Londen heft belasting op bankbonussen economieI 13 Studenten goed voor economie ingJÜ) CRISIS Minister Darling: Britse economie in 2010 uit recessie VW en Suzuki Aantal inkomens van meer dan ton stijgt Vastgoedbedrijf Dubai lijdt miljardenverlies EIB financiert BritNed-kabel Geen visakkoord EU en Noorwegen JU donderdag 10 december 2009 londen - Groot-Brittannië zal een eenmalige belasting van 50 pro cent heffen op bonussen voor ban kiers hoger dan 25.000 pond ster ling (27.500 euro). Met de op brengst moet de werkloosheid worden bestreden en een deel van het steungeld aan de bankensector worden terugverdiend. Dat kondig de de Britse minister van Financi ën, Alistair Darling, gisteren aan. Met de maatregel verwacht Dar ling 550 miljoen pond op te halen. De belastingheffing loopt tot april volgend jaar en geldt voor alle ban ken die in Groot-Brittannië actief zijn, inclusief filialen van buiten landse banken. De bankensector heeft al gewaarschuwd dat de wolfsburg - De Duitse autopro ducent Volkswagen neemt een be lang van 19,9 procent in de Japan se branchegenoot Suzuki. Suzuki wil de helft van het bedrag dat de Duitse autofabrikant betaalt ge bruiken voor de aankoop van aan delen Volkswagen. den haag - Studentensteden kun nen hun economie een extra im puls geven als zij universiteitsge bouwen, studentenhuizen en be drijven dicht bij elkaar zetten. Dat blijkt uit onderzoek van TNO. Het onderzoeksinstituut onder zocht de economische effecten van de aanwezigheid van universi teiten en hbo-opleidingen in der tien steden. In totaal levert de ken nissector jaarlijks een bijdrage van 14,5 miljard euro aan de econo mie. Dat is 25.000 euro per stu dent. Volgens de onderzoekers zouden de betrokken steden meer geld kunnen genereren door bedrijven, universiteiten en huisvesting van studenten te clusteren. Op die ma nier kunnen studenten en bedrij ven elkaar letterlijk makkelijker vinden. „Het loont de moeite om die clus tering beter te organiseren", zegt Vincent Buitenhuis van Kences, het samenwerkingsverband van acht studentenhuisvesters in Ne derland. Een voorbeeld is De Uit hof in Utrecht, dat begon als uni versiteitscomplex maar waar in middels ook bedrijven zitten en studenten wonen. Volgens Buitenhuis moeten univer siteitssteden proberen afgestudeer den langer binnenboord te hou den. In Amsterdam is ongeveer de helft van de bewoners hoger opgeleid. Dat heeft een positief effect op de economie. maatregel kan leiden tot een uit stroom van talent uit het land. De Britse regering heeft vele tien tallen miljarden in de financiële sector gepompt om de banken overeind te houden. De miljarden- steun voor de banken en de hoge bonussen voor bankiers hebben tot grote publieke ophef geleid in Groot-Brittannië. Minister Darling van Financiën liet verder aan het Britse parle ment weten dat hij verwacht dat de Britse economie volgend jaar uit de recessie kruipt. De Britse economie groeit in 2010 waar schijnlijk met ï.tot 1,5 procent. Voor dit jaar wordt nog uitgegaan van een krimp met 4,75 procent. In april rekende de overheid nog op een krimp in 2009 met 3,5 pro cent. Volgens Darling hebben de steun maatregelen van de overheid de ge volgen van de recessie binnen de perken gehouden. Naast de miljardensteun voor de banken injecteerde de Britse cen trale bank ook vele miljarden in de geldmarkt om de kredietverle ning op gang te houden en werd een slooppremie voor oude auto's ingevoerd. Het begrotingstekort van Groot- Brittannië komt in het begrotings jaar 2009/2010 naar verwachting uit op 178 miljard pond (197 mil jard euro), aldus Darling. In april werd nog uitgegaan van een tekort van 175 miljard pond. DEN HAAG Bijna 130.000 Nederlandse huishou dens hadden vorig jaar een besteed baar inkomen van meer dan 100.000 euro. Dat is ruim twee keer zoveel als in 2003, toen ruim 60.000 huishoudens minstens een ton te besteden hadden. Dat meld de het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gisteren. Gemiddeld hadden de zeven mil joen Nederlandse huishoudens vo rig jaar 33.500 euro te besteden. DUBAI Het vastgoedbedrijf Nakheel, nu in het middelpunt van de schuldencri sis in Dubai, is in de eerste helft van dit jaar diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf meldde giste ren een verlies van 2,5 miljard eu ro, vooral door afschrijvingen op zijn portefeuille. Nakheel was onder meer betrok ken bij de aanleg van palmvormige eilanden voor de kust van Dubai. 8gg®8B8888sg ARNHEM De Europese Investeringsbank (EIB) verstrekt netbeheerder Ten- net een lening van 150 miljoen eu ro voor de aanleg van de eerste elektriciteitsverbinding tussen Ne derland en Groot-Brittannië, de BritNed-kabel. De aanleg van de ka bel is in volle gang en het is de be doeling om die begin 2011 in ge bruik te nemen. Door de kabel wor den de elektriciteitsmarkten van beide landen aan elkaar gekoppeld. BRUSSEL De Europese Unie en Noorwegen zijn er niet in geslaagd overeen stemming te bereiken over visquo ta voor volgend jaar. De twee par tijen konden het niet eens worden over de vangsthoeveelheden voor makreel, ondanks de bereidheid van de EU om de Noren tegemoet te komen, aldus een teleurgestelde Europees Commissaris Joe Borg van Visserij gisteren. 00°)! Geachte aandeelhouder van ING, Onderwerp: Gelegenheid om uw rechten uit te oefenen Op 25 november jongstleden hebben onze aandeelhouders tijdens een Buitengewone Aandeelhoudersvergadering goedkeuring verleend aan belangrijke besluiten die zijn gepresenteerd door de Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur van ING Groep N.V. Deze verstrekkende besluiten helpen ons om meer eenvoud en transparantie te bereiken en stellen ons in staat om een heldere koers voorwaarts te zetten. Als onderdeel van de goedgekeurde maatregelen, zal ING voor een totale waarde van ongeveer 7,5 miljard euro nieuwe aandelen uitgeven in de vorm van een claimemissie. Belangrijke informatie met betrekking tot deze aanbieding kan worden gevonden in het prospectus, dat u kunt verkrijgen via onze website www.ing.com/claimemissie, of door te bellen naar 00800 2667 8825 (gratis). Wij willen dat u zich volledig bewust bent van de voorwaarden van de claims en helder zicht heeft op zowel de potentiële voordelen als de risico's van het gebruiken van een claim. Gelieve er rekening mee te houden dat de uitoefeningsperiode voor de claims eindigt op 15 december 2009 om 15.00 uur, waarna de claimemissie zal verlopen. Wij moedigen u graag nogmaals aan om ons prospectus te lezen en passend extern advies in te winnen. Hoogachtend, Jan Hommen CEO ING Groep Dit persbericht is geen prospectus. Enig aanbod tot verwerving van effecten ingevolge de aanbieding wordt gedaan, en een belegger dient zijn beleggingsbesluit te nemen, enkel op grond van de informatie die is opgenomen in het prospectus d.d. 27 november 2009 dat in Nederland algemeen beschikbaar zal worden gesteld in verband met zodanige aanbieding. Kopieën van, het prospectus kunnen kosteloos worden verkregen via de website van Euronext Amsterdam by NYSE Euronext (alleen Nederlands ingezetenen) en de website van de onderneming www.ing.com/claimemissie.Aan de belegging zijn risico's verbonden. De waarde van de aangeboden effecten kan fluctueren. Rendementen uit het verleden zijn geen garantie voor de toekomst. Potentiële beleggers worden geadviseerd om eerst hun eigen beleggingsadviseur te raadplegen alvorens een beleggingsbesluit te nemen. BANKIEREN BELEGGEN LEVENSVERZEKERINGEN PENSIOENEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13