De kleding en glanzen moet glitteren 9. mijn kerst jewel kan Wat Wat kan niet door Annemarie Zevenbergen Sinterklaas heeft nog nauwelijks zijn hielen gelicht of de Kerst man dringt zich in volle hevig heid aan ons op. Waren de win kels al gevuld met lekkernijen en nieuwe ballen voor de kerstboom, nu staan de etalages van modezaken ook bol van feestjurken en andere accessoires die moeten verleiden toch iets nieuws aan te schaffen. Maar je van top tot teen in het nieuw ste ken is niet altijd nodig. Met een beetje durf en creativiteit valt er van bestaande kledingstukken echt iets aparts en feeste lijks te maken. Pailletten doen wonderen voor een giletje of bolerootje en een mooie ketting fleurt een jurkje ook al snel op. Ook op onderdelen kan flink ge scoord worden. Een glanzend topje on der een blazer ziet er al direct feestelijk uit. De paillet is overigens ook veelvuldig aan wezig in de kerstcollecties. Er is een groot aanbod aan glanzende en glitterende kerstkleding. Van stijlvolle zwarte avond jurken tot vlammend rode exemplaren. Rood is en blijft een kerstkleur. Net als zwart overigens, want de overbekende LBD is overal en altijd goed. LBD vraagt u zich misschien af? Inderdaad: Little Black Dress. Het ultie me zwarte jurkje, geesteskind van Coco Chanel en tot op de dag van vandaag een goede en chique keuze. Overal op de kop te tikken, van C&A tot SPS en Esprit. Overigens is voor de kerstcollecties gretig nformeer vooraf bij gastvrouw of gast heer of er een kledingcode voor het kerstdiner is. e Chique gecombineerd met dagelijks, zoals jeans met een glan zend topje en mooie blazer, is geschikt voor een informeel etentje. Eenvoud siert: een mooie zwarte broek met chique blouse en pumps kunnen over al en altijd. Een avondjurk hoort bij een klassiek of gala-diner. Zwart, opvallend rood of in edelsteentinten zijn ze te kust en te keur te vinden. Zowel lang als kort. Felgekleurde avondtasjes zijn 'in'. Gouden naake-up voor de ogen past bij de kerstdagen. Lipgloss maakt de mond ook feestelijk. Glanzend (gewassen) haar doet het goed bij kaarslicht. Pas het haar aan de kledingstijl aan. De knot staat voor elegantie en vrouwelijkheid. Kaarslicht laat sieraden als strass, zirkonia's en echte edel stenen extra glitteren. lijk niet aardig. e Om het half uur naar de wc gaan om make-up bij te werken is niet nodig. Na het eten even de lippen opnieuw doen moet ge noeg zijn. e Te veel parfum is voor de overige gasten niet prettig, e Glittercrème voor decolleté en armen is echt uit. Gebruik daar voor een zachte, perzikachtige glans. Een smoking met een paar Nikes eronder ziet er niet uit. Dat geldt overigens ook voor ongepoetste schoenen. Hoe fraai een mobieltje ook is, bellen of sms'en tijdens het eten is uit den boze. Galajurk of black tie? Gaan we voor chique of brengen we de kerstdagen door in heerlijke nonchalance? Er is keuze genoeg op kledinggebied. Voor degene die toch modieus voor de dag willen komen, een aantal trends en tips. Van kerstkleuren tot kleding-etiquette. Want als je het doet, doe het dan goed. gebruik gemaakt van glanzende stof fen. Niet alleen zwart en rood, ook tinten als smaragd groen, geel, fuchsia en blauw zijn terug te vinden. Zelfs wit- tinten zijn goed verte genwoordigd. Voor mannen is er ook genoeg aanbod. For meel in pak met een mooie glanzende strop das of nonchalant met gi letje en een sjaaltje en een comfortabele broek. Een dunne trui, eventueel met een choker, is ook een alternatief. En ook hier loopt het kleurenpalet van zwart tot rood en verder. Een rood pak is trouwens alleen voorbehouden aan de 'echte' Kerstman. Overdaad schaadt. Te uitbundig gekleed met veel te veel sieraden en make-up is een garantie om de plank goed mis te slaan. o Pailletten zijn 'in', maar beperk ze tot één kle dingstuk. Dus niet een jasje met pailletten plus een topje en rok ermee bedekt. Degene die het etentje geeft overtroeven in kleding, is natuur „Kerst is voor mij een bijzondere tijd, die breng ik het liefst door met mijn kinderen in mijn eigen huis bij de houtkachel en een goed glas wijn. Als kind wilde ik de meest gla- moureuze kerst organiseren, nu hou ik het eenvoudig en puur." Rianne de Witte, mode-ontwerpster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95