de muur met rug tegen 30% korting binnenland 15 Daarom 30 uur lang 4 a VttKt in 't centrum Zwaar vuurwerk via België mag niet meer Onderzoek naar goedkopere reporters Hoofdcommissaris verhuist na commotie Kamer stemt in met bouw marineschip JSS Omscholingsbonus uitgebreid in 2010 'Officier van justitie moet opgenomen' Wij bestaan 9 december 30 jaar! 30% korting op de gehele collectie! waarschuwingsschoten hebben a.s. weekend agenten gelost alvorens ze volgens KERSTMARKT het Openbaar Ministerie overgingen Il/EEOC tot gericht schieten. Zaterdag en zondag 11.00 -17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkeren! woensdag 9 december 2009 Agenten voeren arrestanten af, nadat de politie de situatie meester is op het strand bij Hoek van Holland op 22 augustus van dit jaar. archieffoto ANP 3 september: Uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) blijkt dat Van der Leeden is gedood door een politiekogel. 0 Het NFI stelt vast dat onder de zes gewonden zeker twee mannen zijn getroffen door kogels uit een poli- tiewapen. 6 3 september: Aboutaleb haalt in het raadsdebat hard uit naar de hooligans die het feest verstoorden. Hij kondigt aan jacht op hen te ma ken. Ook de gemeenteraad houdt de relschoppers verantwoordelijk. 10 september: De politie houdt de eerste verdach te aan die betrokken zou zijn bij de rellen. In de maanden die volgen loopt de teller op tot 45, van wie een groot deel inmiddels weer op vrije voe ten is. De arrestanten zijn nog wel steeds verdachten. 29 september: Het OM in Den Haag merkt vijf agenten aan als verdachten. Waar van zij worden verdacht, maakt het OM niet bekend. O 18 december: De eerste verdachte 'relschopper' moet zich verantwoorden voor de rechtbank in Rotterdam. DEN HAAG - Nederlandse consu menten kunnen niet langer legaal aan professioneel vuurwerk ko men in België. De Belgen blokkeren de mogelijk heid om met een uittreksel van de Kamer van Koophandel en een btw-nummer zwaar vuurwerk aan te schaffen. Daarnaast mogen handelaren vuur werk straks uitsluitend in Neder land importeren met een vergun ning van het ministerie van Vrom. Dat hebben minister Jacqueline Cramer van Milieu en minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie gis teren aan de Tweede Kamer ge schreven. De afgelopen jaarwisseling werden de pijlen vooral gericht op de aan pak van illegaal consumentenvuur werk. De twee ministers kijken nu ook naar het professioneel vuurwerk. Verkoop van zwaar vuurwerk aan consumenten is zowel in Neder land als in België verboden. De wetswijziging die het onmoge lijk maakt professioneel vuurwerk aan Nederlanders met een btw-nummer te verkopen, wordt volgende week gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad. Het Neder landse vergunningenstelsel voor importeurs wordt volgend jaar in de wet verwerkt. Ook China wil een vergunningen systeem voor vuurwerkimpor teurs. Naar verwachting zal Nederland binnenkort een overeenkomst slui ten met China over de aanpak van illegaal vuurwerk. China is 's werelds grootste vuur werkproducent. Burgemeester Aboutaleb haalde in raadsdebat hard uit naar de hooligans. DEN HAAG De Tweede Kamer wil dat minister Plasterk (Media) uitzoekt of het mogelijk is om journalistieke werk gevers kortingen te geven op het in dienst nemen of houden van perso neel. Een meerderheid vindt het be houd van kwalitatief hoogwaardi ge journalistiek belangrijk en ver moedt dat (fiscale) voordelen wel licht verzachtend helpen voor de sector die het moeilijk heeft. APELDOORN Hoofdcommissaris Ad van Baal ver huist naar Apeldoorn, waar hij hoofd van de Politieacademie is. Hij wil 'een eind maken aan onjuis te berichtgeving' over woonwerk verkeer. Hij woont nu in Alphen aan den Rijn. De Telegraaf bericht te dat zijn chauffeur dagelijks uit zijn woonplaats Drachten via Alp hen naar Apeldoorn rijdt en terug. DEN HAAG Defensie kan verder met de bouw van het nieuwe marineschip JSS. Het schip kost 363 miljoen euro, bijna 100 miljoen meer dan be groot. De Kamer stemde gisteren toch in met het project nadat eer der weerstand was gerezen tegen de overschrijding. Alleen SP, Groen links en Partij voor de Dieren wil den dat Defensie opnieuw over de prijs zou onderhandelen. BI] NADER De foto van een overvolle varkens stal, gisteren geplaatst bij het ver haal over antibioticagebruik in de veehouderij, suggereert dat var kens onder deze omstandigheden gehouden worden. De foto is ge maakt in de periode dat een ver- voersverbod vanwege mond- en klauwzeer van kracht was en geeft zodoende niet de gebruikelijke leefsituatie weer. Varkens in Neder land hebben aanzienlijk meer ruimte dan de foto DEN HAAG De omscholingsbonus wordt in 2010 uitgebreid met een ww-perio- de van hooguit vier weken. Dat meldde minister Donner van Socia le Zaken gisteren aan de Tweede Kamer. Het kabinet wil werkgevers stimuleren met ontslag bedreigd personeel om te scholen. De helft van de kosten daarvan wil het ver goeden via een omscholingsbonus van maximaal 2500 euro. DEN BOSCH Justitie heeft gisteren in Den Bosch geëist dat een officier van justitie uit Velp in een psychia trisch ziekenhuis wordt opgeno men. De man wordt verdacht van poging tot moord op zijn vrouw. Zelf weet hij er niets meer van. Het slachtoffer vraagt om vrijspraak. Ze wil met haar man en hun kinde ren weer een toekomst opbouwen. Middelburg Goes Vlissingen Heinkenszand Terneuzen Oost-Souburg Steenbergen Dus vanaf nu t/m zaterdag 12 december 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5