voor risico s „ja J 30% korting! Daarom 30 uur lang Korpschef: dit mag nooit meer gebeuren l'MIÜHHl'liH Verdachte Urk voorlopig nog vast van de reepe Voortvluchtige opgepakt in België 'Meer openheid over vluchten Oranjes' Rugstreeppad neemt snel in aantal af Veel orgaandonoren door campagne Geen verband dood kinderen en vaccin Nijmeegs kasteel mag niet worden verloot Uv-straling bij veel zonnestudio's te hoog Wij bestaan 9 december 30 jaar! 30% korting op de gehele collectie! donderdag 10 december 2009 verdachten gearresteerd 'Ik heb niet heel erg het idee dat Aboutaleb en Meijboom veel verantwoordelijkheid nemen' Han Busker, voorzitter van politiebond NPB en de briefing voorafgaand aan het dancefeest was verwarrend. Zo'n beetje iedereen faalde. Behal ve de agenten die uiteindelijk in de duinen werden belaagd door dronken en gedrogeerde relschop pers, „Zij konden niet rekenen op enige ondersteuning", zei Rosen thal gisteren over de agenten. „Ze stonden er alleen voor." De opeen- Korpschef Aad Meijboom, burgemeester Ahmed Aboutaleb en Uri Rosen thal van het COT (vanaf links). foto Ed Oudenaarden/ANP stapeling van fouten begon bij het verlenen van de vergunning. Sun set Grooves was het zoveelste feest op de propvolle evenementenka lender. Er was onduidelijkheid over het aantal bezoekers, de har de kern hooligans in Hoek van Holland werd over het hoofd ge zien, de politie zette onervaren commandanten in die toen het uit de hand liep rond negen uur 's avonds besloten geen Mobiele Een heid op te roepen. Dat zou te lang duren, was het argument. Coljouw Rademoker ROTTERDAM - Burgemeester Ah med Aboutaleb en korpschef Aad Meijboom hebben gisteren be loofd alle aanbevelingen van het COT over te nemen. Zo wordt de organisatie van het politiekorps doorgelicht en reorganiseert de ge meente de afdeling die vergunnin gen verleent. Ook worden vergun ningen voor evenementen in Rot terdam tegen het licht'gehouden en wordt er gesneden in het aantal festivals en feesten. „Wij gaan er voor zorgen dat dit nooit meer ge beurt", zei korpschef Meijboom. Burgemeester Aboutaleb onder schrijft alle conclusies in het rap port. „Ik ben eindverantwoorde lijk", zei hij. In een brief aan de ge meenteraad schree-f de burgemees ter gisteren al een aantal maatrege len te hebben doorgevoerd om her haling te voorkomen. „De korpslei ding heeft de aanbevelingen uit de eerste 'quick scan' naar het politie optreden onmiddellijk ingevoerd. Een van de maatregelen die de po litie nam, is de instelling van een evenementencommissaris." De Rotterdamse politiek reageerde verbijsterd op de harde conclusies uit het rapport, maar wilde nog geen conclusies trekken. De PvdA, de grootste partij in Rotterdam en de partij van Aboutaleb, eist perso nele consequenties bij de politie. PvdA-fractieleider Peter van Heemst vindt dat Nederland moet werken aan aparte wetgeving voor extreem geweld tegen de politie. De huidige wetgeving voldoet vol gens Van Heemst niet voor bijzon dere situaties, waarbij aanwezigen veel drank en drugs gebruiken. Middelburg BurgH-Haamstode Goes Terneuzen 0118-626 649 www.caljouw-radémaker.nl LELYSTAD - De 15-jarige jongen die wordt verdacht van het doden van de 14-jarige Urker Dirk Post, blijft nog drie maanden vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de recht bank Zwolle-Lelystad gisteren be paald. Volgens de rechtbank gaat het om een zeer ernstig strafbaar feit, is het onderzoek nog in volle gang en bestaat er gevaar voor herha- ling. 5 c h 0 c s x 0 3 I DEN HAAG - De 43-jarige man die zondagavond ontsnapte uit de koe pelgevangenis in Arnhem-Noord, is opgepakt in België. Dat heeft een woordvoerster van het Open baar Ministerie (OM) gisteravond gezegd. De voortvluchtige werd gisteravond rond zes uur gearres teerd in Luik. Volgens het OM is de aanhouding rustig en zonder ge weld verlopen. De arrestant bleek wel in het bezit van een alarmpis tool. DEN HAAG Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat moet meer inzicht geven in kosten van vliegreizen van het Koninklijk Huis. Dat zegt de rech ter in Amsterdam in een zaak die RTL Nieuws aanspande. Het gaat om extra inforrqatie over het rege ringstoestel en commerciële vluch ten. Ook moeten in eerder verstrek te stukken weggelakte gedeelten zichtbaar gemaakt worden. WAGENINGEN Het gaat niet goed met de rug streeppad. Het aantal dieren is in de afgelopen tien jaar met 43 pro cent afgenomen. Ook het aantal plaatsen waar het beestje voor komt, neemt af. Dat meldde natuur organisatie Ravon gisteren. De te rugloop van het aantal beschermde padden is vooral te wijten aan de achteruitgang van leefgebieden. DEN HAAG De afgelopen twee maanden heb ben drie keer zoveel mensen als normaal laten vastleggen of ze na hun dood organen willen afstaan. Ligt het aantal registraties door gaans op 10.000 per maand, nu wa ren dat er 30.000. Begin oktober be gon een nieuwe campagne. Van de mensen die hun keuze lieten vast leggen, gaf 90 procent toestem ming voor gebruik van organen. DEN BOSCH Onderzoek heeft geen relatie aange toond tussen de dood van twee kinderen en hun inenting met het vaccin tegen de Mexicaanse griep kort daarvoor. Een 2-jarige jongen overleed anderhalve dag na de vac cinatie. Onderzoek leerde dat hij al was besmet met de griep. Een 3-ja- rige jongen stierf vijf dagen na de vaccinatie aan een hartaandoening. DEN HAAG Het is niet toegestaan om zomaar een kasteel te verloten. Justitie zal dat schrijven aan een organisatie die certificaten verkoopt. Daarmee maken mensen kans een kasteel in Nijmegen te winnen. De firma Hoordij biedt op internet voor 150 euro per stuk certificaten. Kansspe len mogen volgens justitie alleen worden gehouden door organisa ties met een vergunning. DEN HAAG Bij vier van twintig zonnestudio's meet de Voedsel en Waren Autori teit (VWA) een te hoge uv-straling. Vanaf 2007 is de VWA bezig te con troleren of zonnebankcentra, fabri kanten en importeurs zich houden aan regels voor bruiningsmachi- nes. Door te veel uv-straling ver brandt de huid. Op langere termijn leidt dat tot huidkanker. Middelburg Goes Vlissingen Heinkenszand Terneuzen Oost-Souburg Steenbergen Dus vanaf nu t/m zaterdag 12 december 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5