meningen 15 H kpn brieven Vergroot uw netwerk PZC mi ft besparen abonnement. Doe snel de Digitenne Bespaarcheck. Ca; Digitenne n|u donderdag 10 december 2009 SBBaasmgagBmaaBBBSgssgBsgBsaBsawBgaww^^ Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Bouwplannen 3 Ik haak in op de uitspraak van ge deputeerde Van Waveren, dat er geen behoefte is aan nieuwe wo ningen. Dat geldt ook voor Perkpol- der, waar dure woningen zijn ge pland langs een jachthaven, waar van de verkoop het plan financieel haalbaar moet maken. Beperking van het aantal woningen is moei lijk, omdat bepaalde gedeelten van het plan gefinancierd moeten wor den uit de opbrengst van deze wo ningen. Er zijn al signalen bij de uitvoerders van het plan die er op wijzen dat door de crisis de ver koop van deze woningen proble matisch wordt. En het plan is ge doemd te mislukken waarna de be woners van de regio met lege han den komen te staan. Geen fietsvoet- veer en ook geen plan Perkpolder waardoor de veerverbinding moet worden opgeofferd. Het zal zinvol zijn, dat er eindelijk een openlijke discussie komt over de haalbaar heid van het plan Perkpolder. Waarin ook de slachtoffers van het verdwijnen van de veerverbinding serieus worden genomen. A. Broekmans Wilhelminalaan 21, Hulst Klimaatconferentie Uit alle delen van de wereld zijn de deelnemers aan komen vliegen in de zilveren vogels. Elke vogel die opstijgt brengt ongeveer 200.000 li ter kerosine de lucht in en laat ver brandingsproducten achter als CO2. De zalen van de conferentie zijn goed verwarmd en verlicht, dat kost veel megawatts. Het zou mooi zijn als dat met windenergie Lees er alles over op www.deOndernemer.nl opgewekt was, want daar is Dene marken goed in. Maar dan zou het licht vaak niet branden en dat zou de afgevaardigden echt met het energieprobleem in aanraking brengen. Er zal wel een aansluiting zijn naar een conventionele elektri citeitscentrale die de nodige CO2 uitstoot. En dan zijn er nog al die verwarmde en verlichte hotelka mers en taxiritten. Om nog maar niet te spreken van de vele mega watts elektriciteit die de media er voor verbruikt. Het echte pro bleem, veel te veel mensen op deze aardbol, wordt niet besproken. Jan Ottens Notendijk 49, Terhole Dijken afsluiten 2 Dijken moeten worden afgesloten als dat voor de natuur noodzake lijk is, krant 7 december. Kennelijk is het vernieuwen van dijken langs de Wester- en Oosterschelde met een reden om bepaalde dijkdelen af te sluiten wegens 'bescherming van natuurwaarden'. Dit is nog nooit gebeurd, want tot nu toe zijn de dijken vrij toegankelijk voor ie dereen en dit feit doet onopge merkt afbreuk aan het Zeeuwse ge voel: kijken naar de zee, contact met het water. Onbegrijpelijk dat dijkverzwaring aan natuurwaarden gekoppeld wordt. Gebleken is dat wandelen of fietsen langs de zeewe ring geen extra nadelige invloed heeft op foeragerende of rustende vogels. De hekken op dijken verzie ken het landschap, krenken de Zeeuwen, weerhouden de toeris ten en hebben niets te maken met de natuur die de meeste Zeeuwen zich wensen. Ik hoop dat de poli tiek zich hierover voor de verkie zingen duidelijk uitspreekt. Ab Blok Vriesesweg 2 te Bruinisse Dijken afsluiten 3 Vandaag op de radio een liedje wat volgens de dj achterhaald is: wat is nou die heilstaat als er muren (hek ken?) om heen staan en alleen de vogels die vliegen van Oost- naar West-Berlijn worden niet neerge schoten of teruggefloten. Dit is in Zeeland weer springlevendf Veer tig jaar socialisme, er is in die tijd veel bereikt werd gezongen, nou de socialistische ambtenarenkliek in Middelburg weet er raad mee, de dijk in Ossenisse is afgesloten. Bij ons kunnen ze er ook wat van: Westkapelle wordt omringd door afgesloten natuurgebieden. Alleen de ganzen, die vliegen van oost naar west, die snappen het best! Die grazen met duizenden de wei landen in de buurt af op zoek naar nieuwe 'natuurgebieden'. Wibo Lievense Torenstraat 38, Westkapelle Volle varkensstal Het enige wat de gestresste varkens kunnen doen, is ademhalen (zie fo to, overvolle varkensstallen, 8 de cember). Intensivering van de vee houderij leidt tot een verhoging van de C02-uitstoot, maar daar spreekt men liever niet over. Het gevaar voor onze gezondheid wordt door allerlei 'wetenschappe lijke' onderzoeken weerlegd. Groot schalig transport leidt tot misstan den. Ruiming van drachtige geiten om de Q_-koorts de kop in te druk ken, leidt tot de dood van tiendui zenden niet-besmette dieren. Aan deze gevolgen van intensieve vee houderij kan nog een aspect wor den toegevoegd: het toedienen van antibiotica voor dieren. Hierbij wordt verruiming van oude stallen vermeden. Het is goedkoper en het dient ons economisch belang. Voor een strenge regelgeving en daarbij behorende controle, zoals Dene marken die kent, daar is in Neder land geen geld voor. De naam var- kensgriep wijzigen in Mexicaanse griep is goedkoper en leidt de aan dacht af van de werkelijke oorzaak. Rob van Raalten Irenestraat 22, Oost-Souburg Volle varkensstallen 2 Onder het kopje 'Bij nader inzien', krant 9 december wordt gezegd dat varkens aanzienlijk meer ruim te hebben dan op de foto van 8 de cember wordt gesuggereerd. Op de foto staan schat ik 2 varkens op 1,5 vierkante meter en inderdaad is dat minder dan de 1 vierkante die een varken nu heeft in de gebruike lijke leefsituatie. Maar om dit nu - aanzienlijk meer te noemen. Als het aan de varkensindustrie ligt wordt de ruimte zelfs terugge draaid naar 1 varken op 0,7 vierkan te meter. Dat bespaart de varkens houders 7 cent per kilogram. Dus nog minder ruimte dan op de eer der genoemde foto. Julia Ossewaarde Pr. Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Ouderen 2 Regelmatig lezen, horen en zien we in de media dat ouderen te duur zijn, te veel geld hebben, golf spelen, met een eigen jacht varen en verre reizen maken. Het lijkt op stemming maken tegen een groep waarbij alle ouderen over één rijke kam worden geschoren. De rege ring wil hier een stokje voor ste ken door ze langer te laten werken tegen minder loon en pensioen en zoekt verder naar een oplossing voor het ouderenprobleem. Vol gens overlevering was het bij de Pingpustam van Formosa gebruike lijk dat de ouderen zich jaarlijks aan de rand van het dorp ophin gen. In moderne vorm misschien door de regering toe te passen. M.F. van Eekhout Oranjedijk 56, Vlissingen Q-koorts Tijdens de Wildershype, het Uruz- gan-gedraai, het doorschuiven van de kredietcrisis en de afbraak van de sociaaldemocratie blijkt dat we in de grootste Qjkoorts-epidemie ter wereld ooit zitten. Al drie jaar. Artsen, de GGD en het RIVM zijn verbijsterd en onsteld dat ministers Verburg van Landbouw en Klink van Volksgezonheid, beiden met boerenachterban, noodkreten te laat oppakken. Sterker nog, onder zoek wordt tegengewerkt en infor matie over besmette bedrijven ach tergehouden. In Amerika worden reizigers naar Nederland geadvi seerd niet in Brabant te fietsen. Ge organiseerde misdaad dus. Richard Snoep M. v. Coehoorngracht 51, Vlissingen Braakman Met het accepteren van de nieuwe N6i-versmaliing bij de Braakman wordt dat zeker een gevaarlijke weg en dat is yoor de weggebrui ker onacceptabel. Het bosje, nog geen 9 hectare van de ecologische corridors, ligt daar ter voorkoming van dierenisolatie, zou met de nieu we wegbreedte met 10 procent ver kleind worden. Blijkens de opstel ling van de milieuorganisaties is het onmogelijk om 10 procent aan de noordzijde te missen en aan de zuidzijde te vergroten. Voorts is de N61 ook een corridor ter voorko ming van isolatie van West- Zeeuws-Vlaanderen. Het is aan te bevelen dat de overheid nadenkt in plaats van regels opvolgen. L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Ontpoldering 5 Met enige verbazing las ik het inter view met de heer Koppejan over zijn dappere en niet aflatende strijd tegen ontpoldering (krant, 9 december). In december 2007 had hij - en met hem het CDA - alle mogelijkheden om door te pakken en ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder te voorkomen. De Kamer had toen de macht in han den, omdat op dat moment de Scheldeverdragen moesten worden goedgekeurd. Koppejan diende een heldere motie in: geen gedwongen ontpoldering, anders geen goed keuring. Voor deze opstelling be stond brede steun. Maar hij durfde zijn rug niet recht houden tegen- over het kabinet, trok zijn motie in en ging in plaats daarvan akkoord met een duidelijk boterzachte toe zegging voor nieuw onderzoek naar alternatieven (Nijpels). Sinds dien heeft hij achter de feiten aan gelopen. Hoezo niet draaien? Leo van der Vliet Sint Janstraat 31, Middelburg Jodiumpillen 3 Voorstanders van kernenergie be weren steeds, dat deze schoon en veilig is. Dan is het niet logisch om in paniek te raken als jodiumpillen later beschikbaar zijn. Het is ver standig van onze burgervader kalm te blijven. Marianne de Bruijne Amnestylaan 56, Middelburg r ■VVV Wvm Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheck of vraag ernaar in de winkel. Postcode 6828 AG Huisnummer 25 Direct tv-kijken voor maar €8,50 per maand. Mm kpn winkel Lange Vorststraat 46, Goes Middelburg stuitje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15