zeeland 127 'Echt niet iedereen gaat op de bon' TOSS PZC Communiebeurs voor Zeeuwse katholieken POLITIECONTROLES BIJ KERKEN Burgemeester Siebe Kramer weerspreekt law order-trend in Kapelle Leuke cadeautip! www.pzc.nl/webwinkel Toos Henk woensdag 9 december 2009 door Frank Balkenende Het jaarlijkse aantal mel dingen over kerkgan gers die in Kapelle ver keerd parkeren, is vol gens de politie op maximaal twee handen te tellen. Toch zal de poli tie 's zondags rondom kerken va ker controleren op verkeerszonda- ren. Het gaat niet om een heksenjacht, bezweert de Kapelse burgemeester Siebe Kramer meteen. „Ie moet al leen zo en nu dan een signaal afge ven. Ook kerkgangers moeten zich aan de regels houden." Zoals de politie in Reimerswaal met enige regelmaat op zondag een 'rondje kerken' doet, zo zal hetzelfde team in Kapelle letten op kerkgangers die buiten vakken parkeren. Dominee Luuk Deventer van de Kapelse PKN-gemeente trok giste ren de wenkbrauwen op. Hij beti telde de maatregel als 'volslagen onzin'. De gemeente zou zelf ook een beetje boter op het hoofd heb ben door weggedeelten te versmal len, waardoor hulpdiensten er soms moeilijk doorheen komen. Als dat het geval is, heeft hij be grip voor zondagse controles. In Kapelle zijn echter geen inciden ten bekend van ambulances of brandweerauto's die blijven steken omdat gelovigen hun auto half op de rijbaan hebben neergezet. Burgemeester Kramer werpt tegen dat het daar ook niet meteen om draait. „Het is niet zo dat het de spuigaten uitloopt. Ik krijg wel via de mail regelmatig opmerkingen over verkeerssituaties, ook over de parkeerproblemen rond de ker ken. Dat leidt soms tot verkeerson veiligheid. Een auto die onverlicht in de berm staat, voor een ver keersbord of in de berm van een rotonde. Ik vind dat je daar wel voor moet waarschuwen." De kerkenraad van de groeiende Petrakerk heeft zich die raad ter harte genomen. Vanaf de kansel is gewaarschuwd voor de politiecon troles. „Wij willen geen overlast veroorzaken. Iedereen moet netjes parkeren, ook al zie je in een natte maand meer mensen met de auto komen", zegt ouderling Kees Hoek man. De situatie rond de - in de volks mond nog hervormde - kerk aan het Kerkplein is volgens Kramer niet dramatisch slecht. Kerkbezoe kers - dikwijls ook mensen die een concert in het godshuis bijwonen - kunnen onder meer parkeren op het terrein van supermarkt Golff Ook bij de Ciooo is buiten ope ningstijden plaats. „Dan zie je soms dat mensen dat stukje al te ver lopen vinden. Daar om geven we een signaal af" Dat signaal lijkt te passen in een law order-trend in Kapelle. Overlast veroorzakende jeugd op het Wemeldingse sluizencomplex werd aangepakt met extra politie toezicht (er kwam zelf een zomer- politiepost) en een zomermenu- kaart, die boetes opdist die jonge overtreders te wachten staan. Een dergelijke menukaart hanteerde Kapelle al om de jaarwisseling or dentelijk te laten verlopen. De gemeente ziet sinds eind 2008 ook strenger toe op naleving van de Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV). T\vee bijzondere op sporingsambtenaren doen werk waar de politie niet aan toekomt: hondenbezitters verbaliseren als ze de uitwerpselen van hun trou we viervoeter verzuimen op te rui men. Of letten op verkeerd gepar keerde aanhangwagentjes. Kor tom, de strijd tegen de verloede ring wordt opgevoerd. Vorige week kwam er een toe gangsverbod in Kapelse parken bij. Door voortdurende overlast willen burgemeester en wethouders de parken Ambachtsherenwegeling en Eliwerve in Kapelle, speeltuin Zuidhoek en het hertenkamp in Wemeldinge vanaf een uur na zonsondergang tot zeven uur 's ochtends tot verboden gebied ver klaren. Binnenkort verschijnen er bordjes 'verboden toegang' bij de entrees. Een flink pakket repressieve maatregelen in korte tijd. Is de tolerantiegrens in Ka pelle gedaald? Kijk eens in Goes. Daar zijn nadat de Singel straat autovrij is gemaakt, nog zo'n twintig vakken gereserveerd voor kerkgangers die moeilijk ter been zijn. En natuurlijk staat er wel eens een autootje meer. „Ik hoor geen klachten en dus gaan we niet extra controleren", zegt de Goese burgemeester Dick van der Zaag. Burgemeester Kramer - die deze De politie zal op verzoek van burgemeester Kramer op zondagen bij twee kerken in Kapelle vaker controleren op foutparkeerders: bij de PKN-kerk aan het Kerkplein (foto) en de Petrakerk aan de rand van Eliwerve. foto Ronald den Dekker week suggereerde dat Goes met hetzelfde probleem kampt bij de kerken - spreekt tegen dat hij een Bromsnor is, puur een man van or de en gezag. „We gaan echt niet iedereen zo maar op de bon slingeren. Aan de andere leant is er ook wel het een en ander gebeurd in Kapelle. Praat huisjes in Wemeldinge en bij Scho- re zijn bijvoorbeeld vernield en er is grafschennis gepleegd op de be graafplaats in Kapelle. Je kunt niet alles met de mantel der liefde be dekken." Scheurkalender WEBWINKEL j categorie Diversen Scheurkalender 2010 Toos Henk van cartoonist Paul Kusters vormen het kolderieke duo van de populaire, actuele cartoon, die in vrijwel alle provinciale kranten verschijnt. De kalender biedt een jaar lang iedere dag in de keu ken, op het toilet of op het werk een op de actualiteit geënte grap van het populaire duo. Toos Henk worden dagelijks gelezen door vele duizenden fans tussen de 9 en 90 jaar. Lezersprijs 12,95* Exclusief 1,95 verzendkosten door Raymond de Frel 'S-HEERENHOEK - Zeeland krijgt een heuse communiebeurs. In restau rant De Korenbeurs aan de Hee renstraat 17 in 's-Heerenhoek staat op woensdag 27 januari alles in het teken van de viering van de eerste Heilige Communie. Onderneemster Petra van 't West einde uit Borssele hield voor haar kledingwinkel Stadse Fratsen vo rig jaar een modeshow, waar ook communiekleding werd geshowd. „Ik kreeg veel vragen of ik daar iets extra's mee kon doen. In sa menwerking met de communie werkgroep van de Don Bosco- school in 's-Heerenhoek heb ik daarom een beurs georganiseerd. Het is een gok, want de doelgroep is bescheiden. Er zijn volgend jaar driehonderd Zeeuwse kinderen die hun eerste communie ontvan gen", vertelt Van 't Westeinde. Alle katholieke basisscholen uit Zeeland zijn ingelicht over de beurs. Tien ondernemers uit Zeeuws-Vlaanderen en de Bevelan- den belichten van t4.oo tot 17.00 uur alle facetten die van toepas sing zijn op de eerste Heilige Com munie. Er is een modeshow en fo tografen laten werk zien. Ook zijn er bakkers, een bloemist, cateraars en entertainers present.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71