Oud-partners Den H 2! Constante aandacht woor alarmering tunnel Upgraden donderdag De Icrant 5 weken voor 15 euro! Oud-partners van de bekende televisiekok Herman den Blijker gaan het nieuwe hotel Veerse Duin bij De Banjaard exploiteren. donderdag 10 december 2009 door Willem van Dam Ach meneer, had de ver koper gezegd, het is simpelweg een kwestie van upgraden. - Upgraden? - Jazeker, een kind kan de was doen; u bestelt via internet een schijfje, dat stopt u in uw compu ter en de rest wijst zich vanzelf. Verheugd verliet ik de winkel, met onder mijn arm een nieuwe pc, die - wel even upgraden natuur lijk! - voorzien zou zijn van de mo dernste programmatuur. „Dat werd tijd ook", zeiden vrien den en kennissen smalend nadat ik ze trots op de hoogte had ge steld van mijn jongste aankoop, „dat ouwe ding van jou stamt uit het stenen tijdperk." Dagenlang heb ik zitten klooien om het apparaat aan de praat te krijgen. Toen ik uiteindelijk beeld ontving, bleken al mijn fraaie va kantiefoto's, e-mailtjes en de met zorg gefabriceerde sinterklaasge dichten ergens in cyberspace ver dampt. Kan het erger? Jawel. De muis is dronken - hoe ik er ook mee manoeuvreer, het pijltje COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest pjansen@pzc.nl alkroon@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 zwabbert hardnekkig de onge wenste kant op. En om ook maar iets te kunnen lezen van de tek sten die mijn nieuwe pc op het scherm tovert, dien ik mijn oor op mijn werktafel te drukken; de letters verschijnen niet horizon taal, maar verticaal. Hoe ik ook up grade, er helpt geen lieve moeder tje aan. Wanhopig heb ik alle vrienden en kennissen gebeld, die pretende ren verstand van computers te hebben. Geen van hen weet het euvel te verhelpen; ik oogstte slechts hoongelach. En daar zit ik nu, met mijn linkeroor plat op het bureau, een tekstje te typen, waarvan ik hoop dat het vandaag op ordentelijke wijze in de krant wordt afgedrukt. Mocht dat niet het geval zijn - u kent de oorzaak. Mijn oude computer heb ik inmid dels (dom, dom dom!) wegge daan. Maar ergens op zolder moet nog een bejaarde Olympia-type- machine staan, die ik in een grijs verleden gebruikte om mijn stuk jes te tikken. Ik denk, dat ik daar het stof maar eens vanaf blaas. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/fiezersservice of bel: Ö88- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nt Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om Rekeningnummer het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Handtekening v.;- -. - j De PZC gaat zorgvuldig om m persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie STERREST door Nadia Berkelder en Maurits Sep et meest prestigieuze hotel van Zeeland' zet grote namen in om zijn belofte waar te maken. Veerse Duin in Kamperland geeft de algehele leiding in handen van David Crouwel, de voormalige za kenpartner van chef-kok Herman den Blijker. De keuken zal worden begeleid door meesterkok Pieter de Ronde, die ervoor zorgde dat restaurant Cour du Nord op resort Hof van Saksen in Drenthe een Mi- chelin-ster mocht dragen. En in het hotel - met als doel het eerste met vijf sterren in Zeeland - zal Willem Reimers de scepter zwaaien. Reimers - net als Crou wel op tv bekend geworden via Den Blijker (Herrie in het Hotel) - heeft ervaring met vier- en vijfster renhotels; hij had de leiding in The Grand in Amsterdam. Terwijl op de Banjaard op een steenworp van zee hard gebouwd wordt aan hotel, restaurant, appar tementen en wellness, is ook de or ganisatie in ontwikkeling. En hoe. Het drietal dat hotel Veerse Duin tot grote hoogte moet brengen, kan met recht - in de woorden van David Crouwel zelf - een 'ex pertteam' genoemd worden. „Het is dan ook een complexe en grote exploitatie die we daar neer zetten", zegt Crouwel. „Het is al een prachtig hotel met 24 kamers, 55 appartementen en wellnessvoor- zieningen. En daar komt nog een mooi restaurant bij. En drie weten nu eenmaal meer dan één. Ik ga daar met mijn compagnons al on ze jarenlange kennis en ervaring in stoppen." Crouwel werd benaderd om in het project te stappen. Het was Mark Achterberg van projectontwikke laar Stone 22 uit Rotterdam die hem vroeg naar Kamperland te ko men. En vlak nadat Crouwel uit De Engel Groep - de samenwer king met Den Blijker - was ge stapt, begon hij met Reimers en De Ronde half oktober aan de nieuwe uitdaging in Zeeland. Waarom hier? „Zeeland heeft ons altijd getrokken en mij zeker. Ik vind het een prachtig deel van Ne derland met mooie natuur en in grediënten. Nu deze kans ons werd geboden, hoefden we niet lang na te denken. Dit is een gewel dige opdracht." Maar wordt het nou een vijfsterrenhotel, zoals het altijd is aangeprezen, of een viersterrenhotel? „We gaan voor een niveau van vier sterren", zegt Crouwel. „We moeten de lat David Crouwel. archieffoto Jorrit Knuvelder GPD TERNEUZEN - De NV Westerschel- detunnel doet er alles aan om stremmingen van de tunnel zo snel mogelijk aan weggebruikers kenbaar te maken, zegt woordvoer der Ingo de Moor. Omroep Zeeland breekt direct in tijdens radiouitzendingen als zich storingen voordoen. Mensen kun nen informatie krijgen via de web site www.westerscheldetunnel.nl en (tijdens kantooruren) via nummer 0900-2358866. Ook de matrixbor- den aan beide kanten van de tun nel geven vertragingen zo snel mo gelijk aan, stelt De Moor in reactie op boze stukjes op de website van deze krant na vertragingen door niet op vijf leggen. Gezien de eco nomische omstandigheden is dat nu te hoogdrempelig. En het heeft ook te maken met de markt waar op we ons richten. We mikken niet alleen op de zakenmarkt, maar ook op familievakanties, op gezinnen met kinderen die een weekendje weg willen. Of langer. Wij hebben immers het strand op loopafstand." Vier sterren dus voor het hotel. En het restaurant? Crouwel lacht. „We streven niet op voorhand naar sterren. We gaan gewoon aan de slag. Het wordt een restaurant met een uitstekende en frisse keu ken, waarin Zeeuwse producten centraal staan. Groenten, schaal- en schelpdieren, alles wat hier hup pelt in de wei. Als dat uitmondt in culinaire waardering, is dat een mooie beloning, maar het is geen doelstelling." Zeeland voert culinair de boven toon in Nederland, dus restaurant Veerse Duin heeft het tij mee, beaamt.Crouwel. En ook voor het hotel breken goede tijden aan als het in april 2010 opengaat, voor ziet hij. „De horeca groeit weer en als we opengaan, begint ook het seizoen in Zeeland. Bovendien hebben wij als team landelijke be kendheid." In januari zijn de appartementen klaar, in januari/februari wordt de keuken ingericht, in maart begint het proefdraaien en in april is het menens, dan gaat Veerse Duin open en zijn gasten welkom. David Crouwel, Pieter de Ronde en Willem Reimers hebben de op dracht gekregen om hotel Veerse Duin 'in de markt te zetten' en er een gezonde exploitatie van te ma ken. „Dat lukt je niet in twee maanden, daar heb je langere tijd voor nodig. Die tijd krijgen we ook", zegt de algemeen manager. „Als de verhouding prijs/kwaliteit klopt en de service goed is, kan elk hotel goed draaien. Wij gaan dus veel aandacht schenken aan de klanten. We gaan in Kamperland een mooi bedrijf neerzetten." het in de tunnel stilvallen van een vrachtwagen afgelopen maandag. De Moor kan zich voorstellen dat mensen eerder gealarmeerd willen worden om eventueel een andere route (omrijden via de Liefkens- hoektunnel) te nemen. „We zijn constant in overleg met wegbe- heerders en zullen bij de verdubbe ling van het aantal rijbanen bekij ken of er op aanrijroutes bij Goes en Middelburg al matrixborden kunnen komen." De sms-service, waarop mensen zich via de site kunnen abonne ren, werkt pas als wordt verwacht dat de tunnel langer dan een uur dicht moet, meldt De Moor. BESTE LERAAR Wie wordt de beste leraar van Zee land? Bekijk de video en stem! wwWopzc.nl/bestefieraar NEDERPOPPLAAT Kies de beste Nederpopplaat van de jaren nul en maak kans op een iPod. www.fiietbestevandejarennul.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2