Goede komedie laat de 22 Vriend vermoorde man Zierikzee krijgt zes jaar Volop kerstmarkten op Schouwen-Duiveland Eigen vlakke in dorpshuis Ti Cio treedt op in jeugdsoos de Pul Negentien teams voor schooldammen 2009 Maritieme ruilavond scheepsliefhebbers Kerstconcert door ensemble Waisisi Maandelijks new age activiteiten Tai-chi Kerstlichtactie voor kinderpolikliniek Vijftien bekeuringen verlichtingscontrole Bekende gasten naar het Glazen Huis in Hulst woensdag 9 december 2009 'Ik hoop dat de toeschouwers heel veel zullen lachen, maar af en toe ook denken 'auw, auw, wat doet dit zeer' Jan de Bil, lid van toneelvereniging De Schouwspelers ROTTERDAM - Een 27-jarige Rotter dammer, die- vorig jaar november op het Kraanplein in Zierikzee een bij een gewelddadige straat roof gestolen telefoontje opraapte, is gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot zes jaar cel. Hij kreeg de straf onder meer voor heling van het geroofde mobieltje. Maar zwaarder dan de heling re kent de rechtbank de man aan dat hij met zijn in december in Rotter dam doodgeschoten maat Projol Zeegers uit Zierikzee een cocaïne handel runde in Zierikzee en Rot terdam. Zeegers, die het mobieltje met ge weld zou hebben gestolen tijdens een avondje stappen in Zierikzee, is de drugshandel waarschijnlijk fa taal geworden. Justitie heeft inmiddels een ver- BRUINISSE Gio treedt zaterdag 12 december op in Jeugdsoos de Pul. De zanger is bekend van onder meer het num mer Denk aan jou. De 21-jarige zan ger was er als entertainer op jonge leeftijd bij. Op zijn achtste begon hij al met het schrijven van eigen liedjes. Voor zijn optreden gaat de zaal open om 20.00 uur. Pul-leden betalen een euro entree, niet-leden betalen 7,50 euro. KERKWERVE Aan het jaarlijkse damkampioen schap voor de basisscholen van Schouwen-Duiveland doen dit keer negentien teams van vier spelers mee. Er zijn 14 pupillenteams (groe pen 7 en 8) en vijf welpenteams (tot en met groep 6). Strijdtoneel is dit jaar de Samuëlschool in Kerk- werve. Dé wedstrijden duren van 13.30 tot 16.45 uur. Meteen daarna is de prijsuitreiking. NIEUWLAND De Zeeuwse afdeling van de World Shipping Society houdt morgen avond, donderdag, in het dorps huis van Nieuw en Sint-Joosland een maritieme ruilavond. Ook zijn er foto's van 'Rariteiten op de Wes- terschelde' te zien van Jan Ande- riesse. Aanvang 19.00 uur. MEEST GELEZEN 1Bru zwaait Sint al langer uit (foto) 2. Verkoop kerstbomen begonnen 3. Kerstevent in leegstaande super TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland dachte op het oog voor de moord op Zeegers in zijn woning in de Kruizemuntstraat in Rotter dam-Zuid. Volgens de gisteren veroordeelde 27-jarige, heeft een 24-jarige voort vluchtige Rotterdammer zijn vriend Zeegers doodgeschoten. De veroordeelde en Zeegers hadden van de de 24-jarige een gebruikers netwerk overgenomen, waaraan ze drugs leverden. De 27-jarige Rotterdammer is door de rechtbank ook veroordeeld voor wapenbezit en een poging tot doodslag, die hij samen met de 24-jarige voortvluchtige pleegde op een gebruiker die niet wilde be talen voor zijn coke. De 27-jarige lokte hem naar een bankje in Rotterdam, waar de 24-jarige de onwillige klant door zijn voet schoot. ZIERIKZEE De jonge vrouwen van het vocaal ensemble Waisisi geven zaterdag een concert in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Waisisi, dat bestaat uit twaalf vrou wen, brengt dan kerkelijke en we reldlijke Engelse Christmas Carols ten gehore. De nummers zijn vier-, vijf- zes- of zevenstemmig en er zit ten nieuwe en oude liedjes tussen. Het concert begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE Meditatiecentrum Tai-chi Zeeland geeft zondag, en vanaf dan elke tweede zondag van de maand, twee workshops in de Driehoek in Zierikzee. De eerste workshop, om 12.30 uur, betreft Qigong: Chinese oefeningen in beweging, ademha ling, concentratie en visualisaties. Om 14.15 uur is er een klanken workshop. Meer informatie en aan melden via 0113-373799. MIDDELBURG De Middelburgse Rotary Club wil met de verkoop van kerstboom lichtjes dit jaar voldoende geld op halen om de polikliniek voor kin deren in het Vlissingse ziekenhuis te verfraaien. Volgens Chris Si mons van de Rotary wordt onder andere gedacht aan een elektroni sche zuil waarop kinderen spelle tjes kunnen doen. De verkoop van de kerstlichtjes start donderdag. 'S-GRAVENPOLDER De politie heeft gisterochtend vijf tien bekeuringen uitgedeeld aan scholieren die op de schoolroutes vanaf Heinkenszand en 's-Graven polder reden. Omdat scholieren in de wintermaanden door donkere, slecht verlichte, polders naar school fietsen, is het belangrijk dat de verlichting van hun fiets in orde is. Dinsdag tussen 7.30 en 8.15 uur kregen veertien fietsers en een bromfietser een bekeuring. door Ali Pankow Komedie staat in de ware zin van het woord voor: vermakelijk, inventief, ongenadig, scherp en ten slotte triest, omdat de mensen zichzelf tot karikatuur maken. To neelvereniging De Schouwspelers wil dat graag overbrengen met de nieuwe productie Niet alleen gek die vrijdagavond in het Dorpshuis in Sirjansland in première gaat. „Ik hoop dat de toeschouwers heel veel zullen lachen, maar af en toe ook denken 'auw, auw, wat doet dit zeer'. Als een komedie goed werkt, moet het lachen namelijk ontstaan uit gêne of herkenbaar heid", zegt Jan de Bil. Hij is één van de hoofdrolspelers. Samen met gastregisseur Nelleke Tamerus vertelt hij over de keuze voor dit toneelstuk en over het re petitieproces. Theater maken is per definitie een kwestie van kiezen, weten beiden. Dat begon dit keer al bij de titel voor deze komedie van Alan Ayck- bourn. „Eén van de succesvolste schrijvers op dit gebied", zegt De Bil, die naast acteur binnen het Zeeuws amateurtoneel ook zogehe ten middenkader-regisseur is. Dat wil zeggen dat hij daar een vierjari ge opleiding voor heeft gevolgd en met een diploma heeft afgerond. „Ayckbourn zelfbedacht de titel Absurd Person Singular. Als je dat letterlijk vertaalt, kom je op 'Ab surd persoon enkelvoud', maar daar kan niemand wat mee. Die ti tel dekt de lading ook niet, maar Ayckbourn vond hem zo aardig en had hem al bedacht lang voordat hij het stuk schreef Deze toelichting verklaart waarom De Schouwspelers een heel andere titel verkiezen: Niet alleen gek. moeien. „Ik vind het leuk om met elkaar iets te creëren en om din gen die je bedenkt, uit te proberen op de speelvloer. Ook dat vergt steeds keuzes maken en bijstellen van dingen die je aanvankelijk hebt bedacht, maar in de praktijk wel of niet blijken te werken", al dus de regisseur. Ook ten aanzien van de vormgeving stond zij voor drastische keuzes. Het stuk speelt zich afin drie verschillende keu kens tijdens kerstavond in drie op een volgende jaren. „In eerste in stantie denk je dan: Hoe moet dat? Drie verschillende keukens?. Maar al snel besef ik dan dat ik het de- 'Ik vind het leuk om dingen die je bedenktuit te pwbeven op de Speelvloer gastregisseur Nelleke Tamerus „Dat kun je op verschillende ma nieren uitspreken, afhankelijk van de klemtoon. Alle variaties zeggen wel iets over de personages en de inhoud", vindt Nelleke Tamerus. Zij reageerde enthousiast op de uit nodiging een gastregie te verzor gen bij De Schouwspelers. Na ette lijke jaren spelen bij Theatergroep Zierik begon het bij haar te kriebe len zich ook eens met regie te be- Regisseur Nelleke Tamerus volgt geamuseerd de verrichtingen van de spe lers tijdens een repetitie. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Wie dit weekend een kerstmarkt op Schouwen-Duive land wil bezoeken, heeft het voor het kiezen. Naast de grote kerst markt in de Grote of Sint Nicolaas- kerk in Brouwershaven, die zowel zaterdag als zondag open is, zijn er ook enkele kleinere markten. In het dorpshuis in Noordgouwe is zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur een kerstmarkt met kerst- en hob by-artikelen. Ook zijn er work shops in het maken van kerststuk- ken en sieraden. Zierikzee heeft ook zijn eigen kerstmarkt, in de katholieke kerk aan de Hoge Molenstraat. Die markt is zaterdag van 10.00 tot cor het liefst zo sober mogelijk houd. Uiteindelijk ben ik uitgeko men op blokken met zijden in ver schillende kleuren. Even een kwes tie van kleur bij kleur zoeken en je kunt een keuken bouwen com pleet met aanrecht, oven, koelkast en dergelijke", aldus deregisseur. Het publiek maakt kennis met drie koppels. Op zich is het niet vreemd dat ze bij toerbeurt de 16.00 uur en biedt lekkernijen, leu ke kerstcadeautjes en meer. In 't Kerkerf aan de Ring in Kerk- werve is zaterdag markt met snert en oliebollen en voor de kinderen een knutselhoek. De knutselwerk jes komen in de grote kerstboom die tijdens de kerstdagen in de kerk staat. De markt in Kerkwerve is van 9.30 tot 14.30 uur. Bruinisse heeft geen kerstmarkt, maar een heus kerst event met een modeshow, workshops, proeve- rijen en een winters terras. Het Bruse kerst event is in het voormali ge pand van C1000 aan de Dreefj op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. I oneelvereniging De Schouwspelers heeft haar domicilie in Oosterland, maar voert de producties al enkele jaren op in het dorpshuis van Sir jansland. Hoe is dat zo gekomen? „Dat vloeit voort uit onze liefde voor het vlakkevloertheater. Dat hebben we natuurlijk niet echt op Schouwen-Duiveland. Daarom be sloten we het zelf maar te maken", zegt speler en regisseur Jan de Bil van De Schouwspelers. Bij een vlakke vloer zit het publiek op een tribune en kijkt van boven af naar het spel op de vloer. De Bil memoreert hoe de eerste poging daartoe jaren geleden werd ondernomen in dorpshuis De Oos terhof in Oosterland. De Bil me moreert het enorme gesjouw met steigers dat daarvoor nodig was. HULST - Het Glazen Huis op de Grote Markt in Hulst ontvangt za terdagmiddag 12 december drie lan delijk bekende artiesten. Allereerst is dat oud-Hulstenaar Jan-B art Meijers, gitarist in bands als De Dijk en Acda en de Mun- nik. Meijers werkte verder als pro ducer met onder anderen Frank Boeijen en Daryl-Ann. Verder komt Herman Berghuis, de na een kort optreden in talentenjacht Idols bekend geworden entertai ner naar Hulst toe. Zangeres Maxine tenslotte, geeft in de vestingstad een mini-optreden en presenteert tevens haar nieuwe single. www.glazenhuishulst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38