dromen van cliënten laten uitkomen zeetortel 23 Waterlandkerkje maakt feestelijk jaar van 2010 Drukke tijden voor De Snuiter en de Zeepsjop Bekende gasten naar het Glazen Huis in Hulst SOUND REDUCTION ONDERVLOER! woensdag 9 december 2009 Z 'In de kinderboerderij in Terneuzen is ruimte voor een atelier en de 'In het onderzoek naar de dagbesteding stellen we onszelf de vraag of cliënten met winkelervaring kunnen in de kantine aan de slag' wé nog wel voldoen aan de vraag van de cliënt' door Frank van Cooten Cadeaushop'en kaarsen atelier De Snuiter aan de Noordstraat in Ter- neuzen sluit met in gang van 1 maart vol gend jaar. De winkel wordt gerund door cliënten, medewerkers en vrijwilli gers van Stichting Tragel. Het huur contract loopt af op 1 maart. Tragel vindt het vanwege de veilig heid voor de medewerkers niët lan ger verantwoord het huurcontract te verlengen. De medewerkers zijn gisteren op de hoogte gebracht. „Het pand is niet veilig. De trap naar boven waar het kaarsenatelier zit is te steil. Verder zijn er wat ver velende drempels en is alleen bo ven een toilet. Het is geen prettige locatie. Omdat het contract op 1 maart volgend jaar verlengd moet worden, leek ons dat een goed mo ment afscheid te nemen van dit pand", zegt Miranda Dekkers, di recteur algemene zorg van Tragel. Het team, maximaal acht cliënten en de vijf medewerkers, gaan voor lopig aan de slag bij de kinderboer derij in Terneuzen. „In de kinder boerderij is ruimte voor een atelier en de cliënten met winkelervaring kunnen in de kantine aan de slag. De medewerkers zijn tevreden met deze oplossing." Tragel zoekt niet op stel en sprong een ander winkelpand voor De Snuiter. De stichting is eind vorige week sa men met kennisorganisatie Vilans gestart met een groot onderzoek naar de dagbesteding voor de pak weg vijfhonderd cliënten van Tra gel. Dagbesteding gebeurt in heel Zeeuws-Vlaanderen. In winkels, op kinderboerderijen, in ateliers maar ook arbeidsmatige dagbeste ding zoals inpakwerk voor externe bedrijven (de Leest in Hulst) of dagbesteding voor mensen met een ernstige meervoudige beper king. Snoezelen, ruiken en voelen zoals in 't Labyrinth in Clinge. De ze voorziening is in 2008 geopend door de koningin. Onderzoek naar de dagbesteding vloeit voort uit een grote verbete ring van de kwaliteit binnen Tra gel onder de noemer 'Merkbaar Be ter'. Dit proces is anderhalf jaar ge leden ingezet. „In het onderzoek naar de dagbe steding stellen we onszelf de vraag of we nog voldoen aan de vraag van de cliënten", zegt Dekkers. „Organiseren we de dagbesteding nog wel op de goede manier of valt een groep tussen wal en schip. We willen ook weten of vraag en aanbod nog op elkaar aansluiten. Waar droomt een cliënt van? Me dewerkers van Vilans stellen vra gen aan een groep cliënten. Wij sturen daar niet in. In februari ho pen we de eerste adviezen te ont vangen. Wellicht is behoefte aan creatieve activiteiten zoals schilde ren of keramiek." Miranda Dekkers be nadrukt dat de dag besteding niet in een keer op de schop gaat. „Onze doelgroep is kwetsbaar. Kijk, het onderzoek is ook niet gestart van uit het standpunt dat we het slecht zouden doen. Zeker niet. De huidige dagbestedingsactiviteiten gaan ook gewoon door. Het is ge woonweg goed onzelf de vraag te stellen of vraag en aanbod nog vol doende op elkaar aansluiten. Rond de zomer hopen we eventuele ver beteringen door te voeren." Toch is nu al bekend dat er wat ver anderd. De Snuiter sluit per 1 maart en 't Praot'uis in Clinge is al met ingang van 1 januari dicht. Er komen te weinig mensen koffie en thee drinken. „Onze cliënten moe ten natuurlijk wel het gevoel heb ben dat ze zinvol bezig zijn. Dat ge voel is er niet als je de hele dag moet wachten op een klant. Uiter aard krijgen de medewerkers een andere vorm van dagbesteding aan geboden." Eventuele verbeteringen in de dag besteding worden in ieder geval niet gehinderd door geldgebrek. Na een roerige periode van reorga nisatie is Tragel door de aanstel ling van onder meer een geheel nieuw managementteam in rustig vaarwater terecht gekomen. „We bouwen nu aan een stabiele fase. Een eventuele kwalitatieve verbetering van de dagbesteding past daar prima in." 'De dagbesteding gaat niet in een keer op de schop. Onze doelgroep is kwetsbaar' waterlandkerkje - Waterland kerkje bruist volgend jaar tijdens carnaval en Koninginnedag. Dorpe lingen beloofden elkaar samen de schouders onder de organisatie van activiteiten te zetten. Tijdens de presentatie van het ge meentelijk leefbaarheidsonder- zoek bleken de inwoners redelijk tevreden over hun dorp. Dat er weinig voorzieningen zijn, is be kend en geen beletsel voor het woongenot. Wel benadrukte een aantal van de 35 aanwezigen het belang van het behoud van de ba sisschool. Met ruim dertig leerlin gen zit de school ruim boven de opheffingsnorm. Als het schoolbe stuur niet anders beslist en ouders hun kinderen in eigen dorp naar school laten gaan, hoeft nog niet voor sluiting van de school te wor den gevreesd. Enkele dorpelingen vonden het jammer dat dit jaar geen hallo- ween en Koninginnedag is gevierd in 't Kerkje. Leden van de dorps raad en enkele ouders meldden dat er te weinig mensen bereid wa ren om de organisatie op poten te zetten. Staande de vergadering boodt een aantal mensen aan te helpen en anderen aan te werven, zodat er dit jaar activiteiten plaats vinden voor Koninginnedag, carna val én halloween. hulst - Het Glazen Huis op de Grote Markt in Hulst ontvangt za terdagmiddag 12 december drie lan delijk bekende artiesten. Allereerst is dat oud-Hulstenaar ]an-Bart Me- ijers, gitarist in bands als De Dijk en Acda en de Munnik. Meijers werkte verder als producer met on der anderen Frank Boeijen en Da- ryl-Ann. Verder komt Herman Berghuis, de na een kort optreden in talenten jacht Idols bekend geworden enter tainer, op bezoek. Zangeres Maxine tenslotte, geeft in de vestingstad een mini-optreden en presenteert tevens haar nieuwe single. www.glazenhuishulst.nl Cliënten van Stichting Tragel zijn in de zeepsjop in Terneuzen druk in de weer met flesjes kleurstof, zeepkorrels en stempels. foto Mark Neelemans houtatelier in Axel. Het assorti ment is uitgebreid met onder meer speelgoed, poppenbedjes en zeepproducten. Zeep is ook verkrijgbaar bij de Zeepsjop, een andere winkel van Tragel aan de Axelsestraat in Ter neuzen. In de Zeepsjop werken 22 -cliënten van Tragel. Zij zijn vanaf 2006 druk in de weer met flesjes kleurstof) zeepkor rels en stempels om zeepjes te ma ken. De geuren van rozenzeep, badka- viaar en douchegel overheersen in de winkel. Niet iedereen weet dat de Zeepsjop van Tragel is. „Mis schien moeten we iets aan ons imago doen. Nog beter uitdragen dat we veel leuke dingen doen", zegt Miranda Dekkers, directeur al gemene zorg van Tragel. door Frank van Cooten In Cadeaushop en Kaarsen atelier De Snuiter worden kaarsen gemaakt, houten producten geverfd en sei zoengebonden artikelen ge maakt. De winkel was tien jaar gevestigd in Terneuzen waarvan de laatste zes jaar in het huidige pand aan de Noordstraat. Op 1 maart volgend jaar valt voorlopig het doek voor deze vorm van dagbesteding an nex winkel van Stichting Tragel. Ook de decoratiematerialen die in de winkel zijn te zien, worden in het atelier zelf en ook in andere ateliers gemaakt door de cliënten van Tragel. Kaarsen komen uit ei gen atelier en van De Dagboog en houten artikelen komen uit het t.w.v. 6,95 per mz (10 Db geluidsreductie} Bij aanschaf van NL Label laminaat 1604. Kyyll'J Tijdelijke actie dus wees er snel bij! Parketzaken Goes Marconistraat 13 (0113) 2241 02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25