk Veldzigt en omgeving gisterochtend een klein uur zon der stroom. Bij 1500 tot 2000 huis houdens en bedrijven viel rond kwart over negen het licht uit. Ook in de Erasmuswijk hadden mensen last van de stroomstoring. Kort voor tien uur was er via een omleiding weer stroom. Delta wijt de storing aan een samenloop van omstandigheden: een haarscheur in een kabel, ontstaan tijdens graafwerk een jaar geleden, gecom bineerd met de enorme regenval van de afgelopen dagen. Tip? redactie@pzc.nl DOMBURG - „Schitterend hè. Dit geeft toch een véél rustiger straatbeeld..." Handenwrijvend springt wethouder Jaap Melse van de grijper waarmee hij zonet een verkeersbord uit de grond heeft gerukt. De gemeente Veere rooit de komen de maanden 29,8 procent van alle verkeersbor den. Alle onzin moet weg. Zo sneuvelden giste ren in Domburg al een hoop borden bij de ver- keersplaatsen langs de duinen. Steeds maar weer die herhalingen dat je daar maar in één richting mag rijden - nergens voor nodig. Je kan toch ge woon ook een pijl op het wegdek schilderen? En dan dat bordje: verboden voor fietsers. Nergens voor nodig, „ledereen weet toch dat een rijwiel niet op een voetpad hoort." foto Ruben Oreel Moira uit Vlissingenzes jaar oud, mocht spelen bij haar vriendinnetje Melissa. En omdat het woensdag was, mocht ze ook mee eten. Zo uit school togen de twee jeugdige vrien dinnen naar de woning van Melissa, waar een gedekte tafel stond te wach ten. Bij Melissa thuis bidden ze voor en na het eten. Moira is dat niet ge woon, maar volgde, zittend aan ta fel, de gebeden met belangstelling. Toen het gebed na de maaltijd klaar was, trok Moira de stoute schoenen aan en vroeg: 'Waarom doen jullie dat?' 'Wij bidden om God te danken voor het brood', antwoordde Melis sa's moeder. Moira moest even na denken en stelde vast: 'Maar de bak ker maakt toch het brood?' Trekking 10 december Nog tot 13.00 uur vanmiddag! Koop nü een Staatslot ÊfÊÊSlMlÊS Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 donderdag 10 dec. 14.30-21.00 uur Amnesty International mensenrechten in de Nigerdelta zaterdag 11 dec. 16.00-17.00 uur The Musicalcompany zaterdag 12 dec. 15.00-16.00 uur Youp van 't Hek en Bob Bronshoff signeren Bob e'Youp zaterdag 12 dec. 15.00-16.30 uur Eva Meijer en Simone Manuputty maandag 14 dec. 13.30-16.00 uur Kerstdecoraties Workshop ZVU boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65