Fabelac terug mar edekt of e>asis? Key rtkrcurt - woensdag 9 december 2009 „Vroeger ging ik naar de kerk met kerst. We aten krentenbrood en dronken koffie met gekookte melk. Nu heb ik een hekel aan de kerstdagen. Van mij mag het zo snel mogelijk januari zijn." Franca Treur, schrijfster Het huis is helemaal in kerstsfeer, het menu is samengesteld, de gasten zijn uitgenodigd. Het enige wat nog ontbreekt, is een fabelachtig gedekte kersttafel. Maar hoe pakt u het dit jaar aan? Gaat u voor totale luxe of is het terug naar de basis? ook voor een servies in melkachtige kleu ren of (ijs)blauwe en grijstinten kiezen, gecombineerd met veel zilver en glas. Welke stijl u ook kiest, mooie wijnglazen mogen op de kersttafel niet ontbreken. Met dunne, kristallen glazen lijkt de wijn beter te smaken. Wie een goede wijn he lemaal tot zijn recht wil laten komen, schaft een decanteerkan aan. En zo'n kan ziet er meteen super stijlvol uit aan de kerstdis. Een andere eyecather op de kersttafel is de kerstbloem. Een amaryllis bijvoor beeld, is een bloembol die u zelf gemakke lijk in een mooie pot kunt planten of in de meeste tuincentra kant-en-klaar kunt kopen. De amaryllis heeft een imposante bloem en is in donkerrood, knalrood, spierwit, wit met rode streepjes of zalm roze verkrijgbaar. Met decoratiematerialen als lint of kerst ballen maakt u van de amaryllis een heu se kerstbloem die de kersttafel net een beetje extra sfeer geeft. Barok is helemaal in dit jaar als het gaat om kerstversiering. En dat zie je ook terug op ta fel. Subtiliteit is uit den boze bij deze barokke stijl. Het kan eigenlijk niet opzichtig genoeg. Dat bete kent bijvoorbeeld goudkleurige onderbor den en een tafellaken in een warme kleur als oranje. Grote kristallen wijnglazen naast elk bord mogen niet ont breken, maar wie echt voor barok wil gaan, kiest voor glanzende, goudkleurige kel ken. Ook de borden mogen lekker opvallen dit jaar en als het even kan is het servies rijk gedecoreerd. Goudkleurige kan delaars maken zo'n rijkelijk gevul de tafel helemaal af 2009 is het jaar van de extremen, zo lijkt het wel. Want ook het te genovergestelde van een deca dent gedekte tafel, de landelijke uitstraling, is Helemaal hip. Hier bij horen natuurlijke materi alen en blijft alles wat bling bling is in de doos. Kenmer kend voor de landelij ke kerstta fel is het gebruik van een voudige, maar hoog waardige en eerlijke materia len zoals (vergrijsd) hout, houten onder- borden, eenvoudige borden met kaarsen op tafel, rieten manden en ruw tafeltex- ticl. Ideaal voor de duurzame kerstgedach te. De overheersende kleuren zijn wit, crème, aubergine en noga. Lila en paars zijn belangrijke accentkleuren. Een paar li la- of paarskleurige planten op tatel als cy clamen en tillandsia maken de sfeer com pleet. Zijn de barokke en de landelij ke stijl vooru te veel van het goede, dan is de traditionele witte kersttafel een vertrouwde en nog steeds populaire optie. Neem een wit tafellaken, witte borden en kristallen glazen. Wissel om het geheel niet al te wit te ma ken af met de kleur zilver. Poets het zilveren bestek en de zilveren kande laars dus eens flink op. Gebruik wit te kaarsen, maar wel bijvoorbeeld servetten in zilvergrijs. Ter decora tie zou u een schaal met witte en zilverkleurige kerstballen in het midden van de tafel kunnen zetten. Wordt de tafel toch iets te wit naar uw zin, gebruik dan wit als dominante kleur, maar pas accen ten in goud, oranjerood, pastelpaars, roze of zwart toe. U kunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91