buitenland9 vermoedelijk warmste Brown richt pijlen op elitaire komaf Tories Eén helpdesk voor Duitsers met virus in hun computer 2009 was het in sommige gebieden nog nooit zo heet Rechters wijzen zaak tegen KB-Luxbank af Dieven roofden vier miljoen via tunnel 'Meisjes roze cadeaus geven is seksistisch' Miljoenenboete voor Duitse FDP Nederlander bbb Kenia vast voor moord As The World Turns eindigt na 54 jaar woensdag 9 december 2009 BRUSSEL BERLIJN stan om het leven gekomen. Er de den zich in de laatste 48 uur vier grote explosies voor, verdeeld over het land. De aanslagen worden ge zien als een reactie van de Taliban op een groot offensief dat rege ringstroepen al in oktober van dit jaar begonnen in Zuid-Waziristan, bij de grens met Afghanistan. De Pa- kistanen proberen zo greep te krij gen op een gebied dat wemelt van de Taliban. foto Sakil Adil/AP geldt daar voor Alaska, waar in juli de op een na warmste maand Werd geregistreerd. Het bureau mat een extreme hitte golf in India in mei, alsmede een hittegolf in Noord-China in juni. Gedeelten van China ervoeren het warmste jaar sinds 1850. Australië was op twee jaar na nog nooit zo heet. Extreem hete temperaturen werden ook gemeten in het zuide lijke gedeelte van Zuid-Amerika. „Het decennium 2000-2009 wordt waarschijnlijk het warmste in de geschiedenis, warmer dan de jaren negentig, de jaren tachtig enzo voort", zei Jarraud. De gegevens werden vrijgegeven terwijl onder handelaars in Kopenhagen giste ren werkten aan een wereldwijde overeenkomst die de basis moet leggen voor beperking van het broeikaseffect. Eind volgende week komen naar verwachting meer dan honderd re geringsleiders en staatshoofden naar Kopenhagen voor een laatste onderhandelingsronde. Weten schappers stellen dat zonder maat regelen de aarde te maken zal krij gen met steeds hogere temperatu ren, die zullen leiden tot de uitster ving van plant- en diersoorten, overstromingen van kustgebieden, meer extreem weer, meer droogte en de verspreiding van ziekten. De regering-Obama leverde maan dag een bijdrage aan het proces in Kopenhagen door maatregelen be kend te maken ter verscherping van de controle op broeikasgassen. De maatregelen behoeven niet de instemming van het Congres. Ze kunnen leiden tot beperking van de uitstoot van personenauto's, energiecentrales en fabrieken. Het Amerikaanse Milieubescher mingsbureau (EPA) zei dat weten schappelijk is aangetoond dat broeikasgassen 'de volksgezond heid en het welzijn van het Ameri kaanse volk bedreigen'. De uit stoot van fossiele brandstoffen dient derhalve te worden beperkt, zo niet door het Congres dan door de overheidsinstantie die waakt over luchtverontreiniging. Een strafzaak in België tegen veer tien topbankiers is op een fiasco uitgedraaid. De rechtbank in Brus sel verklaarde de zaak over belastingfraude bij de KB-Luxbank gisteren niet-ontvankelijk. De aan klagers hadden gezegd dat ze het bewijs toevallig hadden gevonden bij huiszoekingen. Maar de duizen den documenten met namen van zwartspaarders waren gestolen. SAO PAULO De Braziliaanse politie heeft zes mannen gearresteerd die ervan ver dacht worden met behulp van een tunnel omgerekend vier miljoen euro uit een bedrijf voor geldtrans port te hebben geroofd. De man nen werden aangetroffen met een tas waarop het logo van het bedrijf stond. Vermoedelijk hebben de die ven maanden gedaan over het gra ven van de 150 meter lange tunnel. LONDEN In het Verenigd Koninkrijk is een actiegroep opgericht tegen roze kerstcadeaus voor meisjes. Volgens Pinkstinks (Roze stinkt) zijn roze cadeaus voor meisjes seksistisch en rolbevestigend en staan zij een carrière in de weg. Staatssecretaris Prentice (Justitie), heeft zich achter de campagne geschaard. Volgens Emma Moore, oprichtster van Pink stinks, staat roze voor passief en leuk om naar te kijken. De voor jongens gebruikte kleur blauw daarentegen zou staan voor krach tig en uitdagend. Volgens Pink stinks kweekt de kleur roze meis jes die alleen maar een prinses wil len zijn die wachten op een prins. STUTTGART De Duitse FDP moet 3,5 miljoen eu ro betalen omdat een lid de wetten voor politieke partijen overtrad. De liberalen waren bij de rechter in beroep gegaan tegen de boete van het parlement. Maar de FDP kreeg nul op haar rekest. Oud-mi nister Möllemann had als voorzit ter van een regionale afdeling van de partij jarenlang geld doorge sluisd naar de landelijke partijkas. MOMBASA Een Nederlander is gisteren in Mombasa, Kenia, gearresteerd op verdenking van moord. De man probeerde zelfmoord te plegen na dat de politie het lijk van zijn vrien din in hun huis had gevonden. Vol gens de politie stak de man zich zelf in de borst nadat agenten arri veerden. Hij staat binnenkort te recht voor moord en poging tot zelfmoord. LOS ANGELES Na 54 jaar stopt de Amerikaanse zender CBS met de soap As The Woiid TurnsHet betekent het einde van de avonturen van de kleurrijke inwoners van het stadje Oakdale. Dat maakte de Amerikaanse zen der gisteren bekend. De laatste uit zending is in september. In Neder land loopt de soap enkele maan den achter op de Verenigde Staten, zodat de Nederlandse fans nog wat langer kunnen genieten. RTL 8 zendt de serie op werkdagen 's avonds uit en RTL 4 herhaalt de af levering de volgende dag. Het stop pen van de serie is een klap voor de soapindustrie. Onlangs stopte CBS ook met de soap Guiding Light. Duitsland krijgt een centrale hulp post voor slachtoffers van een com putervirus. Volgens de bedenkers gaat het om een uniek project in Europa: providers werken er in sa men en de Bondsregering betaalt een deel van de kosten. De plan nen werden bekendgemaakt tij dens een conferentie over informa tietechnologie in Stuttgart. Al in de eerste helft van volgend jaar moeten Duitse computerge bruikers gebruik kunnen maken van het informatie- en adviespunt. Dat moet hen in staat stellen thuis hun computers te bevrijden van vi russen. De bedoeling is dat internetprovi- ders hun klanten voor virussen gaan waarschuwen en eerste hulp bieden. Mocht dat niet baten, dan krijgt de klant een toegangscode voor het hulpcentrum. De service is vooralsnog gratis. Deskundigen schatten dat onge veer een kwart van alle computers in de Bondsrepubliek is geïnfec teerd. Sommige providers willen klanten weren die hun computer niet tegen virussen beschermen. lastingplannen van de Tories be dacht zijn 'op de speelvelden van Eton', de uiterst elitaire particulie re school waar partijleider David Cameron onderwijs genoot. Vol gens veel Britse kranten komt de uitspraak bij Alistair Campbell van daan, de spindokter van oud-pre mier Tony Blair. De 'klassenoor- log' zou onderdeel zijn van de stra tegie Brown komend voorjaar toch een zege te bezorgen. Cameron noemt de opmerking van Brown 'zielig, hatelijk en stom', maar het risico dat hij loopt is aanzienlijk. Als de kiezer Brown gelooft, zal elke poging van de To ries om zich voor te doen als een partij voor de gewone Brit, als on echt worden ervaren. Browns eerdere poging om een 'klassenoorlog' te beginnen werk te averechts tijdens de tussentijdse verkiezingen in het district Crewe en Nantwich vorig jaar. Maar nu is er wel een grote kans dat de po ging slaagt, meent Suzanne McDo nald-Walker, docent politicologie. „In een klimaat waarin bankiers grote bonussen krijgen nadat de banken gered zijn door de belas tingbetaler, bestaat er een grote aversie tegen mensen in goedbe taalde, elitaire functies." Wellicht dat Cameron daarom An- nunziata Rees-Mogg, Tory-kandi- daat voor het kiesdistrict Somer- ton, zou hebben gevraagd haar naam te veranderen in Nancy Mogg, om haar een wat alledaag ser imago te geven. Rees-Mogg weigerde dit echter, zij wil haar volledige naam behouden. De con servatieve partij doet de opmer king van Cameron af als een grap je, maar politieke analisten menen dat Cameron zich wel degelijk zor gen maakt. „De Eton-verwijzing is door La bour eenvoudig te maken en voor de Tories moeilijk te weerleggen", stelt Mark Wickham-Jones, hoogle raar politieke wetenschappen. Een groot deel van het schaduwkabi net bestaat immers uit miljonairs. Het is echter de vraag of de Britse kiezer zich werkelijk om de af komst en scholing van politici be kommert. 'Een premier kiezen is niet het uitzoeken van een vakan tiemaatje, maar iemand inhuren die de baan aan kan', schrijft co lumnist Fraser Nelson in dagblad The Guardian. 'Als hij goed is opge leid, is dat dan echt zo'n zonde?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9