PZC 'Uitspraken over krimp gevaarlijk' Op glowgolf-safari in namaak-jungle Reis 22 en 23 25 WONINGBOUW Middelburgse wethouder: schrappen bouwplannen schadelijk voor woningmarkt PZC bezorgers.nl almanak Vlissingers vechten voor behoud van laatste stukje groen Walcherse cafés met oudjaar hele nacht open 21 Woensdag 9 december 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele middelburg - De oproep van pro vinciebestuurder Harry van Wave- ren om de helft van de bouwplan nen in Zeeland te schrappen is ver keerd gevallen in het Middelburg se stadskantoor. „Het zou de hele woningmarkt op slot gooien", waarschuwt wethou der Albert de Vries. „Er wordt een beeld opgeroepen alsof iedereen maar wat aanrommelt en dat is echt niet zo." Hij noemt de uitla tingen van gedeputeerde Van Wa- veren 'heel erg gevaarlijk'. Middelburg bouwt 150 tot 200 wo ningen per jaar. „Om aan de be hoefte ook in de toekomst te blij ven voldoen moet je voor drie keer zoveel woningen plannen in voorbereiding hebben. Niet alleen om de bouwstroom op gang te houden, maar ook omdat niet elk bouwplan volgens het vooraf be dachte tijdschema wordt uitge voerd", zegt De Vries. Als voorbeeld noemde hij de bouw van appartementen van Woonzorg Nederland aan de Churchilllaan. Dit plan is volgens De Vries voorlopig in de ijskast ge zet 'terwijl de heipalen al klaarlig gen'. Het gaat daarbij om 42 appar tementen, 9 patiowoningen en kantoorruimte. Gedeputeerde Van Waveren deed zijn oproep tot het schrappen van overbodige bouwplannen bij de presentatie van een landelijk actie plan om de gevolgen van de krim pende bevolking op te vangen. De Mddelburgse wethouder vindt het prima dat de dagelijks provinciebe stuurder opkomt voor Zeeuwse ge meenten waar dit speelt, zoals in Sluis en Terneuzen. Maar het irri teert hem dat heel Zeeland nu in een adem wordt genoemd met probleemgebieden als Noord - oost-Groningen en 'Parkstad Lim- burg'. „De problemen die daar spelen zijn van een geheel andere orde. Gemeenten als Middelburg, Goes en Tholen groeien elk jaar nog steeds", aldus De Vries. De uitlatingen van Van Waveren zijn in de ogen van de Middelburg se wethouder zo gevaarlijk omdat ze negatieve effecten hebben op bouwers en bewoners. In een gesprek met de Zeeuwse wethouders voor woningbouw is met Van Waveren over zijn uitspra ken gesproken. Vólgens De Vries kreeg hij in zijn kritiek bijval van veel collega's uit andere gemeen ten. door Henk Postma middelburg - Een balletje slaan in de jungle, oog in oog met paars op lichtende olifanten en gifgroene krokodillen. Het Middelburgse vrijetijdspark ZEP heeft er weer een attractie bij. Vanaf vandaag kunnen liefhebbers er terecht op een indoor 'black light minigolf- baan'. Wie soortgelijke ervaringen elders wil ondergaan, kan verder alleen nog in Scheveningen of Aalsmeer terecht. Het idee komt uit Canada. Daar, en in de VS, flo reren inmiddels zo'n 140 van dit soort 18 holes glowgolf-banen. Twee Utrechtse 'vrijetijds'-onder- nemers, Jasper van Rijnsoever en Ronals Vree, haalden de attractie naar hier. Voor Middelburg be dachten ze een Jungle Safari par cours. Het is ondergebracht bij het al even nieuwe Indoor Golf Cen ter Golf by the Sea. Wie het glowgolf-parcours be treedt, stapt een kleurrijk fluorise- rende namaak-wereld binnen, met een hele dierentuin aan wilde beesten. Dat trekt niet alleen kin deren. Elders is zestig procent van de bezoekers volwassen. „Want met z'n tweeën het donker in, dat is natuurlijk een heel spannende date", glimlacht Van Rijnsoever wervend. Wie het nog wat span nender wil maken, zet een spe ciaal brilletje op. En kijkt verrade- lijk de diepte in. ■mmmimsssmBm De twee Utrechtse recreatie-ondernemers Jasper van Rijnsoever en Ronald Vree testen hun Middelburgse black light minigolfbaan. foto Lex de Meester WGGGNGR NieuwsMedia 0800 - 022 27 10 Die werkneemster van dat Goese be drijf maakt regelmatig mooie reisjes en heeft inmiddels dan ook al behoor lijk wat van de wereld gezien. Het hooggenoteerde Vietnam was tot nu toe echter nog niet aange daan, maar daar komt binnenkort verandering in. „We hebben een hartstikke mooi ho tel voor een habbekrats en ook de vliegtickets waren niet duur", verkon digde zij onlangs met veel bombarie op kantoor. Tip? redactie@pzc.nl Met welke maatschappij zij dan vloog, wilden de collega's van haar weten. „We vliegen eerst met Aeroflot van Brussel naar Moskou en daarna met Aeroflot naar Hanoi", luidde het - toch wel enigszins verontrustende - antwoord. Nu maar hopen dat die Russische maatschappij zijn naam eer aan doet en het toestel dus ook daadwer kelijk blijft drijven als een vlot na de crash...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65