'Woningplan te groot voor Schore' PZC TOSS 'Uitspraken over krimp zijn heel erg gevaarlijk' BOSWONINGEN Projectontwikkelaar Bouwaccent Zeeland is wel van plan project in en bij bos door te zetten Le Roy stopt als wethouder Sluis Clowgolf in safarisfeer Grafmonumenten bijna hersteld www.pzc.nl/webwinkel Toos Henk woensdag 9 december 2009 door Lilian Dominicus SCHORE - Het huidige boswonin- genplan van projectontwikkelaar Bouwaccent Zeeland uit Ridder kerk is te groot voor Schore, zegt dorpsraadvoorzitter Jaap Sinke. „Daarvoor is geen vraag binnen het dorp. De woningen zullen al leen maar mensen van buitenaf aantrekken. Niet dat we daar op te gen zijn, maar in Schore is meer behoefte aan gelijkvloerse wonin gen en starterswoningen. En dan nog niet eens tien tegelijk, want zo groot is dit dorp ook weer niet." Directeur Benjamin Kok van Bouwaccent Zeeland in Schore ziet de aanmerkingen van de dorpsraad niet als een probleem. „Dat zou ik best willen aanpassen in mijn plan. Maar ja, dan moet de gemeente daarin meewerken. We wonen in een land waarin dat niet altijd even makkelijk is." Het plan van de boswoningen bij Schore heeft een tijd heel erg stil gelegen. Zó stil, dat menigeen er al rekening mee hield dat het niet meer doorging. Sinke, tijdens een dorpsraadvergadering van twee weken geleden: „Wat ons betreft ligt woningbouw in Schore even in de ijskast." Begin dit jaar werd bekend dat er een landgoed tussen de Boomwei- delaan en de Maarten Broersweg en 29 woningen zouden komen. Die laatste zijn onderverdeeld in acht boswoningen, elf vrijstaande woningen en tien dorpswoningen. Minimaal vier hectare van het bos zou daarbij openbaar toegankelijk blijven. Het plan zou over zo'n tien jaar worden uitgesmeerd. Een jaar later is er op het eerste gezicht nog niet veel veranderd. Maar er gebeurt wel degelijk wat, zegt wethouder Giel-Jan Burger (CDA, ruimtelijke ordening). „We hebben de afgelopen tijd gewerkt aan het nieuwe bestemmingsplan voor Schore. Dat wordt binnen kort in de raad besproken. Pas als dat er dóór is, kan er gewerkt wor den aan nieuwe plannen." Medio 2008 kwam de dorpsraad in Schore met een enquête onder de bevolking over onder meer de behoefte aan woningen. Daaruit bleek dat er vooral behoefte is aan voordelige koopwoningen (45 pro cent) f en seniorenwoningen (30 procent). In mindere mate is er vraag naar voordelige (14 procent) en dure (2 procent) huurwonin gen en dure koopwoningen (10 procent). Veel respondenten gaven ook aan niet te zitten wachten op woningbouw (37 procent). KAPELLE - Het herstel van de elf grafmonumenten op de Franse mi litaire begraafplaats in Kapelle, die in september zijn vernield, is bijna afgerond. Maandag 14 december om 13.00 uur zullen de laatste werkzaamhe den op de begraafplaats worden verricht. De herstelkosten bedroe gen in totaal ruim achtduizend eu ro. Inmiddels is een aantal verdach ten opgepakt, zo meldt de gemeen te. Kapelle had een beloning uitge loofd voor informatie die zou lei den tot aanhouding van een of meerdere verdachten. De verdach ten verschijnen binnenkort voor de rechtbank. MIDDELBURG - Een balletje slaan in de jungle, oog in oog met paars oplichtende olifanten en gif groene krokodillen. Middelburgsvrijetijdspark ZEP heeft er weer een attractie bij. Vanaf van daag kunnen liefhebbers er terecht op een in door 'black light minigolfbaan'. Wie soortgelijke ervaringen elders wil ondergaan, kan alleen nog in Scheveningen of Aalsmeer terecht. Het idee komt uit Canada. Daar, en in de VS, floreren in middels zo'n 140 van dit soort 18 holes glow- golf-banen. Twee Utrechtse vrijetijdsonderne- mers, Jasper van Rijnsoever en Ronald Vree, haal den de attractie naar hier. Voor Middelburg be dachten ze een Junge Safari parcours. foto Lex de Meester SLUIS - Voormalig Zeeuws gedepu teerde Maria Le Roy keert na de ge meenteraadsverkiezingen in maart niet terug als wethouder in de ge meente Sluis. Ze zag al eerder af van een plaats op de kandidatenlijst van de PvdA en liet deze week weten niet be schikbaar te zijn als wethouder voor een nieuwe raadsperiode. Le Roy trad in september 2007 be wust aan als 'interimbestuurder'. Ze heeft zich 'met passie' ingezet voor de belangen van Sluis, maar merkte af en toe dat ze als 'be stuurder van buiten' de gevoelens van de West-Zeeuws-Vlamingen niet altijd goed aanvoelde. categorie Diversen Scheurkalender 2010 Toos Henk van cartoonist Paul Kusters vormen het kolderieke duo van de populaire, actuele cartoon, die in vrijwel alle provinciale kranten verschijnt. De kalender biedt een jaar lang iedere dag in de keu ken, op het toilet of op het werk een op de actualiteit geënte grap van het populaire duo. Toos Henk worden dagelijks gelezen door vele duizenden fans tussen de 9 en 90 jaar. Lezersprijs 12,95* Exclusief 1,95 verzendkosten door Theo Giele MIDDELBURG - De oproep van pro vinciebestuurder Harry van Wave- ren om de helft van de bouwplan nen in Zeeland te schrappen is ver keerd gevallen bij de Middelburgse wethouder Albert de Vries. „Heel erg gevaarlijk", is De Vries' harde oordeel over de uitlatingen van Van Waveren: „Het zou de he le woningmarkt op slot gooien", zegt hij. „Er wordt een beeld opge roepen alsof iedereen maar wat aanrommelt en dat is echt niet zo." Gedeputeerde Van Waveren deed zijn oproep tot het schrap pen van overbodige bouwplannen bij de presentatie van een landelijk actieplan om de gevolgen van de krimpende bevolking op te van gen. De Vries vindt het prima dat de da gelijks provinciebestuurder op komt voor Zeeuwse gemeenten waar dit speelt - Sluis en Terneu- zen - maar het irriteert hem dat heel Zeeland nu in een adem wordt genoemd met probleemge bieden als Noordoost-Groningen en 'Parkstad Limburg'. „De proble men die daar spelen zijn van een geheel andere orde. Gemeenten als Middelburg, Goes en Tholen groeien elk jaar nog steeds", aldus De Vries. PAUL X VST EPS Scheurkalender #WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57