PZC Actie tegen alcoholgebruik jeugd Nieuwe hesjes en 'stopbordjes' voor klaarovers deÜRVKKERY :eeuws-vlaanderen 22 en 23 25 ENQUÊTE Veel tieners hebben hun eerste alcoholervaring thuis tijdens de feestdagen Balletdansers tonen kunnen in verhaal over reizende viool 21 Donderdag 10 december 2009 Raad Sluis opteert voor multifunctioneel centrum in ex-stadhuis Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Terneuzen wil via een ludieke actie bereiken dat ouders ook tijdens de feestdagen hun kinderen geen alcohol laten drinken. Uit een enquête die de stichting heeft gehouden onder de leerlin gen van groep 7 en 8 van negen ba sisscholen in de gemeente Terneu zen valt op dat veel tieners hun eerste alcoholervaring thuis op doen. „Dit gebeurt voornamelijk rond kerst en oud en nieuw, het zogenaamde proeven", zegt mede werkster Anneke Vereecken van het jeugd- en jongerenwerk. Ook blijkt een opmerkelijk aantal kin deren aan te geven daarna nog wel eens alcohol te drinken. De enquête werd gehouden in het kader van het Alcohol 8c Drugs preventieproject 'De gezonde school en genotmiddelen'. Opmer kelijk in de uitkomst is dat verhou dingsgewijs relatief weinig kinde ren roken op die leeftijd. Ze ma ken wel afspraken met hun ouders over wel of niet roken, over de con sequenties óf beloning ervan. Als het gaat om alcoholgebruik wor den die afspraken niet of in veel mindere mate gemaakt. De resultaten van de enquête ko men overeen met de landelijke uit komsten over alcoholgebruik on der jeugdigen. „Op steeds jongere leeftijd worden alcoholische drank jes genuttigd", zegt Vereecken. De stichting gebruikt de uitslag om een kleine ludieke bewustwor dingscampagne op te zetten voor ouders en kinderen. Als dank voor het meedoen aan de enquête krijgen de kinderen een alcoholvrij drankje en een but ton met opschrift 'Nee, dank je! Ik heb mijn eigen drankje!' Tijdens de feestdagen kunnen kinderen hun button opspelden om ouders er aan te herinneren dat zij nog geen alcohol mogen drinken. Daar naast wordt een folder meegege ven van het opvoedblad J&M ma gazine, waarin ouders tips en infor matie kunnen vinden over alcohol gebruik onder jeugdigen. Anneke Vereecken: „Op deze manier wor den ouders en kinderen aangezet bewust de feestdagen in te gaan als het gaat om alcoholgebruik on der jeugdigen en jonge tieners." door Wout Bareman TERNEUZEN - De verkeersbriga- diers, die dagelijks de schooljeugd veilig over de Willem de Zwijger laan in Terneuzen loodsen, zijn voortaan beter zichtbaar dan ooit. Ze kregen gisterochtend in alle vroegte nieuwe, reflecterende hes jes en stopbordjes - in de volks mond hardnekkig 'spiegelei' ge noemd - overhandigd. De klaarovers verrichten hun dage lijks werk vooral voor leerlingen van de Prins Willem van Oranje- school, iets verderop aan de Leeu wenlaan. De hesjes en stopbordjes werden geschonken door Elocoat Terneuzen, de producent van ge coat papier voor de drankenindus trie. Stagiair Martijn Hamelink: „Bij Elocoat wordt veel aandacht besteed aan veiligheid en educatie. Bij dat laatste worden scholieren vooral opmerkzaam gemaakt op de kansen, die het technisch on derwijs biedt. En "veiligheid willen we ook buiten het bedrijf uitdra gen, bijvoorbeeld door het schen ken van deze hesjes en de bord jes." Volgens schooldirecteur Sjaak Hamelink komt het initiatief van Elocoat op het juiste moment. „De spullen waren flink aan het slijten. Begin dit jaar vroegen we ons nog af of we niet moesten stoppen met de klaarovers. De animo bij de vrijwilligers was niet erg groot meer. Maar het aantal is nu weer op peil. Het is erg verantwoorde lijk werk, soms ook riskant omdat niet iedereen direct stopt. Daarom kun je dit ook niet aan kinderen overlaten." De klaarovers op de Willem de Zwijgerlaan zijn gisterochtend doör Elocoat in het nieuw gestoken. Stagiair Martijn Hamelink keek even mee over de schouder van één van de klaarovers. foto Mark Neelemans Markt 51 I Middelburg T 0118 886 886 donderdag 10 dec. 14.30-21.00 uur Amnesty International mensenrechten in de Nigerdelta zaterdag 11 dec. 16.00-17.00 uur The Musicalcompany zaterdag 12 dec. 15.00-16.00 uur Youp van 't Hek en Bob Bronshoff signeren Bob Youp zaterdag 12 dec. 15.00-16.30 Jiur Eva Meijer en Simone Manuputty maandag 14 dec. 13.30-16.o&uur Kerstdecoraties Workshopzvu boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23