Lekker uitpakken met Kerstmis DNA-pen Champagne Antiek KerstkraMt- mijn kerst(jewel woensdag 9 december 2009 „Kerstmis is voor mij tijd voor bezinning. Stilstaan bij m'n familie, bij wat we doen als provinciaal bestuur, bij mensen die iets dierbaars zijn verloren. Of mensen, die zorgen heb ben over hun kinderen of naasten. Daarnaast is er tijd voor dankbaarheid voor al het goe de en vrolijke in mijn leven." Karla Peijs, Commissaris van de Koningin in Zeeland Niet te zuinig doen, dit jaar, want de kerstcadeautjes mogen wel wat kosten. Dus niet wéér een paar sokken of een stropdas, maar een lingeriesetje van naaldbomenpulp of bloemen die nooit verwelken. Voor de limited edition Parker Duofold DNA heeft de ontwerper zich laten inspireren door art deco en de dubbele helix van het DNA. Het re sultaat is een penschacht met drie dimensionale optiek, met grijze en zwarte kleurtonen. De pen wordt met de hand gemaakt, en heeft een r8 karaat gouden penpunt met platina deklaag. Schrijfcomfort ver zekerd. Van deze handgemaakte pen zijn slechts ro88 pennen ver vaardigd. Vandaar de eveneens ex clusieve prijs: 888 euro. Bijzonder genoeg om met kerst te geven, en op Oud en Nieuw mee te proosten: een prijswin nende champagne. De Gosset Grande Réserve Brut is dit jaar gekozen tot beste onder 36.000 wijnen, waaronder 2000 champagnes en daarmee winnaar van de prestigieuze 'Grape d'or Guide Hachette' en de 'Coup de coeur'. De ze champagne van het 425 jaar oude Huis Gosset wordt omschreven als intens, com plex, fris, verleidelijk en zwoel. Na het wal sen gevolgd door rijpe aroma's van rood en zwart fruit, met vanille, kardemom en amandelspijs op de achtergrond. Presen teer de champagne in een luxe omdoos en geef er bijbehorende flütes en afsluitdop bij om het af te maken. Deze champagne kost zo'n 47,50 euro per fles. Bezoek voor tijdloos mooie geschenken antiekzaken of veilinghuizen. Weer eens wat anders dan de laatste hy pe. Verras uw geliefden bijvoorbeeld met een fraaie zak- zonnewijzer in houten doosje (Duitsland, ca. 1800), die tussen de 150 en 200 euro op moet brengen. Ook aardig: een bronzen figuurtje van 4,7 bij 6,2 cm (Wenen, 19e eeuw), voorstellende een olifant met twee kaartspelende apen op zijn rug. Richtprijs: 200 tot 250 euro. Heel geschikt voor het kerstdi ner: ovale zilveren broodmand van 470 gram, ruim dertig centime ter lang, versierd met florale motieven en parelrand (1924-2943, Zil- verfabriek Schoonhoven, mt: Fa. H. Hooykaas). Kost zo tussen de 250 en 350 euro. Rozen verwelken, schepen ver gaan, maar zijden bloemen blijven héél lang staan. En ze hebben net zo'n gunstige in vloed op het humeur als éch te bloemen, blijkt uit onderzoek. De betere zijden bloemen en planten herken je onmiddelijk: niet aan hun uiterlijk, want ze zijn bijna niet van echt te onderscheiden, maar wel aan de prijs. Voor een flink boeket moet flink in de buidel getast worden. Daar staat tegenover dat je er eindeloos plezier van hebt. Een paar bloeiende takken tussen wat echt groen uit de tuin en er staat een prachtig boeket op tafel. Ook om fleur te brengen in hoekjes waar geen plant het uithoudt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92