PZC Plannen voor zorghotel in Zierikzee Brood deÜRVKKERY 22 en 23 25 ZIEKENHUISFUSIE Locatie Zierikzee moet intensiever gebruikt worden, financiën nog een probleem Bomen planten als teken van goede wil T. Thijssenschool en Samuëlschool beste dammers almanak Consument raakt steeds vroeger in de ban van Kerstmis 21 Donderdag 10 december 2009 Soms doet rouwen zo veel pijn dat mensen het diep wegstoppen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door David Duijnmayer zierikzee - Om het ziekenhuisge bouw in Zierikzee zo goed moge lijk te benutten, moet er meer met de locatie gedaan worden. Dat zei ziekenhuisbestuurder Pie- ter Vierhout gisteravond tijdens een informatiebijeenkomst over de fusie. Met verschillende part ners zijn gesprekken gaande om het gebouw zo veel mogelijk te be nutten, aldus Vierhout. „We kun nen zo'n groot pand niet in stand houden als grote delen leegstaan", zei hij. „Er zijn bijvoorbeeld verge vorderde afspraken met tandart sen." Ook noemde Vierhout plannen voor een zorghotel; een plek voor mensen die uitbehandeld zijn in het ziekenhuis, maar nog wel wat verzorging nodig hebben. „Er is een serieuze groep die hiermee aan de slag wU", aldus Vierhout. „Deze locatie zou daarvoor een proeftuin kunnen zijn, maar op dit moment is het financieel nog niet haalbaar." De Oosterscheldeziekenhuizen in Goes en Zierikzee fuseren met Zie kenhuis Walcheren tot het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis. Goes wordt met een 'level 2 ziekenhuis' het medische centrum, waar de acute en ingewikkelde zorg wordt geconcentreerd. In een eerdere bijeenkomst in het gemeentehuis in Zierikzee, had Vierhout toegezegd zich in te zet ten voor behoud van zoveel moge lijk medische voorzieningen in Zie rikzee. Gisteren deed hij uit de doeken wat er in de tussentijd is bereikt. De operatiekamers in Zie rikzee worden poliklinische opera tiekamers, waar alleen dagbehan delingen plaatsvinden en geen ope raties onder algehele verdoving. Wel kan mogelijk het aantal oog operaties toenemen. Verder wordt de samenwerking tussen zieken huis en huisartsen geïntensiveerd, en komen er meer spreekuren in het ziekenhuis. Het idee om in de zomermaanden een zorghelikopter naar Zeeland te halen, heeft Vierhout ook nog niet afgeschreven. Hij zegt 'op pad' te zijn om geld los te krijgen voor een proef van een jaar. „Ik zeg niet dat het gaat lukken, maar de wil is er. Het zou een fantastische servi ce zijn voor Zeeland." kerkwerve - Achttien viertallen streden gistermiddag in de Samuëlschool in Kerkwerve om het damkampioenschap van Schouwen-Duiveland. Uiteindelijk was de Theo Thijssenschool uit Zierikzee de sterkste bij de groe pen 7 en 8. De school won alle zes wedstrijden. Tot en met groep 6 was de organi serende Samuëlschool in eigen huis de sterkste. Ook die haalde de maximale score van 12 punten. De winnaars mogen naar het Zeeuws kampioenschap in maart 2010. Tip? redactie@pzc.nl Moira uit Vlissingen, zes jaar oud, mocht spelen bij haar vriendinnetje Melissa. En omdat het woensdag was, mocht ze ook mee eten. Zo uit school togen de twee jeugdige vrien dinnen naar de woning van Melissa, waar een gedekte tafel stond te wach ten. Bij Melissa thuis bidden ze voor en na het eten. Moira is dat niet ge woon, maar volgde, zittend aan ta fel, de gebeden met belangstelling. Toen het gebed na de maaltijd klaar was, trok Moira de stoute schoenen aan en vroeg: "Waarom doen jullie dat?' 'Wij bidden om God te danken voor het brood', antwoordde Melis sa's moeder. Moira moest even na denken en stelde vast: 'Maar de bak ker maakt toch het brood?' Markt 51 I Middelburg I T 0118 886 886 SIRJANSLAND - Het was nat en koud, maar toch elementen en de modder. De extra 'böomplant- aan het planten tekenden de glastuinders een werd er gisteren enthousiast geplant aan de dag'was een initiatief van vijf glastuinders uit Sir- convenant met de dorpsraad waarin ze beloven Noord Hogeweg en Bredeweg bij Sirjansland. Kin- jansland. Zij hebben de krachten gebundeld in de echt werk te zullen maken van het landschappe- deren van de groepen 6, 7 en 8 van de vestiging organisatie Sir United en het bomen planten is lijk inpassen van de kassen. Sirjansland van OBS Duiveland trotseerden de bedoeld als teken van goede wil. Voorafgaand foto Dirk-Jan Gjeltema donderdag 10 dec. 14.30-21.00 uur Amnesty International mensenrechten in de Nigerdelta zaterdag 11 dec. 16.00-17.00 uur The Musicalcompany zaterdag 12 dec. 15.00-16.00 uur Youp van 't Hek en Bob Bronshoff signeren Bob O'Youp zaterdag 12 dec. 15.00-16.30 uur Eva Meijer en Silnone Manuputty maandag 14 dec. 13.30-16.0^ uur Kerstdecoraties (Workshopzvu boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37