sport 137 groeispurt Endoor Soccer van de baan Top vijf gaat tot het gaatje voor remises BenZeker Jos Wesdorp gaat verder bij ZSC'62 Studiedag Zeeuwse sportgeschiedenis r1 De allerhoogste spaarrente van Nederland? Resterende tegenstanders woensdag 9 december 2009 19 dec: Cees Rijk (zwart Rentmeester) 2 jan: Daaf Kasse (wit) 16 jan: Jaap Veerhoek (wit) 13 feb: Martin van Dijk (wit) 6/13 mrt: Johnny de Leeuw (zwart) Het familietreffen was ook de strijd tussen de voorzitter van 's-Gravenpolder (Martijn) en de se cretaris van de club (Rianka). „Een van de sterke punten van Martijn is dat hij goed kan rekenen", ver klaarde Rianka Rentmeester, die volgende week voor het eerst mee doet aan de finale van het NK voor vrouwen. Haar broer gaf haar in alle bescheidenheid gelijk. „En ik heb een goed ruimtelijk in zicht. Daardoor kan ik snel doorre kenen wat de consequenties zijn van bepaalde zetten." Na de zoveelste zege lijken alleen Daaf Kasse en Johnny de Leeuw Rentmeester nog enigszins te kun nen bedreigen. De Leeuw staat op twee punten achterstand, Kasse op drie. Beiden moeten nog tegen Rentmeester aantreden. „Martijn was altijd al een goede dammer, maar had iets nonchalants over zich", analyseerde Daaf Kasse. „Dat is hij nu kwijt. Hij is veel de gelijker geworden." lohnny de Leeuw knikte instem mend bij de woorden van Kasse. „Martijn is theoretisch heel sterk, heeft weinig zwakke punten en heeft een spannende stijl", vulde hij aan. „De manier waarop hij tij dens dit ZK Arjo Kousemaker en Jan van de Weteringh versloeg, was erg knap. Zijn niveau is erg hoog." Dat niveau mag dan hoog zijn, het is Rentmeester nog niet hoog ge noeg. Hij wil dit jaar op het ZK meer punten scoren dan vorig jaar (toen scoorde hij achttien punten uit elf partijen) en hij wil zich plaatsen voor de finale van het Ne derlands kampioenschap. En hij zou zich graag 'nationaal meester' willen gaan noemen. De weg is nog lang. „Ik ben 21 jaar, maar ben niet zo goed als Bennie Provoost uit Aagtekerke toen hij zo oud was. En hij is daar na nog een stuk sterker geworden. Het verschil tussen hem en mij is nog groot. Maar wie weet wat er gebeurt, als ik weer tijd krijg om te trainen." middelburg - Jos Wesdorp is ook volgend seizoen trainer van ZSC'62. De trainer uit Zierikzee verlengde gisteravond zijn con tract met één jaar. „Het bestuur en de spelersgroep zijn heel erg en thousiast en wilden graag met me verder. En ik wil hier graag ook nog minimaal één, en misschien wel twee seizoenen verder als trai ner", liet Wesdorp weten. De oefenmeester is momenteel be zig aan zijn eerste seizoen bij de Scharendijkse vierdeklasser. ZSC'62 bezet in de vierde klasse A de elfde plaats en ontvangt zater dag koploper Hoedekenskerke. Eddie Kiesenberg heeft zijn ver blijf bij Riilandia met een jaar ver lengd. De oefenmeester uit Zierik zee ios momenteel aan zijn twee de seizoen bezig bij de zater dag-derdeklasser. Eerder was Kie senberg trainer bij onder meer Co- lijnsplaatse Boys, SSV'65 (assis tent), NVS uit Nieuw-Vossemeer en Rood Wit uit Willebrord. Kees van de Sluis stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Goes. Van de Sluis is aan zijn tweede seizoen bezig bij de club waar hij in het verleden zelf ook heeft gespeeld. Hij zal niet verlo ren gaan voor de club, want in sa menspraak met de technische com missie wordt voor Van de Sluis een functie in de luwte gezocht. SSV'65 heeft een akkoord be reikt met Alexander van Keulen. De trainer staat ook volgend sei zoen aan het roer bij de zater dag-tweedeklasser uit zijn woon plaats. Eerder leidde hij de eerste elftallen van Bruse Boys, Kapelle, RCS en Serooskerke. Marcel de Nijs gaat volgend sei zoen als trainer aan de slag bij za terdag-derdeklasser Kapelle. Hij is nu aan zijn tweede seizoen bezig bij het één klasse lager acterende Bevelanders. In het verleden was De Nijs werkzaam bij onder meer Serooskerke en Wolfaartsdijk. Bij Kapelle wordt hij de opvolger van Adriaan Nieuwenhuijse. O voor een overzicht van de Zeeuwse trainerstombola, zie het webiog RudeStats via www.pzc.ni/blogs door Rudy Boogert burgh-haamstede - Het Indoor Soccertoernooi dat jaarlijks in Burgh-Haamstede wordt gehou den gaat volgende week niet door. Omdat het gros van de deelnemen- nde voetbalverenigingen op de fi naledag (zaterdag 19 december) op het veld een inhaalwedstrijd moe ten spelen, heeft organisator Edward Bourdrez een streep door het .evenement moeten zetten. „Hoe jammer dat ook is." Daarmee vindt het officieuze zaal voetbalkampioenschap van Schou- wen-Duiveland voor het tweede jaar op rij geen doorgang. Vorig jaar werd het toernooi gedwars boomd door een verbouwing in sportcentrum Westerschouwen, waar het evenement traditiege trouw wordt gehouden. Bourdrez heeft de clubs met pijn in het hart laten weten dat het toernooi van de baan is. „Ik heb nog gekeken of bijvoorbeeld de fi naledag op een later tijdstip ge speeld kon worden, maar het sportcentrum zit helemaal vol. Ik heb de clubs wel uitgenodigd om op 27 december aan het kerstzaal- voetbaltoernooi deel te nemen." De tweede afgelasting op rij bete kent volgens Bourdrez overigens geenszins het einde van het toer nooi. „Ik heb zeker de intentie om het toernooi volgend jaar door te zetten." middelburg - De geschiedenis van de sport in Zeeland staat woens dag 23 december centraal tijdens de studiedag van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen. De werkgroep cultuur historie heeft verschillende spre kers uitgenodigd. Zo zal drs. Wilfted van Buuren van de stichting De Sportwereld iets vertellen over de sportgeschie denis van Nederland, gelardeerd met Zeeuwse voorbeelden. Drs. Ni co van Horn (eveneens van de stichting De Sportwereld) houdt een lezing over de bronnen van de Zeeuwse sportgeschiedenis. Na de pauze zal Leo de Visser, voorzitter van de Zeeuwse Ringrij- dersvereniging, het Zeeuwse ringrijden door de jaren heen be lichten. De PZC-journalisten Rudy Boogert en Jan Dagevos vertellen iets óver de sport en sportjourna listiek in Zeeland. Zij duiken in de geschiedenis van de Zeeuwse sport. De bijeenkomst wordt woensdag 23 december in de Zeeuwse bibliotheek te Middel burg gehouden. De opening is om 13.00 uur. Tijdens de bijeenkomst worden er bewegende beelden ge toond, die te maken hebben met de Zeeuwse sportgeschiedenis. Ook zijn er stands van de regiona le sportkoepel SportZeeland, de werkgroep cultuurhistorie en De Sportwereld. Wie de studiedag wil bezoeken, kan zich aanmelden bij de werk groep via het mailadres: cultuurhistorie@zeelandnet.nl zierikzee - De top vijf in de inter ne competitie van schaakclub Zie rikzee remiseerde in de twaalfde ronde. Maar om nu van een vroe ge kerstgedachte te spreken, gaat te ver. Integendeel, het ging er heet aan toe. Hans Aangeenbrug be hield de leiding, vóór Bas van de Graaf en Martin Krijger. Aangeenbrug kwam tegen Martin Krijger met een zeldzame variant op de Boedapester-opening. Na een strategisch begin rokeerden de spelers naar verschillende kanten, wat tot wederzijds scherp aanvals- spel leidde. In een ingewikkelde stelling misten beiden de beste voortzetting. Toen de kruitdam pen opgetrokken waren, bleek de stelling uiteindelijk gelijkwaardig. Nog spectaculairder was de partij tussen Bas van de Graaf en jeugdspeler Kedem Gutkind. Wit- speler Van de Graaf beantwoordde de voorzichtige opening van Gut kind met een loperoffer op diens koningsvleugel. De zwarte zware stukken stonden vooralsnog hulpe loos aan de andere kant van het bord en de witte dame ging samen met een toren op jacht naar de zwarte koning. Het matzetten luk te telkens net niet en naarmate de stelling opende kreeg Gutkind meer tegenspel. Op kunstige ma nier schiep hij, met zijn koning weer bijna in het midden van het bord, tegendreigingen. Met nog slechts twintig seconden bedenk tijd op de klok besloot Van de Graaf toen op remise aan te sturen door herhaling van zetten. Ook Sjaak Spiegels kwam niet ver der dan remise. In een eindspel met een toren tegen een loper en een pion die bijna promoveerde, kon hij de winnende voortzetting niet vinden. Tegenstander föhn van Dalsen hield het hoofd koel en koerste de veilige remisehaven binnen. Hij werd daarbij wel enigs zins geholpen door de tijdnood waarin Spiegels verkeerde. Twaalfde ronde: Hans Aangeen- brug-Martin Krijger remise, John van Dalsen-Sjaak Spiegels remise, Marco Vieveen-Han van der Made 0-1, Piet de Vreede-Paul Greefhorst 0-1, René van Rikxoort-Alexander Greefhorst 0-1, Peter de Vrieze-André Tillema remise, Bas van de Graaf-Kedem Gutkind remi se, Kees Bimmel-Jan Verduijn den Boer 0-1, Erik Nieuwlands-Mark van Rooten 1-0, Jan Heiligers-Dick Doeswijk 1-0, Fokko Baakman-Frans Jansen 0-1, Peter Verkaart-Chris van Eldik 0-1, Johan Hoogstrate-Teun Brouwer 0-1, Johan van de Velde-Henk Bremer remise. Stand: 1. Hans Aangeenbrug 437; 2. Bas van de Graaf 424; 3. Martin Krijger 369; 4. Kedem Gutkind 330; 5. Sjaak Spiegels 288; 6. Paul Greefhorst 284; 7. Aat Brakel 278; 8. John van Dalsen 275; 9. Jan Verduijn den Boer 256; 10. Piet de Vreede 254. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47