gouddelver Henk ten Cate moet weg als trainer Panathinaikos Zesde nederlaag op rij voor D'Ouwe Brug sport37 BenZeker Studiedag Zeeuwse sportgeschiedenis De allerhoogste spaarrente van Nederland? Tumbling en airtumbling Tumbling is een aaneenschakeling van makkelijke en moeilijkere turnonderde- len op een vijftien meter lange verende baan. Airtumbling gebeurt over dezelf de afstand. Alleen is de verende baan op die discipline gevuld met lucht. Ten slotte is er ook tumbling op een glasfiberbaan van 26 meter. Daarop kunnen de beoefenaars langere sprongseries maken. door René van Stee oostburg - Zijn talent viel al op bij de kleutergym. Precies op de dag van zijn zesde verjaardag (6 maart) deed Guitho de Wolff al mee aan zijn eerste springwed- strijd. Hij is een echte gouddelver. De bakkerszoon uit Oostburg vero verde inmiddels vijf keer de Neder landse titel airtumbling in diverse leeftijdscategorieën. „En in juni won ik in Ahoy Rotter dam het NK op de dubbele mi- nitrampoline. Ook ben ik al een paar keer eerste geweest in het ge wone airtumbling, op de gewone minitramp en de minitramp pega- sus. Hoeveel titels ik heb, weet ik niet precies, maar het zijn er best veel", vertelt de dertienjarige gym nast na de dinsdagse training. Naast school staat het springen he lemaal bovenaan. Trainen doet Guitho zo'n twaalf uur per week. Niet alleen drie tot vier keer bij Turn'87 in Oostburg, maar ook bij Altis, vlak over de grens in Eeklo. „Ook drie keer per week", zegt zijn trainster Kristine Provo. „Het gaat dan alleen om tumbling op de glasfiberbaan. In België heeft Guitho meer tegenstand, waar door hij kan groeien op dit onder deel. En het gaat prima. Zo beland de hij op de Vlaamse kampioen schappen bij de beloften al eens op het podium." Haar pupil hoort het enigszins ver legen aan. Hoewel Guitho terdege beseft dat hij tot de landelijke top behoort, houdt de brugklasser van het Zwin College in Oostburg er helemaal niet van om hoog van de toren te blazen. „Ik ben nu lekker bezig en ik hoop dat ik dat nog heel lang mag blijven doen", klinkt het nuchter. Uiteraard droomt Guitho wel eens over de toekomst. Dat hij mis schien de provincie uitmoet em verder te komen in zijn sport of dat hij oud genoeg is om mee te doen aan internationale wedstrij den. „Guitho beschikt ontegenzeg gelijk over veel talent. Maar onder weg kan er van alles gebeuren. Daarom is het verstandig om daar nog niet al te veel nadruk op te leg gen", zegt Kristine Provo daarover. Voorlopig is Guitho de Wolff in Oostburg en Eeklo niet uitgeleerd. De capriolen die het jeugdige springtalent uithaalt, zijn duize lingwekkend. Op de dubbele mini tramp werkt hij toe naar de serie van een streksprong, een spot (sal to achterover) en een tweeënhalve schroef Op de tumblingbaan gooit hij er inmiddels een serie met een arabier (radslag), zes tempen (in de lengte achterover over de kop) en een schroef (hele draai over de kop) uit. „Die serie zit er nu goed in. Pas als dat zo is, kun je hem op wedstrijden doen. Je moet heel ze ker zijn van je zaak", legt hij uit. „Dit is Guitho ten voeten uit", zegt Kristine Provo daar meteen bovenop. „Hij heeft echt het ge duld om een element zo lang te oe fenen totdat hij het helemaal be heerst. En dat is alleen maar goed natuurlijk, want op zijn leeftijd is hij nog heel kwetsbaar. En je moet ook geen dingen willen forceren. Als het een keer fout gaat, kan er een zekere angst insluipen. Dat moet je niet willen." Een nieuwe bekroning moet zater dag volgen als in Els het NK tum bling, het springen op de mini tramp en de minitramp pegasus op het programma staan. In het tumbling zijn er goede kansen op de titel. Op overige nummers is het even afwachten, omdat Guit ho daarop debuteert als junior. „Ik ben dus één van de jongsten. Maar dat maakt me eigenlijk ook niet uit. Ik ga er voor", zegt hij zelfver zekerd. woensdag 9 december 2009 door Charlie Bootsma athene - Henk ten Cate is per di rect vertrokken als trainer van Pa nathinaikos. Dat maakte de Griek se club gisteren bekend op de web site. Voorzitter Nicolas Pateras liet weten de samenwerking in goed overleg met de Nederlandse coach te hebben beëindigd. Ten Cate wordt vervangen door Nikos Nio- plias, de huidige trainer van Grie kenland onder 21. „Het was een eer voor me om Pa nathinaikos te coachen en de resul taten hebben me daarin ge steund", reageerde Ten Cate. „Ik heb het team opgebouwd. Ik res pecteer het dat mensen niet tevre den zijn met het complete plaatje, maar de staf en ik hebben alles ge geven. De beslissing van de voor zitter zal de vriendschap die we hebben niet beïnvloeden." Het vertrek van Ten Cate is verras send. Panathinaikos staat tweede in de Griekse competitie met slechts een punt achterstand op koploper Olympiakos Piraeus. Het elftal won tien van de dertien com petitiewedstrijden. In de Europa League staat Panathinaikos tweede in groep F en heeft het aan een ge lijkspel tegen Dinamo Boekarest in de laatste groepswedstrijd vol doende om door te stoten naar de knock-outfase. Ten Cate verloor wel de laatste twee belangrijke wedstrijden met de Griekse grootmacht. Olympia kos was eind november in de com petitie te sterk (2-0). In de Europa League verloor Panathinaikos met 1-0 van Frank Rijkaards Galatasa- ray. Ten Cate kreeg in juni 2008 de lei ding bij Panathinaikos. In zijn eer ste seizoen werd de club tweede. In de voorronde van de Cham pions League was Atletico Madrid in augustus te sterk. Ten Cate was eerder onder meer trainer van Ajax en NAC Breda. Henk ten Cate Trainerscarrière Henk ten Cate CLUBS 1988-1990: Co Ahead Eagles (eerst assistent en vanaf 22 februa ri '90 hoofdtrainer) 1990-1992: Heracles (eerst assis tent en vanaf 22 november '90 hoofdtrainer) 1992-1993: Rheden (amateurs) 1993-1995: Go Ahead Eagles 1995-1997: Sparta 1997-1998: Vitesse 1998-1999: Uerdingen 1999-2000: MTK Boedapest 2000-2003: NAC Breda 2003-2006: Barcelona (assistent) 2006-2007: Ajax 2007-2008: Chelsea (assistent) 2008-2009: Panathinaikos 6 ERELIJST MTK Boedapest: nationale beker (2000) Barcelona: landskampioen 2005 en 2006, Champions League 2006 Ajax: Johan Cruijff Schaal 2006 en 2007, nationale beker 2007. middelburg - De geschiedenis van de sport in Zeeland staat woens dag 23 december centraal tijdens de studiedag van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen. De werkgroep cultuur historie heeft verschillende spre kers uitgenodigd. Zo zal drs. Wilfred van Buuren van de stichting De Sportwereld iets vertellen over de sportgeschie denis van Nederland, gelardeerd met Zeeuwse voorbeelden. Drs. Ni co van Horn (eveneens van de stichting De Sportwereld) houdt een lezing over de bronnen van de Zeeuwse sportgeschiedenis. Na de pauze zal Leo de Visser, voorzitter van de Zeeuwse Ringrij- dersvereniging, het Zeeuwse ringrijden door de jaren heen be lichten. De PZC-journalisten Rudy Boogert en Jan Dagevos vertellen iets over de sport en sportjourna listiek in Zeeland. Zij duiken in de geschiedenis van de Zeeuwse sport. De bijeenkomst wordt woensdag 23 december in de Zeeuwse bibliotheek te Middel burg gehouden. De opening is om 13.00 uur. Tijdens de bijeenkomst worden er bewegende beelden ge toond, die te maken hebben met de Zeeuwse sportgeschiedenis. Ook zijn er stands van de regiona le sportkoepel SportZeeland, de werkgroep cultuurhistorie en De Sportwereld. Wie de studiedag wil bezoeken, kan zich aanmelden bij de werk groep via het mailadres: cultuurhistorie@zeelandnet.nl door Aector Dooms terneuzen - De zaalvoetballers van D'Ouwe Brug/Van Opdorp verloren in de eerste klasse voor de zesde keér op rij. Dit keer bleek Benny Sport met 5-3 te sterk. Max Korting/Pro Sport versloeg Reham met liefst 13-4. Benny Sport-D'Ouwe Brug/Van Opdorp 5-3 (3-0): Benny Sport leek bij een 3-0-voorsprong op ro zen te zitten. D'Ouwe Brug kwam echter terug tot 4-3 en zette alles op de gelijkmaker. De bevrijdende treffer van de Belgen maakte aan die illusie een eind. Doelpuntenmakers. Benny Sport: Tim de Weweire, Cédric de Bruyne 2, Carlo van de Velde 1. D'Ouwe Brug/ Van Opdorp: Tonny van Oosten, Mar- tijn Marcélis, Stefan Burbach allen 1. Reham Vastgoed-Max Korting/ Pro Sport 4-13 (1-6): De ploeg uit Zaamslag werd compleet wegge speeld door Max Korting, dat zich revancheerde voor het verlies te gen Tencezaman. Doelpuntenmakers. Reham: Coen Goossen 3, Marcel van den Ende 1. Max Korting: Jurgen Verbraeken 4, Jeroen Vervaet 3, Michel Leonhart 2, Peter Cambeen, Jean-Ruud de Houck, Theo Roels, Wim Steijns 1 Café De Molenhoek-Internet- plan/Tempo-Team 1-3 (1-1): Inter- netplan had moeite met de verde digende tactiek van de Hoekse ploeg. Pas zes minuten voor tijd werd de ban gebroken. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Marco Doens. Internetplan: Erik Rodri- go, Daryl Rawidjan, Michael van Mol 1. Wentzler/Pauwels-Amstelhoek- je/Adm. Bakker 2-10 (0-5): De Axelaars waren een maatje te groot en behielden hun ongesla gen status. Michael Freijzer was topscorer met vier treffers. Doelpuntenmakers. Wentzler: Peter Vael, Patrick Vonk 1Amstelhoekje: Michael Freijzer 4, Bart Rijckaert 3, Ran dy Lauret 2, Niek de Meijer 1. De Tukker-'t Bierwinkeltje 2-2 (0-1): 't Bierwinkeltje nam tot twee keer toe een voorsprong, maar telkens kwamen de Westdor- penaren terug. Doelpuntenmakers. De Tukker: Jur gen Naeye, Tom de Smet. 't Bierwin keltje: Roy van Ham, Stefan Dobbelaar. Cargill-Tencezaman 2-15 (0-4). Doelpuntenmakers. Cargill: Nicky Schelfhout, Kai Holtus. Tencezaman: Ja- ri Vyaene 5, Jean-Claude Everaert, An- gelo Verbraeken, Norbert Baart, Kieran O'Shea allen 2, Robin MacTaggart, Da vy Kerstens 1 Sportkantine Vliegende Vaart- Vinfo Tech. 3-7 (1-1). Doelpuntenmakers. Vliegende Vaart: Edo Lucieer 2, Kees Duitemeijer 1. Vin- fo Tech.: Timucin Yilmaz 2, Tahsin Ki- lic, Mentor Zaquiri, Stef Dijkhuizen, ei gen doelpunt (2). 0 Zei vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33