Werkstad Terneuzen 181 Philippine kijkt Vooruit heeft totaalvisie klaar Jubileumboek over parochie Lamswaarde Oud almanak Man gearresteerd die drankcontrole ontloopt Millenniumbord aan gevel van stadhuis Ijsbaan op de Markt gaat vrijdag open Kerstsamenzang in Lutherse Kerk dinsdag 8 december 2009 MEEST GELEZEN 1Grote actie tegen ontpoldering. 2. Blanche Vinke beste gastvrouw. 3. Oud-burgemeester overleden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto EXECUTIEVERKOOP Op donderdag 10 december 2009 te 14.00 uur zal in het pand Christiaansenstraat 20 te Aardenburg, ten laste van Manuela Maria Theresia Steelink, geboren 25 februari 1973, in het openbaar worden verkocht: een complete inboedel, waaronder diver se (buffet)kasten, stoelen, een rieten (hoek)bankstel, wasmachine, wasdroger, gasoven. magnetron, koelkast, computer (compleet), televisie, dvd-speler, videore corders, eettafel (compleet); De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld aan de hoogste bieder, die onmid dellijk contant dient te betalen. De zaken zijn een kwartier voor de ver koop ter plaatse te bezichtigen. Boiten, Luhrs van der Lubbe Gerechtsdeurwaarders Leyweg 523-D, 2545 GD 's-Gravenhage 070-4165500 Tip? redactie@pzc.nl De vrije dag begon voor dat Vlissing- se stel (hij 32, zij 27) kwakkelend. Met nekpijn stonden ze op om vervol gens te klagen over hoofdpijn en de buurjongens, die 's nachts luidruch tig waren geweest. Na de douche ver schenen de zalfjes op de wastafel: zij moest zijn rug insmeren, hij haar schouders. „Oh ja, vergeet vandaag de dokter niet te bellen voor de uit slag van je elleboog." Toen op de deurmat een brief van de belasting, met de bekendmaking van de eerste storting van de hypotheekrente-af trek, bleek te liggen klonk een diepe zucht. „We worden oud!" Die consta tering zorgde voor hilariteit. De cli max kwam echter later pas bij het be zoek van de plaatselijke slijter. „Mag ik jullie identiteitskaarten zien?" door Harold de Puysseleijr LAMSWAARDE - Het bestuur van de Heilige Corneliusparochie in Lams waarde gééft volgend voorjaar een boek uit over het tweehonderd jarig bestaan van de parochie. Auteur Carlo Buysrogge heeft voor dit boekwerk niet alleen uitge breid onderzoek gedaan in de ar chieven, maar ook gesprekken ge voerd met mensen uit het dorp. Niet enkel de historie van de paro chie komt in het boek aan bod, maar ook de ontwikkeling van het verenigingsleven in Lamswaarde. „Want per slot van rekening ko men heel veel verenigingen in ons dorp voort uit de parochie", zegt Frank van Driessche, lid van de Fondsenwervingsgroep voor de restauratie van de kerk. Het kerkgebouw is de afgelopen ja ren grondig gerestaureerd. De op brengst van het boek 'Lamswaarde door de jaren heen' is volgens Van Driessche bestemd voor (toekom stig) onderhoud dat aan de kerk moet plaatsvinden. Tot Kerstmis kan op het jubileum boek worden ingetekend voor 14,95 euro, daarna kost het 19,95 euro. Het verschijnt in een oplage van 1000 stuks en is te bestellen bij Alex Hendriks of Peter van Lae- re in Lamswaarde. Bij NADER TERNEUZEN - In het foto-onder- schrift in de krant van maandag over de brand in Vogelwaarde is een storende fout geslopen. In het onderschrift staat Westdorpe, dat moet uiteraard Vogelwaarde zijn zoals ook gemeld in het artikel. PHILIPPINE - De Initiatiefgroep Phi lippine kijkt Vooruit heeft de toe komstvisie voor het mosseldorp af gerond. Het eerste exemplaar van de visie wordt vrijdagavond 18 de cember, tijdens de jaarlijkse kerst markt in de rooms-katholieke kerk, overhandigd aan wethouder Frank van Hulle. Die avond geeft de groep ook een doorlopende presentatie van de be langrijkste thema's uit de visie. Ook de resultaten van het leefbaar- heidsonderzoek, uitgevoerd door de leerlingen van groep 7 en 8 van de basisscholen de Werf en de Stel le, worden gepresenteerd. Ze voel den ruim honderd Philippinena- ren aan de tand. WATERLANDKERKJE Een Belg (22) is zondagnacht rond half één bij Waterlandkerkje aange houden nadat hij was weggereden bij een alcoholcontrole. Voor de controlepost keerde de automobi list. De politie ging de auto achter na en zette de bestuurder aan de kant. Op het dashboard lag een joint. De man had nog 65 gram hen nep op zak. De hennep en zijn auto zijn in beslag genomen. De dorpsraad, de middenstand, de restauranthouders, het verenigings leven en de stichting tot behoud van historisch Philippine signaleer den een jaar geleden dat de mossel restaurants weliswaar een half mil joen bezoekers per jaar trekken, maar dat die na de maaltijd direct weer vertrekken. Het centrum no digt bepaald niet uit tot een langer verblijf en is hard toe aan een face-lift. Voor de totstandkoming van de vi sie namen tachtig dorpsbewoners deel aan groepsgesprekken. Daar aan deed ook een grote groep jon geren mee De visie wordt om 20.00 uur gepre senteerd. HULST Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst bevestigt donderdag sa men met voorzitter Jules Ver- eecken van de Millenniumwerk groep het Millenniumbord aan de gevel van het stadhuis. Dit bord geeft aan dat Hulst Millenniumge meente is. De gemeente richt zich vooral op eerlijke handel, duur zaam milieu en onderwijs voor al le kinderen. TERNEUZEN Voor het negende achtereenvolgen de jaar kunnen Terneuzenaars de gladde ijzers onderbinden op de Markt. Daar wordt deze week weer een ijsbaan opgebouwd. Vrijdag om 17.00 uur gaat de overdekte baan open. Het is een initiatief van de stichting Terneuzen on Ice, dat financieel wordt ondersteund door de gemeente en sponsoren. De baan is open tot en met 3 januari. GROEDE The White Group uit Breskens gaat zondag 20 december vanaf 15 uur voor bij een kerstsamenzang in de Lutherse Kerk in Groede. The Whi te Group is een al bijna drie decen nia bestaande oecumenische band die 'muziek met een boodschap' laat horen. De opbrengst van con certen gaat naar diverse goede doe len over de hele wereld, waarmee bandleden contact onderhouden. 'Ik hoop dat ons een nieuwe raadsperiode van vier jaar wordt gegund. Wij hebben ons bestaansrecht inmiddels meer dan bewezen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44