PZC x Meer behoefte aan woningen voor ouderen Wethouder Le Roy weg WD hekelt afwijzen Kieswijzer in Terneuzen E UWS -VLA AN DEREN 22 en 23 25 WACHTLIJST Senioren Sas naar Terneuzen Niet alleen Hulst moet kerstboom van gemeente krijgen' grootste prijzenpot ;;V" Lfe AAA®; 1; '%0 '%$A li II Stichting Tragel wil dromen van cliënten laten uitkomen Woensdag 9 december 2009 Loods moet een beetje diplomaat zijn Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten SAS VAN CENT - In Sas van Gent is grote behoefte aan seniorenwonin gen. Sasse ouderen trekken nu naar Terneuzen omdat er in Sas geen geschikte woningen zijn. Enkele Sassenaren kaartten dit pro bleem aan in de vergadering van de Stadsraad Sas van Gent. „De Re doute heeft een wachtlijst van 38 mensen voor de aanleunwonin gen. Er zijn gewoonweg veel te weinig geschikte woningen", ver klaarde Sassenaar Willy de Groff Woongoed Zeeuws-Vlaanderen onderzoekt momenteel de woon behoefte in Sas van Gent. Door de woonstichting is onlangs al een zo geheten gebiedsvisie gemaakt voor het kanaalstadje. „Woongoed bouwt natuurlijk niet voor leeg stand", zei Huub Dortant, voorzit ter van de Sasse stadsraad. „Voor dat de wooncorporatie gaat bou wen moet eerst duidelijk zijn waar echt behoefte aan is. Vandaar het onderzoek." Dortant wees op het plan voor de Canadalaan waar 36 seniorenwo ningen zijn gepland. Daarnaast loopt in Sas van Gent momenteel de campagne 'U en Sas'. Via grote billboards worden inwoners opge roepen aan te geven hoe Sas van Gent de, toekomst in moet gaan. Of er zoveel behoefte is aan nieu we huizen, werd door Ben Voer man, secretaris van de Stadsraad betwijfeld. „Er zijn woningen zat in Sas van Gent. Er staat veel te koop. Dat komt met name door al le nieuwbouwprojecten in Terneu zen. Terneuzen bouwt voor de leegstand in de kernen. Er wordt daar zo veel gebouwd." Over. de 36 seniorenwoningen in de Canadalaan wordt begin vol gend jaar een voorlichtingsavond gehouden. In de Stadsraad werd ook uiting ge geven aan ergenis over de 'puin hoop' op een deel van het Kanaal eiland. Aannemer Van der Poel wil daar bouwen maar buurman Zuid-Chemie stak daar een stokje voor. Het terrein is inmiddels ver pauperd. „Het is daar nu een vuile troep", aldus Voerman. SLUIS - Wethouder Maria le Roy keert na de verkiezingen niet terug in het dagelijks bestuur van Sluis. Ze zag al eerder af van een plaats op de kandidatenlijst van de PvdA en liet de ledenvergadering deze week weten niet beschikbaar te zijn als wethouder voor een nieu we raadsperiode. Le Roy trad in september 2007 be wust aan als 'interimbestuurder'. Ze heeft zich 'met passie' ingezet voor de belangen van Sluis, maar merkte af en toe dat ze als 'be stuurder van buiten' de gevoelens van de West-Zeeuws-Vlamingen niet altijd goed aanvoelde. Van de ruim dertig aanwezige le den betreurden, maar respecteer den, een aantal het 'in goed over leg genomen' besluit. De leden gin gen unaniem akkoord met de door het bestuur voorgestelde lijst met nieuwe en jonge kandidaten. Die lijst wordt aangevoerd door huidig fractievoorzitter Robert Evers. Achter hem bezetten Rinus de Lijser, loyce Kramer, René Beijersbergen en Joyce Vermue de plaatsen 2 tot en met 5. Staatsloterij TERNEUZEN - Stemgerechtigden in Terneuzen moeten het de komen de verkiezingsperiode zonder de Kieswijzer doen. Dat hulpmiddel om vast te stellen welke partij het beste bij een kiezer past, is te duur. Tijdens een vergadering van het presidium stelden de fractievoorzit ters ook vast dat medewerking aan de Kieswijzer te tijdrovend is. WD-lijsttrekker Michiel Groene- veld vindt het een gemiste kans, omdat tijdens recente Kamer- en waterschapsverkiezingen honderd duizenden mensen de Kieswijzer raadpleegden. Hij denkt dat de lo kale partijen niet 'met de billen bloot durven'. Fractievoorzitter Giel van Boom (Top Gemeente belangen) in een reactie: „Onzin, maar deelname kost wel 9000 eu ro en die hebben wij niet." HULST - De SP in Hulst eist dat de gemeente nog deze gistermiddag in de tuin van de basiliek in Hulst is ge- week kerstbomen zet in de dorpen. Anders zorgt de plaatst. Aanleiding voor de actie van de SP is het besluit partij zelf voor kerstbomen. De SP wil ook weten hoe- van de gemeente de dorpen geen boom meer te geven, veel geld de gemeente kwijt is aan de kerstboom die foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23