Raad ziet toekomst stadhuis Was het 's winters maar altijd zo verlicht 25 Hoeder van boerderijen is Ridder Urban villa's op plaats zwembad De Honte 'Man die op agenten inreed moet betalen' Van Etten auping donderdag 10 december 2009 UITSTEL Meeste fracties Sluis twijfelen aan financiële haalbaarheid plannen Sint Baafs door Frank Cijsel SLUIS - De meerderheid van de Sluise gemeenteraad heeft grote twijfels over het herinrichten van de Sint Baafskerk in Aardenburg tot een multifunctionele culturele accommodatie. Op de PvdA na ondersteunden al le fracties het plan van de actie groep Behoud Stadhuis Aarden burg om het voormalige gemeente huis in te richten als multifunctio neel centrum. Woordvoerder Jan de Ridder van de actiegroep pleit te als inspreker voor het onder brengen van onder meer het mu seum, het dorpshuis en hef stads archief in het voormalige stadhuis. De actiegroep wil helpen bij het vinden van participanten en het aanbor.en van subsidiebronnen. Met wat meer tijd moet dat succes opleveren, verwacht de actiegroep. Bovendien besnaren diverse over heden een miljoen voor een aan bouw aan de Sint Baafskerk. De meeste commissieleden kon den zich in het betoog van De Rid der vinden. Ze vonden het rap port van bureau Hypsos, waarin al le mogelijkheden nader zijn beke ken, te weinig onderbouwd. Grote twijfels zijn er over de toezegging van subsidies en de schatting van het te verwachten aantal van 25.000 jaarlijkse bezoekers in de aangepaste Sint Baafs. Wethouder Maria le Roy deelde mee dat de gemeente niet van plan is om gebouwen te verkopen om de opbrengst ervan te investe ren in de Sint Baafskerk. Ze wees de commissieleden er op dat de ge meenteraad eerder zelf aangaf te gen uitstel van de besluitvorming te zijn. Ze vroeg de gemeentebe stuurders om geloof in het project. Door deelname van meerdere part ners bij de aanpassing van de Sint Baafskerk zijn er meer mogelijkhe den voor exploitatie, betoogde Le Roy. „Er is onderzoek gedaan naar subsidiemogelijkheden en er zijn partijen die willen investeren. Uit voering van de plannen in de kerk is dus kansrijk." Le Roy zag niets in een referendum om de bevol king van Aardenburg te raadple gen. Ze riep de raad op zijn eigen verantwoordelijkheid te nemen. De meeste commissieleden willen besluitvorming liever uitstellen en de mening van de bevolking pei len. Bij nader inzien twijfelen ze aan de financiële onderbouwing van de Sint-Baafspiannen. door Harold de Puysseleijr De lichtjesavond die uit vaartcentrum Dela gistera vond hield op de begraaf plaats aan de Van der Maelstede- weg in Hulst trok heel wat bezoe kers. Dela had daar ook op gere kend en zette verkeersregelaars in die bezoekers die met de auto kwa men naar een lege parkeerplek diri geerden. Aan het begin van de begraaf plaats werden brandende kaarsjes uitgedeeld. Als herinnering aan hun dierbaren konden familiele den, vrienden en belangstellenden dat kaarsje branden op het graf, op het uitstrooiveld of bij het colum barium. De paden langs de begraaf plaats waren sfeervol verlicht met fakkels en op enkele plaatsen stond een verlichte kerstboom. „Mooi initiatief, alleen jammer dat het eenmalig is", zegt een regelma tige bezoeker van de begraafplaats. „Eigenlijk zou het hier in de win termaanden altijd zo verlicht moe ten zijn. Dat doet niet alleen warm aan, maar is ook praktisch." De lichtjesavond werd dit jaar voor het eerst gehouden in Hulst en was bedoeld voor alle mensen uit de omgeving die een dierbare hebben begraven, uitgestrooid of bijgezet op de begraafplaats aan de Van der Maelstedeweg. Veel nabestaanden bezoeken rond Kerst traditiegetrouw de graven De begraafplaats aan de Van der Maelstedeweg in Hulst was gisteravond sfeervol verlicht met fakkels en de vele kaarsjes die mensen brandden bij het graf van een dierbare. foto Mark Neelemans van hun dierbaren, maar in de donkere dagen aan het einde van het jaar is dat echter moeilijker. René 't Hart, van het Dela uitvaart centrum Hulst: „Na werktijd is het vaak te donker om nog naar de be graafplaats te gaan", legt René 't Hart van het Dela uitvaartcentrum uit. „Dat terwijl juist in de maand december mensen behoefte heb ben om troost te zoeken bij hun overleden geliefden of om dierba re herinneringen op te halen. Een moment van aandacht en een war me ontvangst op de begraafplaats kan hierbij een lichtpuntje zijn." Op zowel de begraafplaats als in de aula van het vernieuwde uit vaartcentrum klonk live muziek. Wie dat wenste kon in het uit vaartcentrum een kop koffie krij gen. Ook was er gelegenheid om het vernieuwde centrum te bezich tigen. Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113-24 52 45 www.zwartepoorte.nl MIDDELBURG - „Zou je Hare Majes teit namens mij en namens mijn hele familie willen bedanken?", vroeg Gerard Smallegange gisteren aan burgemeester Jaap Gelok van Borssele. Even daarvoor had Gelok de versierselen uitegereikt, beho rende bij de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde tijdens het sympo sium van de jubilerende Boerderij enstichting Zeeland, in de Middel burgse Abdij. „Je hebt dagelijks ple zier in wat je doet en wordt er ook nog voor beloond. Niet nodig, maar toch wel aardig", zei hij be scheiden. Smallegange, die zichtbaar verrast en ontroerd was door de hoge on derscheiding, leidde daarna snel de aandacht van zichzelf afj door aan het tienjarig bestaan van de Boerderijenstichting te refereren. De onderscheiding werd toege kend vanwege zijn belangrijke bij drage aan de toegenomen kennis en deskundigheid over Zeeuwse boerderijen en boerenerven. Smal legange (69) zet zich al sinds 1979 bestuurlijk en uitvoerend in voor onder meer de Boerderijenstich ting en het Nederlands Centrum voor Volkscultuur. Hij droeg bij aan de verspreiding van de kennis via publicaties, televisieprogram ma's, lezingen, rondleidingen en de cursus Streekeigen Erven. Ook gaf hij vier boeken uit over Zeeuw se boerderijen en boerenerven. Omdat het zwaartepunt van zijn verdiensten op het gebied van het Zeeuws cultureel agrarisch werk- goed ligt, werd het lintje uitgereikt tijdens het symposium van de Boerderijenstichting. Dat had als thema de toekomst van Cultuur historisch waardevolle boederijen in Zeeland. &®§8%s@&%&s9x&sB&s&sisB3tssssBBnss8$^s3Xb amagaaasBE door Frank van Cooten TERNEUZEN - Het lijkt er dan toch eindelijk van te komen. De bouw van drie urban villa's met ieder achttien appartementen op de plaats van het oude zwembad De Honte aan de Bellamystraat in Ter- neuzen. De gemeente Terneuzen wil ont wikkelaar Iris Vastgoed vrijstelling verlenen van het bestemmings plan. Het ontwerp van dit besluit ligt tot en met 13 januari ter inzage bij de balies van de gemeente Ter- neuzen. Na het verkrijgen van de onherroe pelijke bouwvergunning krijgt de gemeente eindelijk 702.000 euro van Iris, het bedrag dat in 2006 voor het oude zwembad was over eengekomen. Iris betaalt immers pas als de bouwvergunning onher roepelijk is. Iris wil met de villa's een aanzet geven voor een hoogwaardige her structurering van de wijk Zuider park. De ontwikkelaar en woning corporatie Clavis zijn in overleg om de plannen over de toekomst van deze wijk op elkaar af te stem men. De drie villa's zijn vier lagen hoog en tellen in totaal 54 appartemen ten in een groene en waterrijke omgeving. MIDDELBURG - Tegen een 32-jarige Terneuzenaar is gisteren in Middel burg een taakstraf van 180 uur en een rijontzegging van één jaar geëist. Ook wil officier van justitie W. Suijkerbuijk dat hij zijn twee slachtoffers elk 450 euro smarten geld betaalt. De slachtoffers, twee bikers van de politie, werden door de Terneuze naar in de avond van 26 juni bijna van de sokken gereden. Eerder die dag hadden zij hem in de Nieuwe- diepstraat in Terneuzen bekeurd omdat hij niet-handsfree telefoneer de in de auto. De man maakte een opmerking naar de agenten toen hij wegreed. De opmerking zou iets zijn geweest in de trant van 'de volgende keer stop ik niet'. De man ontkende overigens op de zitting dat te hebben gezegd. Later op de avond fietsten beide agenten door de Vlooswijkstraat in Terneuzen. Tot hun grote schrik zagen zij een rode bedrijfswagen snel op hen af komen. De bestuurder reed met een noodgang door de smalle Vlooswijkstraat en een van de agen ten kon nog net de stoep op schie ten met haar fiets. De andere kon dat niet, doordat zijn weg versperd werd door een paaltje. De auto reed rakelings langs hem heen. Uitspraak over dertien dagen. Tapijt-Laminaat-Novilon-Marmoleum Gordijnen-Matrassen Bodems-Bedlinnen-Dekbedden uapPeB wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 3141 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27