zeeland 23 pijn overstemmen door gulle lach vloertheater Sirjansland Florus van de Paauw is nieuwe naam op kieslijst van de SGP Olielek door aanvaring twee tankschepen SOUND REDUCTION ONDERVLOER! woensdag 9 december 2009 S 'Maar al snel besef ik dan toch dat ik het decor het liefst zo sober 'Die personages zijn in sommige opzichten wel degelijk afhankelijk mogelijk houd' Nelleke Tamerus, gastregisseur bij De Schouwspelers van elkaar' jan de Bil, amateurtoneelspeler en -regisseur BRUINISSE - Het Nederlandse mo- tortanlcschip (mts) Margaux en het Duitse mts Marisa zijn gistera vond op elkaar gebotst bij de wes telijke voorhaven De Krammer na bij Bruinisse. Eén van de beide tankers liep door de aanvaring schade op aan de bunkertank van de boegschroef Daardoor liep ongeveer vijf kuub gasolie in het water. Door de gun stige wind bleef de olievlek tussen het schip en de remming. De poli tiedienst KLPD was gisteravond ter plaatse, evenals Rijkswater staat. Er werd direct begonnen met het opruimen van de olie. Bij de aanvaring raakte niemand gewond. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Fractievoorzitter Kees van den Berge wordt opnieuw lijst trekker van de SGP Schou- wen-Duiveland. Hij is gekozen door de leden van de zes kie svere nigingen. Op de tweede plaats op de kandi datenlijst staat nieuwkomer Florus van de Paauw uit Nieuwerkerk. Helemaal nieuw in de politiek is Van de Paauw, die ondernemer is, overigens niet. Hij draait al een aantal jaren mee in de schaduw- fractie. De laatste tijd is hij ook al een aantal keren als commissielid tijdens vergaderingen present ge weest. Het huidige raadslid Erik van den Bos is op eigen verzoek een plaats lager gezet en staat nu op nummer drie. Wethouder Gilles Houteka mer neemt de vierde plaats in en heeft zich wederom als wethouder voor de Staatkundig Gereformeer de Partij beschikbaar gesteld. De SGP streeft naar stabiliteit in het gemeentebestuur, is de bood schap die de partij nadrukkelijk af geeft. „Er komen veel veranderin gen op de gemeenteraad, het colle ge en de ambtelijke organisatie af in de komende jaren", voert de partij als verklaring voor die aan dacht aan. Het bestrijden van alcoholmis bruik, zorgen voor elkaar en spa ren van het landschap zijn enkele van de speerpunten van het beleid waarmee de SGP voor de verkie zingen van 2010 de boer op wil. Première, vrijdag 11 dec., Dorpshuis Sirjansland, 20.00 uur. Ook op zat. 12, vrij. 18 en zat. 19 dec., reserve ren: tel.nr. 0111-483058. „Bovendien gaf het veel overlast voor de overige gebruikers van de Oosterhof. Daarom zijn we uitge weken naar Sirjansland en dat voelt als een warm bad", aldus De Bil. Hij is blij dat zijn groep hier al le ruimte krijgt podium en zaal let terlijk om te draaien. „Dat blijft een heel karwei voor een kleine club als wij, maar het speelt heel fijn. Per opvoering van de kome die Niet alleen gek kunnen we on geveer 50 bezoekers ontvangen." Gastregisseur van dit stuk Nelleke Tamerus prijst Theatergroep Zie- rik, waar zij vast aan verbonden is, in dit opzicht gelukkig. „Wij be schikken in de grote zaal van het MFC in Zierikzee over een vlakke- vloertheater. Al vergt het opbou wen van de tribune ook daar aar dig wat krachtsinspanning." kerstavond bij elkaar thuis vieren, ware het niet dat ze wat sociale klasse en leefgewoontes zeer van elkaar verschillen. De vraag dringt zich op wat deze mensen met el kaar bindt. „Zij zijn in diverse opzichten wel afhankelijk van elkaar. Zo is er de man uit de lagere klasse die een paar goede ideeën heeft om hoger op te komen. Om die te kunnen uitvoeren heeft hij wel de hulp van de bankier nodig", licht Jan de Bil toe. Volgens hem vertonen alle personages een excentriek, gek, ab surd kantje. Het gevolg is dat zich in elke keuken, elke kerstavond op nieuw, hilarische toestanden afspe len. Juist de komische scènes to nen de schrijnende wonden die mensen elkaar toebrengen. „Een toneelschrijver als Ayckbourn toont zich daar een meester in", zegt De Bil. De rollen worden verder vertolkt door: Ria van den Berge, Gabri de Groot, Annelies Oomen, Henk Ver- hage en Johanna de Waal. Jan de Bil en Johanna de Waal in hun rollen van gastheer en gastvrouw tijdens een feestje op kerstavond in de komedie Niet alleen gek van Alan Ayck bourn door toneelvereniging De Schouwspelers. foto Ronald den Dekker ■■HH t.w.v, 6,95 per m2 (10 Db geluidsreductie) ■JMAiHHM Bij aanschaf van NL Label laminaat 1604. |fiyllIj N ll Tijdelijke actie dus wees er snel bij! Parkotzakon Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39