Veilingen zijn groot succes PZC «LCG13111 u Subsidie voor proef natuurspel Reis BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 Klassiek SP doet mee in Goes, D66 in Borsele grootste prijzenpot 25 almanak kerstverhaal en ontpolderingskwestie in één stal PZC bezorgers.nl Geen heksenjacht op parkerende bezoekers van Kapelles kerken Woensdag 9 december 2009 VERKOOP Concept VenduHuis De Jager krijgt volgend jaar uitgebreider vervolg in Goes door Luc Oggel goes - De maandelijkse veilingen die VenduHuis de Jager sinds okto ber in de voormalige Van Strien-garage aan de Van der Spie gelstraat in Goes houdt, krijgen volgend jaar een tweewekelijks ver volg, Dat zegt mede-eigenaar Arno de Jager van VenduHuis. Het concept heeft nu een poosje 'proefgedraaid'. De Jager spreekt van een 'gaatje' in de markt. „We zijn er bewust niet te nadrukkelijk mee naar buiten getreden, omdat we wilden zien of het werkte. Nu gaan we het concept fijnslijpen." Een grote verandering die met in gang van de eerstvolgende veiling (eind januari) wordt ingevoerd, is dat die niet langer op zaterdag plaatsvindt, maar op dinsdag avond. Dat gebeurt dan twee keer per maand. „We hebben gemerkt dat mensen op zaterdag ook veel andere dingen te doen hebben en niet een hele dag kunnen uittrek ken voor een veiling." De Vendu- Huis-veilingen, waarbij mensen en bedrijven spullen van zolder of restvoorraden kunnen inbrengen, onderscheiden zich volgens De Ja ger doordat ze laagdrempelig zijn. „We bieden ook kunst en sieraden aan, maar zitten in het middenseg ment. Dus je bent nooit duizen den euro's kwijt." Van de op brengst is 75 procent voor de in brenger en 25 procent voor Vendu- Huis. De Jager verklaart de populariteit door het feit dat verkoop via inter net aan zijn top zit. „Als je daar iets aanbiedt, ben je één van de HEINKENSZAND - Beeldend kunstenares Marlou Pluymaekers uit Kapelle schildert een hedendaag se kerststal in de etalage van haar atelier in de voormalige EM-TÉ in Heinkenszand. De schilde ring wordt een combinatie van het klassieke kerstverhaal én actualiteiten, bijvoorbeeld ontpol- dering, en moet over twee weken af zijn. Voorbij gangers kunnen het schilderproces volgen, maar ze kunnen ook binnenlopen voor een praatje of een kopje koffie. „December is een hectische maand. Ik wil mensen een rustpunt en de moge lijkheid tot ontmoeting bieden." Pluymaekers heeft geen last van 'pottenkijkers'. „Ik haal soms inspiratie uit gesprekken." De kerststal is de hele maand december te zien. foto Ronald den Dekker Trekking 10 december Nog maar tot morgenmiddag 13.00 uur! Koop nii een Staatslot door Frank Balkenende Staatsloterij goes - Het aantal nieuwe politieke partijen dat bij de gemeenteraads verkiezingen op 3 maart 2010 mee dingt naar zetels, is (tot nu toe) be perkt op de Bevelanden en Tho- len. In Goes neemt de Socialistische Partij voor het eerst deel. Ook de huidige Borselse partijen krijgen er een concurrent bij: D66. In de overige gemeenten hebben zich geen nieuwkomers gemeld. Gisteren sloot de termijn voor nieuwe partijen om zich te registre ren voor de gemeenteraadsverkie zingen. Dat geldt overigens niet voor lan delijke partijen zoals D66, SP en de Nederlandse Klokkenluiderspar- tij. In principe kunnen die nog tot 19 januari hun kandidatenlijsten indienen. Op die dinsdag moeten ook eventuele lijstverbindingen zijn aangemeld. 21 duizenden." Arno en zijn broer hadden het idee voor een laag drempelige veiling al zo'n acht jaar. „Het probleem was hoe we dat in Zeeland concreet konden maken. Dat hebben we opgelost door mobiel te werken. Ons kan toor is in Vlissingen, maar staat fei telijk op wielen. Ook maken we voor de veilingen gebruik van pan den die voor onbepaalde tijd leeg staan." De veilingen blijven voorlo pig in Goes, maar uiteindelijk is het de bedoeling om ze door de hele provincie te houden. Sluiting schooltje in Ellewoutsdijk houdt gemoederen bezig Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl goes - Stichting Het Zeeuwse Landschap (HZL) krijgt 20.000 eu ro subsidie van de provincie voor de ontwikkeling van een website voor het spel Jongeren en Natuur 'Are You Seaproof, en een test door 35 leerlingen van het Goese Lyceum. Het doel van Are You Seaproof is om jongeren van 14 tot 16 jaar meer te betrekken bij de natuur. Het spel speelt zich af in 2032. Een waterkoning loopt tegen allerlei problemen aan en vraagt jongeren hem te helpen. Daarvoor moeten ze de computer gebruiken, maar ze moeten ook daadwerkelijk de Zeeuwse natuur bezoeken. Gedeputeerde Staten geeft de sub sidie omdat het spel past in het het streven om meer mensen, en zeker jongeren, te betrekken bij de Zeeuwse natuur. De precieze pro jectkosten zijn nog niet bekend. „De test is heel belangrijk", vertelt Jolein Meijers van HZL. „Op basis daarvan gaan we kijken wat er ver der allemaal mogelijk is." Tip? redactie@pzc.nl Die werkneemster van dat Goese be drijf maakt regelmatig mooie reisjes en heeft inmiddels dan ook al behoor lijk wat van de wereld gezien. Het hoog genoteerde Vietnam was tot nu toe ecltter nog niet aangedaan, maar daar komt binnenkort verandering in. „We hebben een hartstikke mooi hotel voor een habbekrats en ook de vliegtickets waren niet duur, verkon digde zij onlangs met veel bombarie op kantoor. Met welke maatschappij zij dan vloog, wilden haar collega's weten. „We vliegen eerst met Aero- flot van Brussel naar Moskou en daarna met Aeroflot naar Hanoi", luidde het - toch wel enigszins ver ontrustende - antwoord. Nu maar hopen dat die Russische maatschappij zijn naam eer aan doet en het toestel dus ook daadwer kelijk blijft drijven als een vlot na de crash... WeGeNeRNieuwsMedia 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51