361 sport Guitho de Wolff is een echte Zeven toertochten rond de Tour AIRTUMBLING De dertienjarige Guitho de WolfFheeft geen idee hoeveel titels hij al op zijn naam heeft staan. „Maar het zijn er best veel." FM Sranang rekent af met reserves van KW Van der Graaff in race voor Golf Award 2609 Kloetinge maakt er zeven tegen SSV'65 Dubbele kans voor Sauerbreij in Amerika woensdag 9 december 2009 5 Guitho de Wolffis vijfvoudig Nederlands kampioen airtumbling. Guitho de Wolff beschikt over veel talent, vindt zijn trainster Kristine Provo. „Maar onderweg kan er van alles gebeuren. Daarom is het verstandig om daar nog niet al te veel nadruk op te leggen." foto Mark Neelemans GOES De zaalvoetballers van FM Sranang lijken een mindere periode achter zich te hebben gelaten. De Goese hoofdklasser won in eigen huis met 6-2 van KW 2 en hervond daar mee de aansluiting bij de midden moot. Het duel met KW 2 ging aan vankelijk redelijk gelijkop, maar na dat de bezoekers kort na de hervat ting op 2-2 waren gekomen sloeg Sranang met vier treffers op rij toe. Mootje El-Uarichi en Ryan de Regt scoorden tweemaal, Steven Fitsch en Martin Waisapy eenmaal. UTRECHT Marjet van der Graaff is één van de genomineerden voor de Golf Awards 2009. De Thoolse speelster maakt in elk geval samen met Christel Boeljon kans op de award voor teams. Het duo won dit jaar in Spanje de European Nations Cup. Er wordt ook een award uitge reikt aan de beste golfster van het jaar, maar daarvoor zijn de genomi neerden niet naar buiten gebracht. Van der Graaff lijkt daarvoor ook één van de kanshebsters. De Golf Awards worden vrijdaga vond in Rotterdam uitgereikt. KLOETINGE Kloetinge heeft gisteren uitgehaald in de vriendschappelijke wedstrijd tegen SSV65. De zaterdag-eerste klasser won met 7-0 van de Goese tegenstander die een klasse lager speelt. Halverwege leidde Kloetin ge al met 4-0. In de eerste helft verzorgden Teun Rentmeester, Mervin Niemantsver- driet, Daan Esser en Niels Kole de productie. Na rust verhoogden Cor- né Schilperoort (2x) en Mark Schuit de marge tot zeven doelpun ten. RIJSWIJK Snowboardster Nicolien Sauerbreij heeft volgende week in de Verenig de Staten twee kansen om een startbewijs voor de Olympische Spelen in Vancouver af te dwingen. De internationale skifederatie FIS heeft besloten de onlangs afgelaste wedstrijd op de parallelreuzensla lom in Limone Piemonte in het Amerikaanse Telluride in te halen. Op de sneeuwpistes bij Telluride komen de snowboarders nu op 15 en 17 december in actie op de paral lelreuzenslalom. MEEST GELEZEN 1. Veenstra van top tot teen in gips 2. Slechts dozijn clubs op Wikipedia 3. Zwarthoed dompelt Hoek in rouw STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees het Kustmarathonweblog: Maurice en Koen zijn het oneens door René Schrier ROTTERDAM - Rotterdam staat in het weekeinde van 3 en 4 juli vol gend jaar natuurlijk bol van activi teiten die met fietsen te maken hebben. Het is het weekeinde van de start van de Tour de France in de Maasstad. Vooruitlopend op dat weekeinde worden allerlei activiteiten gehou den waarmee Rotterdam toewerkt naar het zogenaamde Grand Dé- part. Zo worden tussen 22 mei en 3 juli zeven toertochten gehouden. Een daarvan is ooit door Gerrie Knetemann uitgezet, als alternatie ve Tour-etappe vanuit Rotterdam. Die etappe is nooit gereden, maar deze route wordt nu weer opge pikt. Als de familie Knetemann er mee akkoord gaat, krijgt de tocht ook de naam van de in 2004 over leden Gerrie Knetemann. Verder houdt 'Le Tour de Rotter dam' op zaterdag 3 juli een aantal korte en langere toertochten. Daar onder een zogenaamde vrije toer tocht die over Schouwen-Duive- land gaat. Ook de zogenaamde pe- lotonstocht gaat van Rotterdam richting Renesse en weer terug. Voor de vrije tocht worden onge veer 10.000 deelnemers verwacht, voor de pelotonstocht zo'n 1000. Op allerlei scholen in deelgemeen ten van Rotterdam worden voor 1400 kinderen zogenaamde dikke- bandenraces gehouden. Dat ge beurt in competitieverband. De fi nale van die wedstrijden wordt vrijdag 2 juli gereden op "het par koers van de proloog. Die dag moet echt een Rotterdam se dag worden. Nu al staat vast dat het Nederlands wielerkampioen schap voor burgemeesters dan ge reden wordt. Ook de politie en de Nederlandse (wieler)journalisten willen dat doen. De organisatie heeft inmiddels 4400 zogenaamd- de hospitalitypakketten verkocht. Dat zijn vip-arrangementen voor de start van de Tour die vooral be drijven aan hun klanten en relaties aanbieden. Het gaat de gemeente Rotterdam niet alleen om het organiseren van een sportief evenement in de vorm van de start van de Tour de France. Rotterdam wil ook dat meer mensen gaan fietsen. Zo is het streven om een toename van vijf procent van het dagelijks ge bruik van de fiets te realiseren. Scholen krijgen lespakketten van vakleerkrachten in de vorm van zo genaamde bewegingsclinics. Ook wordt gestreefd naar 1000 oplaad- punten voor elektrische voertui gen, waaronder fietsen. Voor bezoekers van buiten Rotter dam wordt overlegd met openbaar vervoersbedrijven over een spe ciaal kaartje voor al het openbaar vervoer tijdens de Tour de France. Ook vervoer over water wordt daarin meegenomen. Het centrum van de stad zal namelijk met de au to niet bereikbaar zijn. Zo ziet het ernaar uit dat bepaalde delen van de stad, zoals Katendrecht en de Wilhelminapier, in ieder geval za terdag 3 juli geheel geïsoleerd zijn. Om mensen toch in de gelegen heid te stellen naar de rest van de stad te komen, is overleg met het leger gaande over de aanleg van al ternatieve verbindingen, bijvoor beeld met behulp van pontons. Gerrie Knetemann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32