Waarom toch per se 22 Schouwenaar wil nu geen Don Quichot zijn Collectebus weg na inbraak Twee gewonden door omvallen krat Winkeldief probeert agent te bijten Maritieme ruilavond scheepsliefhebbers Schoppesteele weg naar restaurateur Jeannette de Vis voert lijst SP aan Kerstverhaal en ontpoldering in één stal Kerstlichtactie voor Vlissingse kinderpolikliniek woensdag 9 december 2009 door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar (Middelburg) wil niet als een Don Quichot blijven strijden tegen de samenvoeging van de Zeeuwse brandweerkorp sen tot één korps. Gisteravond be kende hij tegenover de leden van de raadscommissie Algemeen Be stuur dat hij, ondanks alle beden kingen die hij nog steeds heeft, nu toch kiest voor regionalisering om dat het hem niet gelukt is de twaalf andere Zeeuwse burgemees ters te overtuigen van zijn beden kingen. Schouwenaar liet ook weten dat zijn ommezwaai alles te maken heeft met de dreiging van minister Guusje ter Horst van Binnenland se Zaken om haar fusiepremie in te trekken als er in Zeeland een ge meente toch dwars blijft liggen. De burgemeester zei ook dat ande re gemeenten nu toch wat kriti scher denken over het gevaar van bureaucratisering bij de nieuwe veiligheidsregio. Er is, zo vervolg de hij, echter geen garantie te ge ven dat de brandweer door de re gionalisering beter of slechter wordt. De tijd moet dat leren, al dus Schouwenaar. Stadsgewestelijk brandweercom mandant Ruud Maljaars verwacht positieve effecten van de regionali sering. Hij wees naar tien jaar te rug toen velen dachten dat de sa menvoeging van de brandweer korpsen van Vlissingen en Middel burg niets zou worden. „Nu staat er echter een prima korps." Hij hoopt en verwacht dat zoiets over een aantal jaren ook zal gelden voor het nieuwe Zeeuwse korps. 'Ons plantsoen wordt ingepikt. In de zomer is het hier één grote bloemenzee. Een oase van rust, midden in de binnenstad' Marian Visser, Verloren Landstraat VLISSINGEN Bozer had hij de eigenaar van de tassenzaak in de Vlissingse Wal- straat niet kunnen maken, de inbre ker die de glazen deur van de win kel maandag rond middernacht aan diggelen sloeg. Toen die ontdekte dat de open staande kassalade al lang en breed afgeroomd was, heeft die namelijk de collectebus van de toonbank ge grist en meegenomen. De bus was RITTHEM Bij een bedrijfsongeval aan de De- nemarkenweg in Ritthem vielen gisteren twee gewonden. Een hef truckchauffeur pakte twee kratten van een stapel toen een stapel daar achter omviel. Het bovenste krat - zoo kilo - viel op twee medewer kers, een Vlissinger (40) en een Goesenaar (49). Beiden raakten ge wond aan hun hoofd en moesten naar het ziekenhuis. MEEST CELEZEN 1. Koninginnedag in Middelburg 2. Fiets en scooters gestolen bij gezin 3. Harde woorden over parkeren STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl een soort fooienpot voor de stich ting Helpen Helpt, die strijd tegen kinderkanker. De pot stond al ja ren op de toonbank en was tot de helft vol. Er zat een euro of twee-, driehonderd in, schat de eigenaar die werd gealarmeerd door studen ten die boven zijn zaak wonen. Zij hoorden klappen tegen de deur en zagen een man in joggingpak weg fietsen. Van de tassen bleef hij af. OOST-SOUBURG Een man zonder vaste woon- of verblijfjplaats die gisteren in Oost-Souburg door twee agenten in burger werd gearresteerd rea geerde zo agressief dat hij een agent probeerde te bijten. De poli tieman raakte bij de worsteling ge wond. De verdachte was kort daar voor met een maat op dievenpad in het Kruidvat en de Zeeman in de Kanaalstraat. Het duo zit vast. NIEUWLAND De Zeeuwse afdeling van de World Shipping Society houdt morgena vond, donderdag, in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland een maritieme ruilavond. Ook zijn er foto's te zien van Jan Anderiesse van 'Rariteiten op de Westerschel- de'. Aanvang 19.00 uur. www.pzc.nl WESTKAPELLE Het gehavende bevrijdingsmonu ment De Schoppesteele is gisteren van de Westkappelse zeedijk ge haald om te worden gerestaureerd. De klus werd geklaard door het plaatselijk sloopbedrijf LW Hengst. Resten van het kunstwerk gaan naar Den Helder om te worden her steld door de erven van ontwerper Rudi van de Wint. Mei 2010 wordt het kunstwerk terug verwacht. MIDDELBURG De algemene ledenvergadering van de afdeling Middelburg van SP heeft fractievoorzitter Jeannette de Vis op de eerste plaats gezet van de kieslijst voor de gemeenteraadsver kiezingen van maart volgend jaar. Ze wordt gevolgd door fractie-assis tente Henriëtte Minekus. De top vijf wordt verder aangevuld door Jeroen van Dijen, Vera Barentsen en raadslid Peter van Hekken. www.middelburg.sp.nl HEINKENSZAND - Kunstenares Marlou Pluymaelcers uit Kapelie schildert een hedendaagse kerststal in de etalage van haar atelier in Heinkenszand. De schildering wordt een combinatie tussen het klassieke kerstverhaal en actu aliteiten, bijvoorbeeld ontpoldering, en moet over twee weken af zijn. De kerststal is de hele maand december te zien. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De Middelburgse Ro tary Club wil met de verkoop van kerstboomlichtjes dit jaar voldoen de geld ophalen om de polikliniek voor kinderen in het Vlissingse zie kenhuis te verfraaien. Volgens Chris Simons van de Rota ry wordt onder andere gedacht aan een elektronische zuil waar kinderen allerlei spelletjes op kun nen doen. De verkoop van de kerstlichtjes, op de Markt in Middelburg, begint komende donderdag. Vorig jaar haalde de Rotary met een soortgelijke actie een bedrag op van ongeveer vijftienduizend euro. Simons hoopt op weer zo'n bedrag. Niet alleen de Samaritaanstraat verdwijnt volgens de nieuwbouwplannen van l'Escaut, ook de tuin van Diny Zapata zou eraan gaan. De woningcorporatie plande een looppad en schrapte haar vrije achterom. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66