221 zeeland Leerling staat centraal Eerste indruk van leerlingen en ouders is overwegend positief Obstakels ontwikkeling EmTé-terrein weggenomen Politie ontmantelt hennepkwekerij Tentoonstelling Picha wordt uitgesteld Politie deelt boetes uit op afgesloten route Tentoonstelling van rasdieren Boerenbond Interculturele avond SMWO in De Spinne Presentatie Maebe over aquariumvissen Christine Ie Due opent erotische lifestyle winkel in Goese binnenstad €5 -KORTING donderdag 10 december 2009 HEINKENSZAND De politie heeft gistermiddag rond 15.00 uur in een woning aan de Eendvogelstraat in Heinkenszand een hennepkwekerij met 200 plan ten aangetroffen. De planten en kweekapparatuur zijn vernietigd. Ook bleek dat de stroom voor de kwekerij buiten de meter om werd afgetapt. Er werden twee mannen (41 en 44 jaar) uit Hellevoetsluis in de woning gearresteerd GOES De tentoonstelling Picha, die mor gen geopend zou worden in het voormalig postkantoor aan de Gro te Markt in Goes, moet noodge dwongen worden uitgesteld. Re den is dat de werken van onder an deren achttien striptekenaars uit Afrika door de douane worden vastgehouden op een vliegveld in Sao Paulo. Zodra de werken in Ne derland zijn, wordt een nieuwe da tum vastgesteld. KAPELLE De politie heeft dinsdag bekeurin gen uitgeschreven aan automobilis ten op de Spaanweg in Kapelle. De route Spaanweg/Wrangeweg/ Groe- weg is alleen toegankelijk voor be stemmingsverkeer en fietsers, maar wordt vaak als sluiproute ge bruikt door automobilisten. Omdat er vaak gevaarlijke situaties voor fietsers ontstonden, is de weg afge sloten voor doorgaand verkeer. 'S-HEERENHOEK Kleindierenvereniging Zeelandia houdt morgen en zaterdag haar jaarlijkse tentoonstelling van ras dieren bij de Boerenbond-winkel aan de Werrilaan in 's-Heerenhoek. Tijdens de 85e editie zijn 450 die ren te bewonderen, zoals konijnen, dwerghoenders, cavia's en sierdui- ven. De tentoonstelling is morgen van 8.00 tot 20.30 uur, zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Gratis toegang. GOES Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio houdt morgen een interculturele avond, speciaal gericht op autochtone en allochtone vrouwen. Schrijfster Hülya Cigdem geeft een lezing en Home Start komt informatie geven over opvoedingsondersteuning. Muziekgroep Okan verzorgt de mu ziek. De bijeenkomst begint om 19.00 uur in wijkgebouw De Spin ne. De toegang is gratis. KAPELLE Gilbert Maebe geeft morgen in De Vuurneon in Kapelle een presenta tie over het kweken van aquarium vissen. Maebe is bekend vanwege zijn grote kennis op het gebied van regenboogvissen. Tijdens de pre sentatie komen onderwerpen als de kweekbak, de watersamen stelling en het kweken aan bod. De avond begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. door Luc Oggel GOES - Goes krijgt een erotiekwin- kel. Het bedrijf Christine le Due uit Walsoorden opent morgen een erotische lifestyle shop aan de Gasthuisstraat. Het gaat om de eerste Christine le Duc-winkel in Zeeland. Het is een franchise-concept, waarbij een zeer breed assortiment erotische producten via verschillende kana len zoals retail, internet en home party's aan de man worden ge bracht. Of eigenlijk aan de vrouw, KLEINSCHALIG ONDERWIJS Ouders krijgen voorlichting, kinderen De nieuwe middelbare school Isaac Beeckman Aca demie in Kapelle hield gis termiddag de eerste open dag. Ruim vijftig leerlingen lieten zich informeren over het kleinschalige onderwijs. door Lilian Dominicus Het klinkt hol in de aula van het voormalige kan toorgebouw DCI op het oude veilingterrein. De initiatiefnemers van de nieuwe middelbare school in Kapelle heb ben ervoor gekozen om het oude industriële karakter te behouden, lichtgekleurde, lange houten tafels vullen de ruimte en er zijn kuip- stoelen in rood, oranje, geel, zwart en oker. Maar al bij binnenkomst wordt di rect één ding duidelijk: het gaat hier om de leerlingen. Alle meege komen ouders worden met een kopje koffie achterin de ruimte ge zet, de ruim vijftig leerlingen krij gen de stoelen voorin. De landelij ke media zijn expres niet op de hoogte gesteld. „Dat zou storend werken, met van die cameraploe gen op de neuzen van de kinde ren", verklaart directeur Suzan Po- let. „De een kan er beter tegen dan de ander. Maar zo houden we het rustiger." Initiatiefnemer Misha van Dende ren vertelt wat de leerlingen kun nen verwachten als ze zich voor volgend schooljaar aanmelden bij Isaac Beeckman in Kapelle. In het kort: kleine klassen, huiswerk op school, keuze voor sport in plaats van gymles, mogelijkheid om vrije dagen te plannen en persoonlijke aandacht. En dan worden de leerlingen naar boven gestuurd. In kleine groepjes volgen ze proeflessen filosofie, wis kunde, Frans, scheikunde of teke nen. Bij de scheikundeles hijsen de middelbare scholieren-in-spe zich in witte jassen en mogen ze in reageerbuisjes rodekoolsap ver- Persoonlijk onderwijs De Isaac Beeckman Academie in Kapelle biedt persoonlij'k onder wijs in kleine groepen. Er is onderwijs op mavo-, havo- en vwo-niveau. Er is een lesrooster op maat en de school is het hele jaar open. Leerlingen krijgen geen huiswerk mee, omdat alle opdrachten onder begeleiding op school worden ge maakt. Isaac Beeckman was een Zeeuwse natuurkundige, docent van Des cartes. De volgende open dagen zijn ge pland op 13, 20 en 27 januari. mengen met een soda-oplossing en azijnzuur. Ze zien de kleuren veranderen van roze, naar groen en een diepere kleur roze. In de tekenles van Robert van Kep- pel mogen de leerlingen een herin nering aan een vakantie uitwerken met houtskool. Felix Richel (11) uit Kapelle maakt een bijzonder mooie afbeelding van een kam- peervakantie, met tentje ('hij is een beetje krom'), boom en brug getje. Hij wil zich dan ook graag meer verdiepen in creatieve vak ken. „Eerst dacht ik: het is een goe de school, want je krijgt geen op drachten mee naar huis enzo. Maar toen wist ik het niet meer. Want kunst- en cultuurlessen vind ik ook belangrijk en die heeft 't Goese Lyceum wel. Maar nu twij fel ik weer, want het is hier toch wel leuk", zegt hij. De ouders beneden krijgen in de tussentijd gedetailleerde informa tie en kunnen ongebreideld vra gen stellen over de onderwijs vorm, dat zijn basis heeft in het systeem van de Wereldschool. Van Denderen wordt overspoeld met vragen, zoals: „Wat doen jullie als een kind afzakt naar een lager ni veau?" Van Denderen: „Bij 'norma le' scholen zie je dat leerlingen blij ven zitten op twee of drie vakken. Maar dat is natuurlijk een rare si tuatie. Als een kind sterk is in een aantal vakken kunnen we er dan voor kiezen om hem of haar wat meer aan het ene en minder aan het andere vak te laten werken." want de doelgroep is volgens de website 'stelletjes en met name de vrouwelijke helft van de samenle ving in de leeftijdscategorie van 18 jaar en ouder'. De winkel in Goes is zes dagen in de week open. Op maandag tot en met woensdag van 10.00 tot 19.00 uur, op donderdag van 10.00 tot 22.00 uur op vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Voor de eerste vijftig klanten die morgen minimaal 25 euro besteden, is er een gratis ca deautasje. Enorme keuze in onze showroom! Gerda van der Meer uit Schore kwam heel sceptisch binnen, bekent ze na afloop van de eerste open dag van de Isaac Beeckman Academie in Kapelle. Ze is moeder van Marijn (11) en Jaap (10), die vol gend jaar allebei naar de middelbare school gaan. „Zo als het nü klinkt, is dit heel goed. Die persoonlijke aandacht vind ik heel belangrijk. Op Schore hebben we maar een klein schooltje en als ze nu naar zo'n massale school in Goes moeten, is dat een hele om slag. Ik zag het al in de twinkeling in hun ogen, toen ze naar beneden kwamen. Dat zegt voor mij genoeg." Marijn en Jaap zijn het met haar eens. „Het is een veel leukere school dan ik had gedacht", zegt Marijn. iaap vond het vooral ook 'heel gezellig'. Ook Ingrid Koning uit Yerseke vindt de kleinschaligheid en de persoonsgerichtheid pluspunten. Ze heeft al een dochter die op het Ostrea Lyceum in Goes zit en oriënteert zich op de toekomst van de jongste zoon. „Je ziet dat deze school de knelpunten die we ervaren met onze oudste probeert aan te pakken. We zien hoeveel tijd onze dochter nu kwijt is aan reizen en als ze thuiskomt nog aan haar huiswerk moet begin nen. De afstand naar deze school is veel kleiner." Daaf Kooman uit Kapelle, die met zijn dochter Wille- mijn (12) is meegekomen, is nog wel sceptisch. „Het klinkt interessant en veelbelovend, maar ik vraag me af of wat ze nu beloven ook wel kunnen bereiken." Bgiisiasffisfli Openingstijden: do, vrij 10.00 - 18.00 uur za 10.00 -17.00 uur Klarinetweg 2c 4337 RA Middelburg T. +31 (0) 118 - 67 49 55 j www.ohcwalchcrcn.nl HEINKENSZAND - De Stichting R&B Wonen en De Visser Optiek uit Heinkenszand hebben een over eenkomst getekend die het moge lijk maakt het terrein waar vroeger de EmTé-supermarkt stond, te ont wikkelen voor onder meer wo ningbouw. R&B Wonen heeft mooie plannen voor het parkeer terrein en de winkel, maar de zaak van De Visser Optiek aan de Dorpsstraat staat daarvoor in de weg. R&B Wonen belooft voor De Visser Optiek een plaats in te rui men in het nieuwe plan en zal ook tijdens de bouw zorgen voor vervangende winkelruimte elders in Heinkenszand. ZEELANDKALENDER 2010 13 topfolo's van Ruden Riemens. 44 x 67 cm. Een monument: luxe uitgevoerd met glanslak en zilverdruk. i'T«ELAND gjjj 2010 l ArJ i y 1 140pag. luxe. 16x20cm. n w - - V Veel toto's, oude Zeeuwse groenten, recepten, natuur, haventjes, cultuur. fen heel veel info, o.a. flinK 1 getijden, vakanties, etc. kijk voor meer info beelden op www.zeelandkalender.nl VERKRIJGBAAR BIJ DE BOEKHANDEL UITGAVE: PIETERS GROEDE BIJ AANKOOP VAN 2 KALENDERS/AGENDA'S www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Erotische, lifestyle shop in Goes 2. Veilingen zijn groot succes 3. Het wordt geen heksenjacht EN VERDER Kijk voor blogs over wielrennen, hard lopen en Zeeuwse sporen in Amerika en Indonesië op www.pzc.nl/blog. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52