Met gekrakeel schiet Ellewoutsdijk niets op 25 Geen water bij de wijn voor zes woningen Hansweert Justitie heeft verdachte van moord op drugsdealer op het oog Populieren verdwijnen op vijf dijken woensdag 9 december 2009 De leefbaarheid in Elle woutsdijk staat al tijden on der druk. Dat zorgt voor spanningen, die al snel ver zanden in onnodige 'wel- les-nietes-spelletjes'. De aanstaande sluiting van het kléinste school tje van Zeeland houdt de gemoederen in Elle woutsdijk nu al ruim twee maan den bezig. Vanaf het moment dat het ministe rie van Onderwijs bekendmaakte de bekostiging van de schooluren door Raymond de Frel van 21 leerlingen te stoppen, wordt driftig gezocht naar een al ternatief. Een nieuwe school vol gens de leermethode van de Fran se pedagoog Célestin Freinet bij voorbeeld zou uitkomst kunnen bieden. Een werkgroep met verte genwoordigers uit de dorpsraad stuurde alle betrokkenen in het dorp een brief met de vraag of zij hun kind liever in Ellewoutsdijk op school willen houden of in de toekomst naar de scholen in bij voorbeeld Driewegen of Oudelan- de willen sturen. Er moet immers wel zicht op meer leerlingen zijn, voordat bij het ministerie wordt ge vraagd om een uitzonderingsposi tie voor de school. Daarbij bena drukten de briefschrijvers dat ie der vrij is in zijn schoolkeuze. En juist over dat punt ontstond ru zie in de dorpsraad van Ellewouts dijk. Het ene dorpsraadlid vond dat het andere lid verplicht is zijn kinderen naar de school in het ei gen dorp te laten gaan. Die opvat ting was de aanleiding voor het vertrek van penningmeester Ro- bert-Jan Traas en secretaris Ria Vis. Twee anderen, voorzitter An- nie-Jobse Griep en lid Joop Rooze, zwaaiden niet veel later af. Vanwe ge de hoogopgelopen emotie, zei het enige overgebleven dorpsraad lid Koenraad Kik. Onzin, meldde Jobse-Griep, hun afscheid hadden ze aan het begin van dit jaar al aan gekondigd. Ook tijdens de zoektocht naar nieuwe leden van de dorpsraad speelt deze kwestie nog een nega tieve rol. Er zou volgens een aantal inwoners te veel over de commo tie in de publiciteit zijn gekomen. Alles wat in de dorpsraad wordt gezegd, wordt naar buiten ge bracht. Ook zouden nieuwe kandi daten door sympathisanten van een opgestapt dorpsraadlid zijn weggestemd. Waar of niet waar, het zal allemaal wel. Met welles-nietes-spelletjes en potjes muggenziften in de per soonlijke sfeer schieten de vierhon derd inwoners van het Wester- scheldedorp zeker niets op. Kik hoopt dat er tijdens de volgen de vergadering in februari alsnog nieuwe kandidaten opstaan, die zich met steun van alle inwoners onder meer inzetten voor het be houd van een school. Het is te ho pen dat dan het besef is gegroeid dat alleen eensgezind succes kan worden behaald. 'Hij zegt dit en zij zegt dat-discussies' komen de leefbaarheid in Ellewoutsdijk in elk geval niet ten goede. HEINKENSZAND - Op vijf dijken in de Zak van Zuid-Beveland en rondom Goes worden de ko mende zes weken in opdracht van Natuurmonu menten populieren gekapt en vervangen door nieuwe bomen. Het gaat om dijken rondom Hein- kenszand, Kwadendamme en Wolphaartsdijk. De leeftijd van de populieren is ongeveer vïjfttïg jaar, wat voor deze boomsoort oud is. Zijtakken van oude populieren sterven af en waaien bij flin ke wind in nabijgelegen akkers. Boeren hebben er last van, omdat ze de gewassen beschadigen. Ook kunnen de rondvliegende takken gevaarlijk zijn voor mensen. Per saldo worden er meer bo men geplant dan gerooid, aldus Natuurmonumen ten. archieffoto Willem Mieras door Luc Oggel HANSWEERT - Het Reimerswaalse college van B en W is niet bereid om water bij de wijn te doen voor de realisatie van zes starterswonin- gen aan de Braakmanstraat in Hansweert. Ontwikkelaar Bouwraadhuis uit Kruiningen, die in elk Reimers- waals dorp startershuizen bouwt, heeft ook interesse voor Hans- weert. Het bedrijf verwacht echter dat de verkoop, in navolging van Kruiningen, niet zo hard zal gaan vanwege de economische crisis. Daarom heeft Bouwraadhuis ver zocht of er op een kleinere kavel kan worden gebouwd, of er een la gere grondprijs kan worden gehan teerd én om een vrijstelling van le ges gevraagd. Voor eenzelfde plan in Kruiningen ging de gemeente wel akkoord met een lagere grond prijs. „Kruiningen was een uitzon dering, omdat dat project al een jaar loopt. Hansweert is nieuw en bovendien hanteren we daar al de laagste bouwgrondprijs", zegt de Reimerswaalse wethouder Jaap Sinke. „Wij hechten aan starters- woningen, maar om nu al op voor hand te zeggen: wat jullie tekortko men leggen wij bij, dat is te gemak kelijk." Bouwraadhuis heeft tot 31 decem ber de tijd om een optie te nemen op de grond in Hansweert. ZIERIKZEE - Een 27-jarige Rotter dammer die vorig jaar november in Zierikzee op het Kraanplein bij een gewelddadige straatroof een gestolen telefoontje opraapte, is gisteren voor onder meer de he ling van het mobieltje door de Rot terdamse rechtbank veroordeeld tot zes jaar cel. Zwaarder dan de heling rekent de rechtbank de man aan dat hij met zijn in december in Rotterdam doodgeschoten maat Projool Zee- gers een cokehandel runde in Zie rikzee en Rotterdam. De uit Zierik zee afkomstige vermoorde zaken partner, die het mobieltje met ge weld zou hebben gestolen tijdens een stapavond, is de drugshandel waarschijnlijk fataal geworden. Jus titie heeft inmiddels een verdachte op het oog voor de moord op Zee- gers. Volgens de Rotterdammer heeft een voortvluchtige 24-jarige zijn vriend doodgeschoten. De twee hadden van hem een gebrui kersnetwerk overgenomen, waar aan ze drugs leverden. Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 03-12- 2009 blijkt, dat t.v.v. Angelika Cijsouw, wonende te Vlissingen aan PETRUS MARIA PEPERMANS zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend een afschrift van een beschikking van de rechtbank te Middelburg d.d. 11-11-2009 waarbij (ondermeer) is bepaald dat het gezag over zijn minderjarige kind voortaan wordt uitgeoefend door de vrouw. Genoemde P.M. Pepermans kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onder staande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Bel of kom langs voor een proefrit: Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 36 pk hydrostaat 4-wielaandrijving ACTIEPRIJS 13.500 ex BTW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55