groeispurt Henk ten Cate moet weg als trainer Panathinaikos Kees van de Sluis doet stap terug bij Goes Studiedag Zeeuwse sportgeschiedenis De allerhoogste spaarrente BenZeker van Nederland? Resterende tegenstanders Trainerscarrière Henk ten Cate woensdag 9 december 2009 geven. De beslissing van de voorzitter zal de vriendschap die we hebben niet beïnvloeden." Het vertrek van Ten Cate is verras send. Panathinaikos staat tweede in de Griekse competitie met slechts een punt achterstand op koploper Olympiakos Piraeus. Het elftal won tien van de dertien com petitiewedstrijden. In de Europa League staat Panathinaikos tweede in groep F en heeft het aan een ge lijkspel tegen Dinamo Boekarest in de laatste groepswedstrijd vol- CLUBS 1988-1990: Go Ahead Eagles (eerst assistent en vanaf 22 februa ri '90 hoofdtrainer) 1990-1992: Heracles (eerst assis tent en vanaf 22 november '90 hoofdtrainer) 1992-1993: Rheden (amateurs) 1993-1995: Go Ahead Eagles 1995-1997: Sparta 1997-1998: Vitesse 1998-1999: Uerdingen 1999-2000: MTK Boedapest 2000-2003: NAC Breda 2003-2006: Barcelona (assistent) 2006-2007: Ajax 2007-2008: Chelsea (assistent) 2008-2009: Panathinaikos ERELIJST MTK Boedapest: nationale beker (2000) Barcelona: landskampioen 2005 en 2006, Champions League 2006 Ajax: Johan Cruijff Schaal 2006 en 2007, nationale beker 2007. MIDDELBURG - De geschiedenis van de sport in Zeeland staat woens dag 23 december centraal tijdens de studiedag van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen. De werkgroep cultuur historie heeft verschillende spre kers uitgenodigd. Zo zal drs. Wilfred van Buuren van de stichting De Sportwereld iets vertellen over de sportgeschie denis van Nederland, gelardeerd met Zeeuwse voorbeelden. Drs. Ni co van Horn (eveneens van de stichting De Sportwereld) houdt een lezing over de bronnen van de Zeeuwse sportgeschiedenis. Na de pauze zal Leo de Visser, voorzitter van de Zeeuwse Ringrij- dersvereniging, het Zeeuwse ringrijden door de jaren heen be lichten. De PZC-journalisten Rudy Boogert en Jan Dagevos vertellen iets over de sport en sportjourna listiek in Zeeland. Zij duiken in de geschiedenis van de Zeeuwse sport. De bijeenkomst wordt woensdag 23 december in de Zeeuwse bibliotheek te Middel burg gehouden. De opening is om 13.00 uur. Tijdens de bijeenkomst worden er bewegende beelden ge toond, die te maken hebben met de Zeeuwse sportgeschiedenis. Ook zijn er stands van de regiona le sportkoepel SportZeeland, de werkgroep cultuurhistorie en De Sportwereld. Wie de studiedag wil bezoeken, kan zich aanmelden bij de werk groep via het mailadres: cultuurhistorie@zeelandnet.nl 19 dec: Cees Rijk (zwart Rentmeester) 2 jan: Daaf Kasse (wit) 16 jan: Jaap Veerhoek (wit) 13 feb: Martin van Dijk (wit) 6/13 mrt: Johnny de Leeuw (zwart) is dat hij goed kan rekenen", ver klaarde Rianka Rentmeester, die volgende week voor het eerst mee doet aan de finale van het NK voor vrouwen. Haar broer gaf haar in alle bescheidenheid gelijk. „En ik heb een goed ruimtelijk in zicht. Daardoor kan ik snel doorre kenen wat de consequenties zijn van bepaalde zetten." Na de zoveelste zege lijken alleen Daaf Kasse en Johnny de Leeuw Rentmeester nog enigszins te kun nen bedreigen. De Leeuw staat op twee punten achterstand, Kasse op drie. Beiden moeten nog tegen Rentmeester aantreden. „Martijn was altijd al een goede dammer, maar had iets nonchalants over zich", analyseerde Daaf Kasse. „Dat is hij nu kwijt. Hij is veel de gelijker geworden." Johnny de Leeuw knikte instem mend bij de woorden van Kasse. „Martijn is theoretisch heel sterk, heeft weinig zwakke punten en heeft een spannende stijf', vulde hij aan. „De manier waarop hij tij dens dit ZK Arjo Kousemaker en Ian van de Weteringh versloeg, was erg knap. Zijn niveau is erg hoog." Dat niveau mag dan hoog zijn, het is Rentmeester nog niet hoog ge noeg. Hij wil dit jaar op het ZK meer punten scoren dan vorig jaar (toen scoorde hij achttien punten uit elf partijen) en hij wil zich plaatsen voor de finale van het Ne derlands kampioenschap. En hij zou zich graag 'nationaal meester' willen gaan noemen. De weg is nog lang. „Ik ben 2t jaar, maar ben niet zo goed als Bennie Provoost uit Aagtekerke toen hij zo oud was. En hij is daar na nog een stuk sterker geworden. Het verschil tussen hem en mij is" nog groot. Maar wie weet wat er gebeurt, als ik weer tijd krijg om te trainen." Het familietreffen was ook de strijd tussen de voorzitter van 's-Gravenpolder (Martijn) en de se cretaris van de club (Rianka). „Een van de sterke punten van Martijn door Charlie Bootsma ATHENE - Henk ten Cate is per di rect vertrokken als trainer van Pa nathinaikos. Dat maakte de Griek se club gisteren bekend op de web site. Voorzitter Nicolas Pateras liet weten de samenwerking in goed overleg met de Nederlandse coach te hebben beëindigd. Ten Cate wordt vervangen door Nikos Nio- plias, de huidige trainer van Grie kenland onder 21. „Het was een eer voor me om Pa nathinaikos te coachen en de resul taten hebben me daarin ge steund", reageerde Ten Cate. „Ik heb het team opgebouwd. Ik res pecteer het dat mensen niet tevre den zijn met het complete plaatje, maar de staf en ik hebben alles ge- doende om door te stoten naar de knock-outfase. Ten Cate verloor wel de laatste twee belangrijke wedstrijden met de Griekse grootmacht. Olympia kos was eind november in de com petitie te sterk (2-0). In de Europa League verloor Panathinaikos met 1-0 van Frank Rijkaards Galatasa- ray. Ten Cate kreeg in juni 2008 de lei ding bij Panathinaikos. In zijn eer ste seizoen werd de club tweede. In de voorronde van de Cham pions League was Atletico Madrid in augustus te sterk. Ten Cate was eerder onder meer trainer van Ajax en NAC Breda. Henk ten Cate MIDDELBURG - Kees van de Sluis stopt aan het einde van het sei zoen als trainer van Goes. Van de Sluis is aan zijn tweede seizoen be zig bij de club waar hij in het verle den zelf ook heeft gevoetbald. Hij zal niet verloren gaan voor de club, want in samenspraak met de technische commissie wordt voor Van de Sluis een functie in de luw te gezocht. Van de Sluis had eerder Walcheren, RCS, 's-Heer Arends- kerke, Patrijzen en Zeelandia Mid delburg. SSV'65 heeft een akkoord be reikt met Alexander van Keulen. De trainer staat ook volgend sei zoen aan het roer bij de zater dag-tweedeklasser uit zijn woon plaats. Eerder leidde hij de eerste elftallen van Bruse Boys, Kapelle, RCS en Serooskerke. Marcel de Nijs gaat volgend sei zoen als trainer aan de slag bij za terdag-derdeklasser Kapelle. Hij is nu aan zijn tweede seizoen bezig bij het één klasse lager acterende Bevelanders. In het verleden was De Nijs werkzaam bij onder meer Serooskerke en Wolfaartsdijk. Bij Kapelle wordt hij de opvolger van Adriaan Nieuwenhuijse. Eddie Kiesenberg heeft zijn ver blijf bij Rillandia met een jaar ver lengd. De oefenmeester uit Zierik- zee ios momenteel aan zijn twee de seizoen bezig bij de zater dag-derdeklasser. Eerder was Kie senberg trainer bij onder meer Co- lijnsplaatse Boys, SSV'65 (assis tent), NVS uit Nieuw-Vossemeer en Rood Wit uit Willebrord. Jos Wesdorp is ook volgend sei zoen trainer van ZSC62. De trai ner uit Zierikzee verlengde gistera vond zijn contract met één jaar. „Het bestuur en de spelersgroep zijn heel erg enthousiast en wil den graag verder. En ik wil hier graag ook nog minimaal één, en misschien wel twee seizoenen ver der als trainer", liet Wesdorp we ten. De oefenmeester is momen teel bezig aan zijn eerste seizoen bij de Scharend ij kse vierdeklasser. O voor een overzicht van de Zeeuwse trainerstombola, zie het weblog RudeStats via www.pzc.nl/blogs Kees van de Sluis vergelijkt en helpt u op weg! BenZeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81