Stichting Tragel wil 221 'Discussie over Markt nu eindelijk afronden' Stadsraad Sas wil echte Bromsnor Maritieme ruilavond scheepsliefhebbers Belg met veel te veel drank achter stuur almanak Reis Music Anto zingt oude en nieuwe liedjes Vrachtwagenchauffeur ramt slagboom brug Lama Karta geeft cursus Mahamoedra woensdag 9 december 2009 door Wout Bareman TERNEUZEN - Er moet snel een ein de komen aan de (slepende) dis cussie over de herinrichting van de Markt in Temeuzen. Uiterlijk in september 2010 moet die herin richting een feit zijn, vinden B en W. In een brief aan de raad stellen ze voor een Plan van Aanpak op te stellen, waarin rekening wordt ge houden met de eerder geuite wen sen van de gemeenteraad, de werk groep Herinrichting Markt en alle mogelijke andere belanghebben den. De aanpak moet ook aanslui ten bij de structuurvisie voor de binnenstad en het citymarketing plan, die nu in de maak zijn. Uit gangspunt daarbij is dat het imago van Terneuzen wordt verbeterd en dat daarbij een uiterst belangrijke rol is weggelegd voor de binnen stad en met name de Markt. De werkgroep Herinrichting oordeel de in 2007 al dat het plein de func tie van huiskamer van Zeeuws-Vlaanderen in het alge meen en die van de gemeente Ter- neuzen in het bijzonder diende te krijgen. Autovrij, veel horeca met terrassen," een leuke aankleding met fonteinen en groen én een ver lichtingsplan, waren de trefwoor den. De gemeenteraad voegde er sport- en andere evenementen aan toe. Het college wil nu snel een verlichtingsplan laten uitvoe ren, waarbij een aantal beeldbepa lende panden sfeervol worden ver licht. En de verdere inrichting wordt in januari door de werk groep voorgelegd aan het college en daarna direct uitgevoerd. NIEUWLAND De Zeeuwse afdeling van de World Shipping Society houdt morgena vond, donderdag, in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland een maritieme ruilavond. Ook is er een fototentoonstelling van Jan Ande- riesse met als thema 'Rariteiten op de Westerschelde'. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. gSSSSSSSSSSSföKSSSsS; MEEST CELEZEN 1. Gestrande vrachtwagen in tunnel 2. Versmalling N61 bij Braakman 3. Bezwaar verdubbeling tunnelweg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto SCHOONDIJKE Patrouillerende politieagenten heb ben om kwart voor twee in de Damstraat in Schoondijke een 25-ja- rige automobilist uit St. Laureins (B) betrapt op het rijden onder in vloed. De man had bijna drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken en moest zijn rijbewijs inleveren. Die werkneemster van dat Goese be drijf maakt regelmatig mooie reisjes en heeft dan ook al behoorlijk wat van de wereld gezien. Vietnam was tot nu toe echter nog niet aange daan, maar daar komt binnenkort verandering in. „We hebben een hart stikke mooi hotel voor een habbe- krats en ook de vliegtickets waren niet duur", verkondigde zij met veel 'Het pand van De Snuiter is niet veilig. De trap naar het atelier boven is te steil, er zijn wat vervelende drempels en alleen boven is een toilet' SLUIS Music Anto presenteert zondag ochtend 13 december de muzikale show Nooit Opgedroogd in de raads zaal van het belfort in Sluis. Het gezelschap zingt oude en nieu we liedjes en luistert die op met beelden en animaties. Het concert is op poten gezet door de stadsraad Sluis. Toegang is gra tis. In de pauze wordt koffie uitge deeld. SLUISKIL Een vrachtwagenchauffeur (21) uit Silvolde in de Achterhoek heeft gisterochtend rond half elf de slag boom van de brug bij Sluiskil ge ramd. De bestuurder merkte te laat op dat de lichten van de kanaal- brug op rood sprongen en knalde vervolgens bovenop de slagboom. Een 18-jarige automobiliste uit Hulst reed 'daardoor tegen de ach terzijde van de vrachtwagen. De ge volgen bleven beperkt tot mate riële schade. CADZAND Het Naropa Instituut aan de Vier honderdpolderdijk bij Cadzand houdt komend weekeinde een cur sus Mahamoedra (meditatie). Lama Karta geeft uitleg en doet oefenin gen voor. Wie mee wil doen, moet zich opgeven via 0117 396969. Kos ten 79 euro, inclusief maaltijden en een overnachting. In cadeaushop en kaarsenatelier De Snuiter in Terneuzen helpen cliënten van Stichting Tragel in de winkel, bedie nen klanten, pakken in en rekenen af. Ook zijn ze actief in het kaarsenateiier. foto Mark Neelemans es 's mm sane door Frank van Cooten Tip? redactie@pzc.nl bombarie op kantoor. Met welke maatschappij zij dan vloog, wilden de collega's weten. „We vliegen eerst met Aerojlot van Brussel naar Mos kou en daarna met Aerojlot naar Ha noi", luidde het antwoord. Nu maar hopen dat die Russische maatschap pij zijn naam eer aan doet en het toe stel dus ook daadwerkelijk blijft drij ven als een vlot na de crash... SAS VAN CENT - Sas van Gent wil een echte 'bromsnor' die vaak het aanspreekpunt kan zijn voor men sen op straat. „Misschien moeten we als stads raad gaan lobbyen om dat voor el kaar te krijgen", zei secretaris Ben Voerman tijdens de vergadering van de Stadsraad Sas van Gent. „We blijven te weinig blauw zien op straat." In Zeeland is vorige week een aan tal wijkagenten 'nieuwe stijl' geïn troduceerd. Jos van Westen is de wijkagent voor Axel en Sas van Gent. Hij temperde het aanvanke lijke enthousiasme van de stads raad. Niet alleen moet hij immers de aandacht verdelen tussen Axel en Sas, hij zal ook niet de hele dag met de fiets door de wijken rijden. Dat mag hij niet van de korpslei ding. Een deel van zijn werkzaam heden bestaat uit vergaderen met bijvoorbeeld woningbouwvereni ging en het maatschappelijk werk. „Het is niet meer de oude wijka gent van vroeger", zei Van Westen maandagavond. „Ik probeer welis waar zo veel mogelijk met de fiets door Sas te rijden maar dat lukt niet iedere dag. De korpsleiding vindt het fietsje pakken eigenlijk al te veel. Ik ben het daar ook niet helemaal mee eens, maar moet me conformeren aan wat de baas van me vraagt. Daar zitten overi gens ook goede dingen in maar ook ik had het liever wat anders ge zien. Ik zal regelmatig te zien zijn maar moet met de uurtjes sprokke len. Ik zou verkeerde verwachtin gen wekken door te zeggen dat ik iedere dag in Sas van Gent zou zijn." Toch moet Sas van Gent zijn zege ningen tellen, stelt Van Westen. Er zijn per slot van rekening ook dor pen en stadjes in Zeeland die hele maal geen wijkagent hebben. „Er is in ieder geval aan Sas van Gent gedacht. Als dit concept aan slaat, komen er wellicht in meer kernen wijkagenten. En dan ga je ze meer op straat zien. Maar dat is nog toekomstmuziek. Nu is in ie der geval een begin gemaakt. De krimp van het aantal inwoners zal echter ook zijn weerslag krijgen op de politiesterkte in Zeeland", voorspelde hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24