thuis in Zuid-Afrika sport 129 u Pj I Veenstra zit van top tot teen in het gips 'Coach Domenech krijgt fortuin' Drukke weken voor gebroeders Mesu Henk Grol in februari terug op de mat Frans Derks bondsridder KNVB Héél nederland draait om BOVRG Autobedrijf 's -Heer Arendskerke Piet Vogelaar Auto's Autobedrijf de Krijger Garage van Halst KNVB: 10.000 fans Automobielbedrijf van Gilst Van Hoek BV Autobedrijf Akkermans Autobedrijf van Damme Autobedrijf Sinke v.o.f. I - X>c° Ajax is voor 51 procent eigenaar van Ajax Cape Town. 'Voetbal is booming business in Zuid-Afrika, zeker met het WK voor de boeg.' Foppe de Haan wikkelingswerk en toen was het nog veel erger. Als we het voor el kaar krijgen ze beter te laten voet ballen, kunnen ze hoog eindigen." 'F.d.H', zoals op zijn borst naast het Ajax-logo staat, beseft dat het een weg van vallen en opstaan wordt. „Als ik in Nederland zeg: 'We gaan zes tegen vier spelen', weet iedereen wat de bedoeling is. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Aan voetballen durft Rogier Veenstra op dit mo ment nog niet te denken. De aan valler van NAC (22) is net na drie weken uit het ziekenhuis ontsla gen en zit vanaf zijn borst tot en met zijn bovenbeen in het gips. „Ik heb nu zelfs nog hulp nodig om met krukken te lopen", vertelt de Middelburger. „Het belangrijk ste is dat ik straks weer normaal kan functioneren." Bij Veenstra werd deze zomer een hernia ge constateerd, maar de behandelin gen die in de maanden daarna volgden sloegen niet aan. „Injec ties, rust; niets hielp", legt hij uit. „Vorige maand is er een nieuwe mri-scan gemaakt en heb ik een ge sprek met een neuroloog gehad. Hij gaf me het advies om me zo snel mogelijk te laten opereren. Tij UIT dens'die operatie bleek het alle maal erg onrustig te zijn in mijn rug, door ontstekingen en zenu wen die knel zaten. Daardoor was het moeilijk om die hernia te ver wijderen." Na de operatie had Veenstra een slecht gevoel in zijn benen en tin telingen in zijn voeten. „En er lek te vocht uit de wond, waardoor ik plat moest liggen. Ik heb uiteinde lijk drie weken in Breda in het zie kenhuis gelegen. Het was geen pretje, dat kan ik je wel zeggen." Het gevoel in zijn benen komt nu wel langzaam terug, vertelt hij. „Ik hoop dat het gips er voor de kerst af mag. Daarna zal ik weer kracht in mijn benen moeten krijgen. Met zenuwen kan het weken, maar ook maanden duren. Ik blijf positief en hoop over een paar maanden weer terug op het veld te staan." dinsdag 8 december 2009 Hier hebben ze die vanzelfspre kendheid niet. Ik moet het drie keer uitleggen en dan nog moet ik de oefening stilleggen." Wat ook nieuw is in vergelijking met zijn vorige werkterrein, is dat de trai ner nauwelijks tegenspraak krijgt. „Het is heel erg 'Yes, boss'. Dat heeft te maken met het schoolsys teem. De zweep gaat er aardig over. Ik denk dat ze daardoor ook niet overlopen van zelfvertrou wen." Zijn Zuid-Afrikaanse kennis haalt hij bij Hans Vonk. De lange doel man (ex-Heerenveen, ex-Ajax) tip te de clubleiding over De Haan. „Vonk is goed. Hij corrigeert me af en toe. In het begin vergat ik ieder een een hand te geven en te. vra gen: 'How are you?'" De Haan legt het dopje van zijn waterfles neer en zwaait achteloos. „Ik kwam bo ven en zei: 'Goeie'." Hij kan er smakelijk om lachen. „Ik wil wel eens te snel, dan remt Vonk me af Hij helpt ook met taalprobleem- pjes. Wat ze spreken is Engels, maar nét niet. Ik luister elke och tend naar de radio om te oefenen en wil ook op les." Of dat een voorbode is van een langer ver blijf, weet De Haan niet. „In fe bruari gaan we praten. Dit is de gekste competitie ooit, want met kerst spelen ze niet, er is in januari een maand zomerstop en dan moeten de laatste zes wedstrijden in drie weken worden gespeeld. Wat er daarna gebeurt, hangt van de familie af. Mijn vrouw heeft een moeder op leeftijd, dat speelt ook mee. We hebben nog geen au to gekocht, we rijden in een huur- autootje." Ja, hij mist zijn familie in Zuid-Afrika. En het schaatsen. Maar er zijn goede redenen om er nog een jaartje aan vast te plak ken: „Ik kan niet achter de gera niums zitten, ik wil niet kaarten. Ik wil lekker aan de slag." PARIJS De uiteindelijk succesvolle WK-missie van het Franse voetbal elftal levert bondscoach Raymond Domenech een lucratieve bonus op. Hij incasseert een premie van in totaal 826.222 euro, meldt het Franse dagblad Le Monde. De krant baseert zich op cijfers van de Franse voetbalbond FFF. Frankrijk plaatste zich pas via de play-offs voor het WK in Zuid-Afrika. MIDDELBURG De schaatsbroers Erwin en Niels Mesu werken de komende weken een dubbel programma af in het ka der van de Marathoncup. Het Mid delburgse duo rijdt in de eerste di visie. Morgen staat op de buiten baan van Flevonice in Biddïnghui- zen de tiende wedstrijd op het pro gramma. De aanvang is 13.30 uur. Zaterdag is er een wedstrijd in Bre da, de thuisbaan van de broers. Die marathon begint om 17.30 uur. HAARLEM Judoka Henk Grol kan zich in alle rust voorbereiden op de Olympi sche Spelen van Londen. Hij maakt in februari zijn rentree op de tata- mi en ondertekende gisteren een contract met een nieuwe hoofds ponsor. Tot voor kort was DSB de voornaamste geldschieter. De judo ka toont zich tijdens het Tournoi de Paris voor het eerst in zijn nieu we sponsorpak. ZEIST Frans Derks is gisteravond tijdens de bondsvergadering van de KNVB als bondsridder van de nationale voetbalbond benoemd. Voorzitter Michael van Praag van de KNVB gaf de oud-scheidsrechter en be stuurder de onderscheiding vanwe ge zijn bijzondere verdiensten voor de voetbalsport. De 79-jarige Derks was tussen 1956 en 1978 als scheidsrechter actief in het betaal de voetbal. Dus ook bij jou buurt! 60VAG Vermetstraat 38 4458 BB 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-561381 www.autoshak.nl Gespecialiseerd in VW en Audi Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Tel. 0113-220211 www.pietvogelaar.nl Nijverheidsstraat 6 4458 AV 's -Heer Arendskerke Tel. 0113-563094 Onderhoud en schadeherstel Ruiterplaatweg 2 4493 PG Kamperland Tel. 0113-371234 Universeel alle merken AIRCO Calgary. Wereldbeker. Mannen. Ploegachter volging: 1. Nederland (Kramer, Verheijen, Blokhuijsen) 3.38,05, 2. Canada 3.39,17, 3. Noorwegen 3,41,59, 4. Japan 3.42.33, 5. Zwe den en Rusland .42,55, 7. Verenigde Staten 3.42,98, 8. Duitsland 3.43,57. AGENDA VOETBAL Vriendschappelijke wedstrijd: Kloetin- ge-SSV'65. Aanvang: 19.30 uur. ZEIST - De drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal bij het WK voetbal komend jaar in Zuid-Afrika zullen per duel door ongeveer 10.000 Oranje-fans wor den bijgewoond. Dat liet directeur betaald voetbal Henk Kesler van dé KNVB gisteravond tijdens een bondsvergadering in Zeist weten. Hij baseerde zich daarbij op in schattingen van het Nederlands bureau voor toerisme en de offi ciële Supportersclub van Oranje. Per wedstrijd zullen waarschijnlijk ook enkele duizenden fans uit Ne derland op de. zwarte markt hun toegangsbewijs aanschaffen. Havelaarstraat 1 4486 AZ Colijnsplaat Tel. 0113-695287 06-24794371 Verkoop alle merken APK De Poort 22 4411 PA Rilland Tel. 0113-552251 www.vanhoek.nl Verkoop onderhoud alle merken Fruitlaan 12 4462 EP Goes Tel. 0113-276760 www.a-goes.nl Specialisatie LPG, MG en Rover Cruijckelcreke 1 4491 PS Wissenkerke Tel. 0113-371477 Gespecialiseerd in alle merken Scottweg 5 4462 GS Goes Tel. 0113-586363 www.autosinke.nl In- en verkoop en onderhoud O ■O UIU/{g, oeosru» Foppe de Haan heeft een nieuwe uitdaging gevonden. De oud-trainer van Jong Oranje is sinds 1 november coach van het Zuid-Afrikaanse filiaal van Ajax. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29