meningen 115 brieven woensdag 9 december 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Plastic 3 Ik ben het niet eens met de kritiek van brievenschrijvers over het recy clen van plastic. De gemeente heeft een voor iedereen te begrij pen folder toegestuurd aan de be woners en de containers stonden er al voor 1 december. Ik ben gelijk begonnen met het ajaart houden van plastic en binnen drie dagen was de meegestuurde zak propvol. Voor het eerst in jaren kan de ge wone afvalcontainer weer gewoon dicht. Dat niet iedereen meedoet, dat zal best zo zijn, maar dat is met alles zo. Ik gooi straks weer een zak met plastic in de container en denk maar zo: alle beetjes helpen. Gemeente Middelburg, jullie ho ren het niet vaak, maar: goed ge daan. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg Slooppremie Bovag pleit voor slooppremie op tweetakt-brommers, krant 4 dec. 'Die zouden niet allemaal uit het straatbeeld hoeven te verdwijnen, maar bijvoorbeeld wel uit de grote steden', zo lees ik verder. Dat een tweetakt-motortje betrekkelijk een voudig is op te voeren, is al lang be kend. Om dit (verboden) opvoeren met de daarbij komende te hoge snelheid en te veel decibellen in te perken wil men dus een deel er van van de weg halen. Stiller zal het in elk geval worden! Met name in de grote steden zou volgens de krant de premie toegepast moeten worden! De genoemde paar hon derd euro per brommer komt wel weer uit de zak van de belastingbe taler? Een vreemd voorstel. Wan neer liefhebbers van een bepaald automerk hiermee te snel rijden, te veel lawaai maken met uitlaat en radio, stellen we toch ook niet een slooppremie voor? Wie zich niet in het verkeer aan alle regels houdt dient persoonlijk gewaarschuwd/ bekeurd te worden. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Kilometerheffing 3 Ik ben het met de stelling eens dat een groot deel van de autorijders op het platteland er met de komst van de kilometerheffing op achter uit zal gaan. En ook dat deze hef fing ons veel te mooi voorgespie geld wordt, er wordt gepraat over een gemiddelde kilometerprijs, maar wat een spitskilometer gaat kosten wordt er niet bij verteld. Ziekenhuizen en scholen zijn veel al open op tijden dat er hogere ta rieven geheven zullen worden. En dan praten we nog niet eens over het gebruik of misbruik van onze mobiliteitsgegevens door, ik weet niet hoeveel en welke diensten. Als deze heffing er eenmaal doorge drukt is, dan raken we die nooit meer kwijt. Help om dit onheil te voorkomen. Mevrouw Matthijsse Houtenburgseweg 5, Zoutelande Te duur Ouderen zijn te duur, hun lonen moeten naar omlaag en de pen sioenleeftijd naar omhoog, volgens Donner. Maar echte solidariteit tus sen jong en oud betekent, pen sioenleeftijd omlaag en jongeren in dienst, met vaste contracten! Don ner wil, in navolging van de eisen van Europa (Lissabon akkoorden 2000), een hogere werkloosheid, slechtere arbeidsvoorwaarden en lage lonen. Minimale uitkeringen voor werklozen. Beperking van WW, ontslagrecht op de helling! Hoe meer werklozen hoe hoger de druk tot inleveren voor de werken de bevolking. In de 21e eeuw met de sociale voorzieningen uit de 19e eeuw? Van voedselbanken naar gaarkeukens en een leger van (werkloze)daklozen? Nu meer dan ooit, stop de sloop van de sociale voorzieningen! Als er iemand echt veel te duur is, dan is het Donner wel! Luk BrusseBaers Hoefkensdijk 11Kuitaart Damherten Manteling Het uitgebreide artikel over dam herten in Mantelinge lezend en in terpreterend, kan ik helaas niet an ders concluderen dan dat dit een volledig pro-Faunabeheereenheid (jagers)/provincie-artikel is. Slechts de FBE-voorzitter wordt aan het woord gelaten, geen enkele andere (tegen)-partij. Het artikel is opper vlakkig: geen vermelding van de stroperij in de Mantelinge. Geen vermelding van eventueel gevaar voor de openbare veiligheid, om dat er in de komende vergunning totaal verhuld zal gaan worden waar en wanneer de jacht zal plaatsvinden, zodat wandelaars geen mogelijkheid hebben om risi co-gebieden te mijden. Het hele ar tikel ademt slechts één sfeer uit: rechtvaardiging van het afschieten van veel damherten in de Mantelin ge door beweringen van de FBE en de provincie. W. den Engelsman Ring 9, Oud-Sabbinge Politie Om de wensen en verlangens van de bevolking in het politiewerk be ter tot uiting te laten komen, wil de politiek meer invloed Op het werk van de politie. Mijn eerste reactie was dat ik het niet goed ge lezen had (krant, 4-12) Beter zou het zijn als de politiek eens luister de naar de wensen en verlangens van de politie, zonder weer onno dige bemoeienis en niet zoals een paar jaar geleden toen een burge meester het presteerde om de poli tie in het openbaar af te vallen naar aanleiding van een 'corrige rende' tik. De politiek zou zich eens meer in woord en daad in het openbaar achter de politie dienen op te stellen, die soms met gevaar voor eigen leven hun taak uitvoe ren. Maar ja duidelijke taal kan stemmen kosten. Bezuinigingen en bemoeienis ten opzichte van de po litie is in deze tijd, waar de politie ke veiligheid hoog in het vaandel staat, het paard achter de wagen spannen. Hierop is het spreek woord van toepassing 'Schoenma ker blijf bij je leest'. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Afval De opslag van CO2 en kernafval zijn beide restanten van onze wel vaartsmaatschappij. De opslag van kernafval is bij ons onbespreek baar. Opslag van CO2 daarentegen wel, zelfs onder een woonwijk. Dat is moeilijk te begrijpen, zeker voor de bewoners van die wijk. Als die CO2 echt zo bedreigend is, moet er gewoon minder van in de lucht geblazen worden, met min der genoegen nemen en wat wel vaart inleveren. Maar die bood schap levert geen stemmen op en pompen we dat gas de woonwijk in, of de bewoners dat willen of niet. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Noord-Korea Ik reageer op het artikel over Jan Vermeer uit Ermeloo. Hij is werk zaam bij Open Doors, een organisa tie die zich inzet voor vervolgde christenen op basis van contacten met kerkleiders in Noord-Korea. Er stond dat groepen kinderen door het land zwerven en dat ve len sterven van de honger en dat de ouders de kinderen achterlaten omdat ze niet kunnen aanzien dat hun kinderen sterven. We vertrok ken met negatieve gedachten naar Noord-Korea. Veel wordt geschre ven over de zogenaamde zelfs op zettelijke uithongering van de be volking door hun regering. We heb ben heel wat kilometers door het land gereisd. Ons viel op dat de be volking goed gekleed is en actiefis. Niemand zag er mager of onder voed uit. Overal maakten de men sen een ontspannen indruk. Nie mand zag er gebroken uit. Het leek helemaal niet op het beeld dat jan Vermeer ons wilde voorschotelen. Ada Schipper Koudekerkseweg 41, Vlissingen Buitendijks fietsen Dijken worden afgesloten als dat voor de natuur noodzakelijk is. Al dus het dagelijks provinciebestuur. Hoe kunnen we dit bestuur stop pen? Tegen de wil van de meerder heid van de bevolking helpen ze mee met ontpolderen, ze geven nu toe plannen te hebben om op ter mijn de buitendijkse recreatie om zeep te helpen. Mogen we verwach ten, dat de Statenleden hen een halt toeroepen? Of moeten-ook zij nog ontgroend worden? We zien uit naar het actieplan van het CDA, zouden zij de boodschap van de Zeeuwen (Zeeuwen willen bui tendijks fietsen, krant 23-11) begre pen hebben? P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Annie M.G. Annie M.G. Schmidt, voor velen een geliefd mens. Echter de medail le heeft twee kanten. Een buiten beentje en een echte levensgenie ter was Annie, soms bij het arro gante af. In haar drukke leven was het veel getob in de relationele sfeer. Niettemin laat ze zien, door eerlijk te zijn in het leven, wat voor moeilijkheden een mens kan tegenkomen en ze te overwinnen door te leren van de problemen. Het zal niemand écht verbazen dat haar veelzijdigheid de benaming 'Kunstenares' verdient! Verheugd was ik om de kleurrijke figuranten van klederdrachtgroep 'Mooi Zee land' ter plekke van nabij te mo gen aanschouwen. Kortom: op mij laat de film een sterke indruk ach ter. Alleen daarom zeer de moeite waard om te gaan zien. Topklasse! Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Grond terugkopen Het is uitzonderlijk dat de Terneu- zense gemeenteraad de wethouder tegenspreekt. Dit was recent het ge val toen het college de grondvoor- raad van de projectontwikkelaar AM in Nieuw Othene wilde terug kopen. Inmiddels is de halve polder volge bouwd en zal AM hier forse win sten hebben gerealiseerd. Nooit ge lezen dat ze hiervan de gemeente lieten meeprofiteren. Door de cri sis gaat de verkoop nu moeizaam en zou het voor balanspositie van AM beter zijn om tijdelijk de grond aan de gemeente terug te verkopen. Wanneer de verkopen weer aantrekken gaat de grond weer terug en legt AM het risico bij de gemeente. Hiertoe was het college zelfs bereid! Gelukkig keur de de raad dit niet goed. De vraag is nu: is de wethouder nu werke lijk zo dom of spelen er andere be langen? Kees de Fouw Waterfront 603, Terneuzen Ontpoldering 4 Ad Koppejan heeft van meet af aan zijn overtuiging tegen het ont polderen van de Hedwigepolder verdedigd en uitgedragen. Dit was aanvankelijk ook het standpunt van het CDA. Dat het CDA om is, valt Koppejan niet te verwijten. Hij verdient lof doordat hij zijn rug recht heeft ge houden. Dat hij het gedraaide standpunt van zijn partij in de Tweede Kamer niet kon verdedi gen kan ik alleen maar waarderen. Je geloofwaardigheid verlies je pas als je tégen je eigen principes mee gaat met de rest. Zwarte Piet is te rug naar Spanje. Speel hem Koppe jan niet toe. Ad hield stand! Houd vol Ad! Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15