PZC Brouw wil snel actie bedrijfsterrein SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 INNOVATION ISLAND Geduld inwoners Smalstad begint op te raken. 25 Zonnewijzer gaat op Missie Maan almanak ffi.bezorgers.nl Reis Een goede komedie zorgt voor een lach die de pijn verdringt Woensdag 9 december 2009 21 Kotje van Ammeltje is nu een bovenwoning in Zierikzee Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet «leemans BROUWERSHAVEN - Het verrommel- de bedrijventerrein aan de oost kant van Brouwershaven is de in woners van de Smalstad een doorn in het oog. De Brouwe- naren dringen aan op snelle recon structie van het terrein. Sinds 2005 wordt door projectont wikkelaar ProWonEc samen met gemeente en provincie gewerkt aan Innovation Island, een ambiti eus plan om door middel van aller lei projecten de economie op Schouwen-Duiveland te verster ken. 'Mooie toekomstdroom, maar kom nu eens met concrete plan nen' is - vrij vertaald - de wens van de Brouwenaren. Hun geduld begint op te raken, zo bleek deze week tijdens de vergadering van de Stadsraad Brouwershaven. In de plannen voor Innovation Is land is reconstructie van het be drijfsterrein opgenomen. Volgens het door ProWonEc in de arm ge nomen adviesbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft ligt daar een uitgelezen kans voor een combina tie van wonen en werken. Imke Mulders: „En dan denken we voor al aan schone ambachten, een be drijf aan huis." Hoeveel woningen er na de reconstructie van het be drijventerrein in dat gebied (kun nen) verrijzen is nu nog niet te zeggen. Het is de bedoeling dat al lereerst gekeken wordt aan welk soort woningen het meest behoef te is. Volgend jaar wordt daarom een woonmarktonderzoek gedaan. Een ander belangrijk onderdeel van Innovation Island is het ver sterken van de historische uitstra ling van Brouwershaven. Dat ge beurt door het zicht op de oude ci tadel te herstellen. Verder wil ProWonEc meer wandel- en fiets routes en worden ideeën ontwik keld voor uitbreiding van de jacht haven. Prima plannen volgens de Brouwenaren, alleen nog weinig concreet. „Ik wil dit graag nader in gevuld zien", aldus een van de be zoekers van de stadsraadsvergade ring. Een ander haakte daar op in: „Er moet zeker iets gebeuren. Ik wil graag snel actie. Hier moeten we voortvarend mee aan de gang." Voor het eind van dit jaar wordt meer bekend. Dan verschijnt de concept-structuurvisie voor Brou wershaven. ZONNEMA1RE - 's Ochtends vroeg was-ie nog goed te zien, maar al snel verdween de maan gisteren weer achter de wolken. Basisschool De Zonnewijzer in Zonnemaire kreeg bezoek van Jan Koeman (midden op de foto) van de sterrenwacht in Middelburg. Die kwam vertel len over de maan en had telescopen meegeno men, zodat de kinderen met eigen ogen de maan konden bekijken. Dat was in het kader van Missie Maan, een landelijk project waarbij basisscholen aandacht besteden aan de maan. Helaas bleef de maan verstopt achter de wol ken, maar gelukkig werd een alternatief ont dekt: de gouden bol op de kerktoren van Zon nemaire deed prima dienst als kunstmaan. foto Dirk-Jan Gjeltema Staatsloterij Tip? redactie@pzc.nl Of bel 0800 - 022 27 10 BtP GNGR NieuwsMedia Die werkneemster van dat Goese be drijf maakt regelmatig mooie reisjes en heeft inmiddels dan ook al behoor lijk wat van de wereld gezien. Het hoog op haar verlanglijstje geno teerde Vietnam was tot nu toe echter nog niet aangedaan. Maar daar komt binnenkort verande ring in. „We hebben een hartstikke mooi ho tel voor een habbekrats en ook de vliegtickets waren niet duur," verkon digde zij onlangs met veel bombarie op kantoor. Met welke maatschappij zij dan vloog, wilden haar collega's weten. „We vliegen eerst met Aero- flot van Brussel naar Moskou en daarna met Aeroflot naar Hanoi", luidde het - voor de collega's toch wel enigszins verontrustende - ant woord. Nu maar hopen dat die Russische maatschappij zijn naam eer aan doet en dat het toestel dus ook daad werkelijk als een vlot blijft drijven na een onverhoopte crash...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37